Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Kényes téma, de vegetáriánusok...

Kényes téma, de vegetáriánusok, vegánok, nektek milyen a székletetek?

Figyelt kérdés

Én pozitívat és negatívat is tapasztaltam.

Pozitív, hogy nem kell kefét használnom, azaz nem ragad a csészébe, valamint nem kell erőlködnöm.

Negatívum, hogy többször van hasmenésem, hígabb székletem, és gyakran bélgáz-gondokkal küzdök.

Bár még csak pár napja álltam át, és tejtermékeket, tojást továbbra is fogyasztok, és még bőven van min változtatnom.


2014. nov. 12. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Hát, nekem se raga be...amúgy semmi extra, szorulásom sose volt, nem híg, normális.
2014. nov. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mindig normális volt. (Néha lágyabb, mint máskor, de kifejezetten hasmenés nem, székrekedés pláne nem, szerencsére.) Vega koromban is, havi egyszeri húsfogyasztás mellett is (ez a jelen. azt hiszem, ez elég kevés ahhoz, hogy ne sokat befolyásoljon, de mivel jópár évig voltam vega, különösen bátran írok be :)) és régen, gyerekkoromban, heti párszori húsfogyasztás (ebédre csak vasárnap volt hús, de felvágottféle még előfordult) és nagy mennyiségű tejfogyasztás mellett is. Nálam tehát nem volt drasztikus, napi szintű húsevésről vegaságra váltás, az bizonyára okozhat eleinte gondot.

De ha "sok" húst eszem egyszerre, akkor sem történik semmi. Sőt, a tej és túró elhagyása, majd a paleo és a ketogén diéta sem okozott nagy változást, de amit mégis, az pozitív. Erőlködnöm sosem kellett, az olykor kicsit lágy széklet mintha javult volna a paleózáskor, a bélgázok pedig a ketogén váltáskor szüntek meg (gyerekkoromban sem voltak, csak egyszer valamiért felbukkantak, fogalmam sincs, miért).

Zöldséget mindig viszonylag sokat ettem és zsírt is. Gyümölcsöt rendszeresen, de tipikusan keveset.

2014. nov. 13. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

kedves kérdező, ne aggódj,


ez csak eleinte van így, tudod miért? mert megváltoztak az eddigi étkezési szokásaid, és az emésztőrendszerednek át kell állnia - ez okozza a gyakoribb, megváltozott állagú székletet... de ez sem mindenkinél van így, pl. nálam nem voltak ilyen tünetek az elején se, de másoktól hallottam erről, ezért megkérdeztem egy dietetikust erről, és tőle vannak az infóim.


én már 14 éve "álltam át", és a székletemmel a kezdetektől sem volt problémám, inkább azt tapasztalom, hogy korántsem olyan "nehéz", bűzös, mint a húsevőké a családomban; és az is igaz, hogy bár hasmenést egyáltalán nem tapasztalok, a székrekedést se ismerem már hírből se azóta, amióta rostban gazdagon táplálkozom... szóval, kitartás, kell idő az átállásra, hamar elmúlnak majd ezek a kellemetlenségeid, és meglátod, mennyivel jobban érzed majd magad, ha nem terheled le a szervezeted a nehezen emészthető húsfélék feldolgozásával.

2014. nov. 13. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az elején nekem is jelentkeztek "fura" végtermékek, de hamar helyreállt a dolog, és ma már nincsen semmi probléma.

Először a húst és állati zsírt hagytam el, majd a halat, mostanra már tojást és tejet sem fogyasztok, egyedül sajtot és joghurtot néha.

Nekem csak a cukros dolgokkal van bajom, azoktól mindig felfújódok, a tejtermékektől meg nyákos lesz a torkom és krákognom kell, és néha azok is bezavarnak az emésztésembe.

2014. nov. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem olyan bűzös, mint régen.

De nekem betegség miatt mindennapos hasmenésem van, úgyhogy a többiről nem tudok nyilatkozni:-(

2014. nov. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nekem minden normális, szorulásom nem igen van, és mióta nem eszem húst (több mint 1 éve) minimálisan bűzös csak a székletem és nagyon kevés a bélgáz, régen nagyon sok volt amikor még húst ettem, bár a karfiol és a szója sok gázt csinál nekem. :D Lehet át kell még állnia a szervezetednek.
2014. nov. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jaj de jó, hogy feltetted ezt a kérdést, mert engem is pont érint most ez! Én Október 6. óta nem fogyasztok húst, tejterméket sosem szerettem, mert a tejnek már a szagától is undorodtam, úgyhogy csak olyan formában ettem eddig, ha valamiben benne volt és nem kimondottan tejet, túrót, joghurtot, stb... Mostmár arra is figyelek, hogy semmiben ne legyen benne, mindent növényi tejjel, tejtermékkel helyettesítek. A tojást még nem teljesen sikerült elhagyni, sütikbe már nem teszek, de a bundáskenyérért élek-halok, azt nem vagyok hajlandó egyelőre mással helyettesíteni, de ritkán eszem.

Nekem pozitívum, hogy naponta 2-3 alkalommal minimum menni kell vécére, előtte volt, hogy 2 napig semmi... Érzem, hogy tisztulok és az arcomról is eltűnt sok ragya, kezd kisimulni, szerintem a tisztulás miatt. Viszont ez a napi 2-3 alkalom néha kis görcsökkel is jár. Engem is érdekel, hogy másoknál ez hogy van és hogy ez marad-e így, vagy ha átáll az ember, akkor már ugyanúgy lesz, mint régen? Én a pozitív oldalát nézem, nincs többé szorulás és tisztul a bőröm emiatt, ez jó lenne ha maradna így, a görcsök meg nem olyan mértékűek, hogy ne lehetne elviselni. Szerintem ez az étrend a legjobb tisztító a szervezetünknek. Azóta a fejfájásom is elmúlt.

2014. nov. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
77%

Én kisgyerekkorom óta szorulásos voltam, két éve vega (most vagyok 22), és semmi gondom :)

Az elején furcsa volt, volt hsmenés is, de mára már semmi :)

Folytasd csak, egyél rendesen, vitamint is, aztán beáll majd.

2014. nov. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!