Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Diót ha megtöröm nyersen, s...

Diót ha megtöröm nyersen, s utána szárítom ki, az baj, s ha igen, akkor miért?

Figyelt kérdés

Talán az vegetáriánusok tudják a legjobban erre a választ, egyébként nemtom, h hova kellett volna kiírnom. :(

Előre is köszi.



2014. szept. 14. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem így szoktuk a diót kiszáritani..
2014. szept. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én már két éve így tolom, nagy különbséget nem érzek rajta, mint amúgy. Sőt, ha szárítom, akkor sokszor be is rohadnak vmiért, pedig száraz helyen tároljuk sztem akkor is.
2014. szept. 14. 19:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi héjastul szárítjuk. Nem is tudnánk mindet megtörni, az rengeteg időt vesz el. Persze 1-2 év alatt némelyik megromlik, főleg, hogy a kiinduláskor sem egészséges mind.

De ha Neked beválik, ahogy csinálod, akkor tedd úgy. Miért lenne baj?

2014. szept. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát nemtom, nekem ízre ugyanolyannak tűnik, igazából arra lennék kíváncsi, h csak én vagyok ilyen hülye, vagy más is csinálja-e így. :D

Sztem egy befőttes üvegben tárolva nem romlik meg így se, legalábbis nálam sima üvegben volt tárolva lefedve, s így se lett baja egy év után se. :)

2014. szept. 15. 00:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi úgy szoktuk, hogy héjastól tároljuk, aztán egyszer csak ránk jön és megtörünk egy csomót. Nagy hirtelen felhasználunk belőle valamennyit, a maradékot meg betesszük a fagyasztóba. Ha szükség van rá kivesszük, kienged, aztán egy kicsit megpirítjuk. Szerintem jobb mint a friss.

Mi is tároltuk zárható edényben de előbb utóbb megavasodott, fagyasztva ilyen nem fordul elő.

2014. szept. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!