Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha eddig nem csak hust ettem...

Ha eddig nem csak hust ettem es par honapig """vega"""" kell h legyek huvely gomba miatt lefogyhatok? Mert amugy is eleg vekony vagyok

Figyelt kérdés

2014. nov. 3. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon értem az összefüggést, de attól hogy nem eszel húst, nem fogsz fogyni, ha minden mást eszel.
2014. nov. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A vega étrend szerintem tipikusan alkalmasabb a fogyásra, mint a húsos, a sok szénhidrát miatt, de természetesen ez csak így nagyon durván lehet igaz, mivel rengetegféle húsos és vega étkezés van...

Én pl. szinte sosem eszem húst, max. havi 1-2 alkalommal, de szénhidrátot is extrém mértékben keveset eszem. Na ez az étrend alkalmas fogyásra, de ez is csak kalóriadeficit esetén (s persze a súlyfelesleg mértéke is számít, tipikusan könnyebb fogyni, ha van miből, de az egyéni különbségek is hatalmasak).


Röviden: Ha eleget eszel, nem fogsz fogyni (hacsak nem betegség miatt), ha sok szénhidrátot eszel, ha nem.

2014. nov. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában a vegetáriánus vagy vegán étrend nem jelent fogyást. Mivel ott is lehet egészségesebben étkezni, vagy abszolút nem odafigyelve. Aki sok szénhidrátot visz be (kenyér, tészták, péksütemények stb.) az akár mindenevő akár vega, kevésbé fog fogyni, sőt akár hízni is, a mennyiségtől függően. Szerintem a táplálkozásod leginkább a zöldségeken alapuljon, és ne a zsíros sajtokon vagy kenyéren. Nézz körül vegetáriánus és vegán blogokban receptötletért.
2014. nov. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3: Ráadásul lehet alapvetően egészségesen, csak kicsit túl sokat enni és hízni, valamint egészségtelenül fogyni... Van itt minden variáció.

A blogokat én is ajánlom, sok jó ötletet lehet meríteni, amire az ember magától nem is gondolna.


A zöldség mindenkinek jó alap, de valamivel elegendő kalóriát is be kéne vinni, erre jó lehet a gyümölcs, jóféle zsiradékok, tojás, olajos magvak, illetve amit még eszik az ember, én mást nem nagyon szoktam, bár kevés sajt előfordul. Ha már gabonafélék, akkor pedig a gluténmenteseket szoktam ajánlani elsősorban. De gondolom, a kérdező nem akar életmódot váltani, csak húst nem enne. Ha emiatt nem lenne elég fehérje, akkor ott van a sajt, tojás, hüvelyesek, de persze ennél kevésbé tömény fehérjeforrásokkal is megoldható a dolog, ha az ember étrendje korlátozottabb.

2014. nov. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a gomba ellen (és általában minden belső baj, immungyengeség, stb ellen) a legjobb a teljesen növényi étrend, ha nem eszel húst, nehogy sok sajttal, tojással próbáld kompenzálni. ha csak növényt eszel, lehetsz teljesen egészséges, ha eszel gabonát is, tényleg jobb a gluténmentes, lehetőleg ne a "gluténmentes kenyérliszt" nevű mű cuccokat, hanem a magától gluténmentes egyfélét, pld hajdina, köles, amaránt, és egyéb nem gabonát, gesztenyeliszt, kókuszliszt, kendermagliszt. egyél sok olajos magot, napraorgó, szezám, tökmag, leginkább lisztként, szemesen nem tudjuk megrágni, megdarálni sem.


azon ne aggódj, hogy fogsz-e, ha igen, majd visszahízod, ha eljön az idő, hogy abbahagyd a diétát, mert már helyreállt az egyensúly a testedben.

én 55-ről 50re fogytam pajzsmirigy diéta miatt, 4 hónap alatt, ebből 1,5 hónapig 90% dinnyét, uborkát, hagymát, cukkinit, mazsolát, almát ettem (hozzá ritkán olajos magot, krumplit, hajdinát), aztán mire jó lett az eredményem, utána elkezdtem lájtosan enni gabonát is, mostmár 51,5 vagyok

2014. nov. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!