Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy vegyenek több gyümölcsöt, zöldséget?

Figyelt kérdés

Elkezdtem egészségesen élni, ez a két ételcsoport az alapja az étrendemnek, de nehezen tudom kivitelezni a dolgot, mert nincs itthon elegendő étel belőlük. Nem azt akarom, hogy pluszban vegyünk az eddigiek mellé még több zöldséget és gyümölcsöt, hanem azok helyett, amiket edig ettem. Pl. felajánlottam bevásárlásnál, hogy a nekem szánt ivójoghurt helyett inkább vegyünk ugyanannyi értékben mandarint, de anya erre mérges lett.

Miért nem támogat az egészséges életmódban vajon? Kb. 20 kg felesleg van rajtam, de nem is csak emiatt csinálom, hanem az egészségemért is.


2014. nov. 5. 08:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Az idősebb generáció általában nehezebben fogadja el, ezt a mostantól együnk egészségesen dumát.

próbáld meg, hogy otthon leülsz vele és normálisan elmondod, hogy te ezt meg ezt szeretnéd, ezért és ezért. Talán jobban nyílik rá, mintha csak vásárlás közben szólsz hogy te mást kérsz mint a megszokott.

2014. nov. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13%

A mandarin nem egészségesebb az ivójoghurtnál, ha fogyni szeretnél, akkor a gyümölcsöket ugyanúgy a minimumra kell tenned, mint a többi édességet :)

Amúgy vannak olyan emberek, akik szerint az a szép ha valaki kövér, mert az a jólétet szimbolizálja, persze manapság inkább jele ez is a szegénységnek...

2014. nov. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2-es, amiket leírtál, az egy az egyben hülyeség... Hogyne lenne már egészségesebb a gyümölcs annál a mesterséges ízesítőkkel teli kotyvaléknál?

És az meg nem érdekel, hogy kinek mi az ideálja, én így nem érzem jól magam.

2014. nov. 5. 08:58
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
hány éves vagy? van zsebpénzed? vegyél néhány gyümölcsöt, szépen tedd tálra és kínáld őket - a szelíd, szeretetteljes dolgokkal szemben nem szoktak "védekezni", meg fognak enyhülni ilyen irányban
2014. nov. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
21%

A fogyás érdekében ha "zöldség-gyümölcs-kúrát" akarsz tartani, nem biztos, hogy az jó ötlet! Hiszen csak azokon élni, bizony kevesebbet fogsz fogyni, mint amennyit most hiszed, másrészt gyorsan rájössz, hogy ha a vércukrod leszalad, mert nem kap elegendő ch-t, akkor jön a szédelgés, hasonló rosszul-létek, amelyek a napi rendszeres feladat-elvégzését (suli-tanulás-egyéb) is megakadályozzák.


Egyél kevesebb kenyér- és tészta-félét = Mekis-kaják kilőve

Bolti üdítők, édes-habos süteményekből = 0

Krumpli, rizs, sertés-marha-húsok, fűszeres felvágottak, hasonlók minimális.

Helyettük bőr nélkül edd a baromfit és sok tojás-túró-sajt.

Gyümölcsből: banán-narancs-datolya-füge-szőlő, vagyis a magas cukortartalmúak kilőve. Marad a szilva, paradicsom, alma, greap-fruit. Rágj karalábot, nyers hordós káposztát és társait.És felejtsd el az olajos magvakat is: mogyoró és társai.


És persze napi rendszeres testmozgás: futás, kerékpár, akár otthoni aerobik, stb. stb.


Ezektől fogsz fogyni, és nem attól, hogy átállsz a zöldség-gyümölcs-kúrára.

És ezeket a napi megszokott étrendbe illesztve, édesanyád sem fog ellene tiltakozni!!!

2014. nov. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%
Utolsóra nehogy hallgass! Lemegy a ch szint? A gyümölcs tele can fruktózzal, pont elég ch van benne, de nem olyan sok, hogy attól hízni lehessen. És marhahúst mért nem lehet enni? Mert nyomokban zsírt tartalmaz? Hát pedig zsírra is szükség van. A krumpliban sokkal kevesebb ch van, mint a rizsben, de kisebb adagot mindegyikből lehet enni. Én néha sütiket is szoktam, tésztát is, csak kevesebbet. Ha számolod a kalóriákat, akkor mindent ehetsz. Nem csak csirkemellet nyers karalábéval fúj
2014. nov. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
10%

"2-es, amiket leírtál, az egy az egyben hülyeség... Hogyne lenne már egészségesebb a gyümölcs annál a mesterséges ízesítőkkel teli kotyvaléknál?

És az meg nem érdekel, hogy kinek mi az ideálja, én így nem érzem jól magam."


Kérdező, amit kérdeztél, az egy az egyben hülyeség... Honnan a rákból tudjuk mi azt, hogy anyád miért nem akar támogatni a szerinted egészségesnek titulált táplálkozásban?

És az meg nem érdekel, hogy szerinted mi az egészséges, mi nem, nem az én szervezetemet bántod vele.

2014. nov. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

Látom megint sikerült megérteni egy kérdést. Rosszul.

5. Nem az volt a kérdés, hogy mit egyen, mert Ő is tudja, csak a szülei nem támogatják ebben. Gondolom még diák és nem a zsebpénzéből jár vásárolni.

Valahogy muszáj lesz nekik elmagyaráznod, hogy szeretnél több zöldséget gyümölcsöt enni, de nem várod, hogy többet költsenek rád, hanem váltsák ki a mesterséges élelmiszereket ezekkel. Te zöldségköretet szeretnél enni a húshoz, joghurt helyett vegyen gyümölcsöt. Próbáld megértetni, hogy nem többet kérsz anyagilag, csak mást, mert erre van szüksége a szervezetednek.

Nem tudom mennyire korfüggő, de sajnos az én szüleim is ilyenek. Alig esznek nyers zöldséget és gyümölcsöt, de úgy is mondhatnám, hogy soha. Náluk max. ha zöldség, akkor az ecetes savanyú. Nem rossz az, de ne mindig. A friss zöldség pótolhatatlan. Én pl. a pörkölt mellé előnyben részesítem a friss fejes salátát a savanyúság helyett. Ha eljönnek, van kínálat mindenből, de sosem esznek a friss salátából, mondván ők nem kecsék. :-( Pedig teszek rá öntetet, szóval nem íztelen.

Nem értik meg, hogy anno a savanyúságot télire találták fel a régiek, nem kéne öröké azt enni. Az ecet elveszi a lényegét a növénynek, megdöglik tőle. A savanyúság csak imitáció, hogy zöldséget eszel. Plusz soha nem esznek paprikát, paradicsomot szendvics mellé ,stb.

Próbáld őket meggyőzni, hogy a zöldség és a gyümölcs addig az ami, amíg nincs feldolgozva. Meséld el, hogy nem spóroltok azon, ha mandarin helyett joghurtot vesz, mert az utóbbinak olyan csekély a gyümölcs tartalma, hogy abból egy kartonnal kéne megenned naponta, hogy fedezd a napi bevitelt, míg egy valódi gyümölcsből elég egy-két szem. Arról nem beszélve, hogy emésztés szempontjából nem is egészséges a gyümölcs-tejtermék keverék. A gyümölcs méregtelenítő hatású, de csak önmagában. A joghurtnak semmi értelme.

2014. nov. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

#5: A szénhidrát nem eszenciális tápanyag. A kérdező pont szénhidrátot akar enni... Cukrot... Glükózt, fruktózt...

Ha sok gyümölcs nem elég szénhidrát, akkor igazán nem tudom, mi az.

Viszont azt nem írta, hogy CSAK zöldségen és gyümölcsön élne.

Amúgy az olajos magok jók, simán lehet fogyni napi sokkal is (mindössze 10-20 dekára gondolok azért :D) , miért ne lehetne? Sokkal könnyebben, mint gyümölccsel, bár ez emberfüggő. Én éhes leszek a gyümölcstől és a sok cukor inzulinválasza nemcsak emiatt nehezítheti a fogyást... A magas inzulinszint a zsír tartalékolását támogatja. Attól még kalóriadeficitben fogyni szoktak az emberek, továbbá mindenki étkezzen úgy, ahogy neki jó. Sokféleképpen lehet egészségesen élni.


Kérdező, ez a mandarinos eset szomorú, ez bizony nehéz lesz :( Nem tudom, sikerül-e meggyőznöd őket, de tarts ki, csak nem akarnak megfosztani attól, amit szeretnél és normális étel is... A makacsság sok esetben segít. Persze jó, ha érvelsz, de van rá esély, hogy nem győzöd meg őket soha. Legalább azt érd el, hogy hagyják rád a dolgot.

2014. nov. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Ne a bevásárlás közbeni rohanásban, hanem egy nyugodt beszélgetés során - talán éppen egy vacsora közben kellene előadnod, megbeszélned az édesanyáddal a terveidet. A répacukorral édesített ivójoghurtnál valóban minden gyümölcs egészségesebb. Ja, és készülj fel, hogy lehet, nem fog menni egyik napról a másikra. De szépen fokozatosan biztosan el tudod érni, ha látja édesanyád is, hogy neked ez fontos - és esetleg nem jelent plussz kiadást...
2014. nov. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!