Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Először a húst iktassam ki az...

Először a húst iktassam ki az étrendemből, majd a tejtermékeket+tojást, vagy mindent egyszerre?

Figyelt kérdés

Több oka is van a választásomnak. Legfőképpen az állatok iránt érzett empátiám győzött a hús íze felett. Másrészt jobban is érzem magam nélküle, talán amiatt is, hogy könnyebb a lelkiismeretem.

Már pár napja nem eszem húst, és nem is hiányolom, ha van még rajta kívül bőven választék. A tojás és a tejtermékek kiiktatása viszont nehezebb ügy, egyelőre nem is fogtam bele. Lehetne őket helyettesíteni, de mivel a szüleimmel élek, nem tudom megoldani.


2014. okt. 5. 19:00
 1/9 |Orfeusz| ***** válasza:
58%
A vegetarianizmus szerintem érthető, és ha akarod csináld, de a tejtermékeket és a tojást nehéz és drága pótolni, plusz extra egészségügyi gondokat is tud okozni. Főleg hogy akkor magadnak kell majd bevásárolni mert szerintem a szüleid se szívesen járnak majd extra köröket a táplálékkiegészőtők és speckó kaják után.
2014. okt. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért akarod kiiktatni a tejet és a tojást?
2014. okt. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

[link]

Tojást ezért.

2014. okt. 5. 20:08
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
Azt hiszed most, hogy vitatkozni akarok, de nem. Ez a videó mit mutat be, ami miatt nem eszel tojást? Nem értem az összefüggést. És amúgy is ez Amerika, és 2009.
2014. okt. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia, 15 éve vagyok vegetáriánus. Tej helyett növényi "tejeket" fogyasztok (kivéve szója), hús helyett szejtánt tudom javasolni ( [link] de a növényi tejeket is el tudod készíteni otthon, rengeteg recept és elkészítési mód van a neten csak írd be a gugliba. :) Érdemes kúraszerűen virágport is fogyasztani az aminosavak miatt (ha nem vagy allergiás persze). A sima kiiktatást nem javaslom, mert ha nem pótold megfelelő élelmiszerrel előbb- utóbb probléma lehet. Olvass sokat, főleg recepteket, amik tartalmazzák szervezetednek szükséges anyagokat, sókat vitaminokat. Részét pótolhatod étrend kiegészítőkkel, de csak ezekre alapozni nem ajánlatos. Zsír helyett olíva olaj, kókusz zsír, vaj helyett készíthetsz padlizsán illetve más zöldségkrémet/ pástétomot. Nagy figyelem és fegyelem szükséges azért a vega és/ vagy vegán étrendhez, hogy megőrizd az egészséged.
2014. okt. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

Nem fogynak el soha az unalmas vegás kérdések?

A kérdezö ma már a harmadikat rakta ide.

Milyen Hobby ez?

Állatot akartok védeni? akkor haggyátok a diszókat meg a csibéket, azokbol van sok. Menjetek a Gorillákat meg az elefántokat védeni az orvvadászoktol.

2014. okt. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Vega vagyok lassan 2 éve, növényi tejeket fogyasztok, viszont tojást eszem. Ha háztáji (nem nagyüzemi!!!) tojást veszel, abban szerintem semmi rossz nincs. Nem a tojással van baj, hanem ahogy a tojótyúkokkal/kiscsibékkel bánnak, és ha bolti tojást veszel akkor ezt támogatod. Érdemes tyúkot tartani, nekünk is van, az udvaron kapirgálnak, elmúltak már 10 évesek :)
2014. okt. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7-es, igazad van. :) Nekem most nincs lehetőségem háztájit enni, de úgy tudom, a magas koleszterinszintje miatt amúgy is vigyázni kell vele. (heti 2x-3x ajánlott maximum)

És tejtermékeket, ha lenne/van lehetőséged fogyasztani, miért nem fogyasztasz? Ha szabad tudnom. :)

2014. okt. 6. 22:43
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
7es vagyok. Láttam videón, hogy milyen kegyetlen a tejipar (kisborjút elválasztják az anyjától, tápszeren nő egy szűk helyen, míg steak nem lesz belőle), főleg ezért kerülöm a tejfogyasztást. Nem mondom, hogy soha nem iszom tehéntejet, de lényegesen kevesebbet, mint azelőtt. Sajnos a gabonatej elég drága a tehéntejhez képest, néha ezért vagyok kénytelen az utóbbit venni. Házi gabonatej készítéssel nem próbálkoztam még, de sort kerítek rá
2014. okt. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!