Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Az jó, ha húst egyáltalán...

Az jó, ha húst egyáltalán nem, tejtermékeket és tojást pedig tanyáról szerzem be?

Figyelt kérdés

Az elmúlt napokban-hetekben sokat olvastam a vegetáriánus és a vegán étrendről. Arra jutottam, hogy a húst könnyen el tudom hagyni, de a tojással és a tejtermékekkel már nagyobb baj van.

A húst egyértelmű, miért hagyom el. De a tej és annak termékeivel nem ártunk az állatnak, viszont a tejiparban előforduló állatokkal szembeni kegyetlenséget nem kívánom támogatni, így arra gondoltam, hogy egy közeli tanyáról szerezném be a szükséges dolgokat, ahol úgy bánnak az állattal, ahogy kell.


2014. okt. 15. 09:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha neked jó, hajrá...
2014. okt. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
A tej egészségtelenebb mint a hús...
2014. okt. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez így szimpatikus, igen. Bár én a tejtermékek közül csak vajat és keménysajtot ennék. A vaj szinte csak zsír és némi víz, a hosszú ideig érlelt sajtok is elvesztik a laktózt... Mindenesetre az én szervezetem jobban érzi magát ezek után, mint a tejhez közelebb álló tejtermékektől, bár azoktól sem leszek rosszul, de úgy tűnik, azok nem annyira jók nekem és sok más embernek.


Jó Neked, hogy tudsz tejterméket szerezni így, én sajna nem :( Én még ki tudom iktatni a tejtermékeket, de a párom nagy sajtimádó s nincs is vele bajom, csak jó helyről kéne szerezni. Bárhová megyünk a környéken, legelésző teheneket látunk, ami azért egy jó pont, de nem tudom, hol lehet szerezni tejterméket, ami tőlük származik... Majd nyomozok még.

A nagyüzemi tejnél amúgy más bajok is vannak, mint az állatkínzás, persze az is épp elég lenne. A hús nekem egyszerű, a bolti számomra ízetlen (egyes halak kivételével), de a termelői piacon vett is az, ismerem az igazán jó házit, de olyannal én nem tudok találkozni, nem mintha baj lenne. A rendes házi állati termék finomabb, egészségesebb is, mint a normál bolti.


A tojás komplett fehérje, sokféle tápanyaggal, én se szívesen hagynám el, főleg, hogy finom és ismerős tyúkoktól is tudok szerezni, de még a boltban is van elvileg jobb tartású és ízes, amikor az ismerős tyúkok nem tojnak, egy idő után muszáj vennem. Inkább a keményítődús ételeket hagytam el, mert nekem az jó.

2014. okt. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én vega vagyok, a bajom nem a tejjel és a tojással van, hanem a sajtokkal, joghurtokkal, túróval. Ezek a gyenge pontjaim, még nem tudtam róluk lemondani.


A tej nem annyira szörnyen egészségtelen, ha tanyáról szerzed be, tojás meg pláne. Ezeket én is enném, ha szeretném őket:D

2014. okt. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, én is így csinálom. Így biztos lehetsz benne, hogy csak ökológiailag előnyös, fenntartható termékeket fogyasztasz és csak olyan termelőket támogatsz, akiknek ezek a szempontok fontosak.
2014. okt. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 bumbi02 ***** válasza:

De ugye tudod, hogy a tanyán mindenképp levágják azt az állatot, és felhasználják a húsát? Tehát nem miattad ölik le, egyszerűen emiatt tartják.


Másrészt: mennyiben humánusabb megenni egy csirke tojását, amiből később kiscsibe születne?



Persze a te dolgod, hogy vega leszel-e, vagy vegán. De épp emiatt nem értem, hogy miért is írtad ki a kérdést. Ez mindenkinek a saját döntése. Ha pedig visszaigazolás kell arról, hogy igen, legyél vega, akkor kevés lesz az elhatározás, és fél év múlva visszatérsz a normális étkezésre.

2014. okt. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha megteheted, miert ne? Je, tenyleg, a tejjel es tejtermekkel nem artanak az allatnak... akkor viszont mindegy, h csak kemeny sajt vagy joghurt meg minden mas is, nem? Ha az ökologiai szempontbol elfogadhato termelöket tamogatod, persze ez is szempont.


Kerdesed kapcsan erdekes dolgok merültek fel bennem. Hogyha senki nem fogyasztana tejet es tejtermekeket, akkor nem lennenek haszonallatok, akkor azzal jot teszel az allatnak? Akkor nem elhetne..!

A tojas is erdekes tema, mert igaz, a tojasban a tojasevök miatt nem születik meg a kiscsibe, de vajon ha senki nem enne tojast, akkor max. nem tartananak tyukokat, tehat nem elhetnenek tyukok, csirkek. Valahogy itt a "haszonallat" fogalma meg követhetö.

Erdekes kerdesek ezek... valahogy minden okkal törtenik. Amikor egy agressziv vagy egy szegeny afrikai csaladba megszületik egy gyerek, oda is okkal (amit mi emberek, nem tudjuk, miert pont oda)... Ugyanigy az allatok sem legyarthatok, ök nem születhetnek okkal oda, ahova, olyan körülmenyeket "vallalva"? Persze sztem is fontos lenne, h normalis körülmenyek között eljen minden ember es allat, es ha lehetöseg lenne csak ezeket tamogatni..

Eltertem a tematol, de ezek most merültek fel bennem elöször...

2015. júl. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, tudjatok-e vagy erdekel-e valakit, de spiritualis könyvek szerint az allatoknak "tömeglelke" van. (Rudolf Steiner filozofia es hipnozisos kutatasok szerint is.)


7.

2015. júl. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A tojásból, amit te megeszel, semmiképpen sem születne csibe. A tojás, amit a tyúk tojik, sohasem termékenyítette meg a kakas, ergo csibe sem lesz belőle.


Kb mint a nőknél a nem megtermékenyített petesejt, ami távozik. Abból sem lenne gyerek sosem, hiszen nem lett megtermékenyítve.

2015. júl. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hazi tojas Sem lett megtermekenyitve? Honnan lehet ezt eszrevenni?
2015. júl. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!