Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért nem tudom megenni a húst?!

Miért nem tudom megenni a húst?!

Figyelt kérdés
Egy honapig vegetarianus voltam. Rajottem hogy hulyeseg ez az egesz 13 eves korban (feherje kell a szervezetnek.. ugyebar a tej, tojas stb nem potolja annyira mint a hus) . Ma probaltam hust enni de nem ment. Amint lenyeltem egy falatot ramtort a hanyinger. Ez miert van? Mit tehetnek ellene?

2014. nov. 25. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs, de a tojás ugyanúgy komplett fehérje, mint a hús. Semmi nincs a húsban, amit ne tudnál másból bevinni. S ezt a korod sem befolyásolja.


Attól még ehetsz húst, nem azt mondom, csak a tényeket :)


Nekem sosem volt gond a hús, még vega koromban is szerettem a jóféle házi disznóhúst, csak éppen nem ettem meg, hiszen akkor nem lettem volna vega. Úgyhogy a hányingert nem értem. Talán próbálkozz meg különféle húsokkal, régi kedvenceiddel, rántottába keverve, ilyenek. Ha mindenképpen húst akarsz enni.

2014. nov. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne eroltess semmit, azt edd, amit megkivansz, akkor nem lesz hányingered.
2014. nov. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Rájöttél... Vagy inkább meggyőztek? Nem azért nem való neked 13 évesen ez az életmód, mert fejlődő szervezet vagy, hanem azért, mert könnyen befolyásolható vagy.

Sokan vegán étkezéssel is megvannak, ha te csak a húst iktattad ki, akkor végképp nincs okod az aggodalomra. Nem egy gyerekről hallottam-olvastam, akiket születésüktől kezdve húsmentesen tápláltak.

Attól még hogy a hús evése a megszokott, nem biztos, hogy ez is a normális.

Te milyen meggyőződésből voltál 1 hónapig vegetáriánus? Miért adtad fel a nézeteidet?

2014. nov. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

koszonom mindenkinek.

utolso: azert mert nem valami kellemes halottat enni. Rossz belegondolni hogy milyen szenvedesen ment at az alat, es en meg ot eszem.

Nos azert akartam abbahagyni a vega eletmodot mert a csaladomnak ez nem tetszett, es nem akartam megtobb veszekedest. De most mar nem erdekel. Elobb utobb elfogadjak ezt, es nem kenyszerithetnek ra hogy mit egyek.

2014. nov. 26. 21:03
 5/10 anonim válasza:

Lehet, hogy a szervezeted elszokott a hústól és a nehéz ételektől. Az én gyomromat is megfekszi a hús, nekem is a hányinger, gyomorfájás jelentkezik tünetként, ha lenyelek néhány húsfalatkát. A sült húsok íncsiklandozó szagától kicsordul a nyálam, ennek ellenére több mint 10-15 éve kénytelen vagyok kihagyni a húst az étrendemből a gyomorfájásom és hányingerem miatt... :-( Bár a nyers húsok (például parizer) szagától már megjön a hányingerem, nem tudom miért. A hús valamiért csak sütve jó.

Még gyerekkoromban szoktam le a húsevéstől (nem emlékszem miért), azóta sorra próbálkoztam visszahozni a húst az étrendembe, sikertelenül.

(A tojás, tej és hasonló állati eredetű termékeket heti szinten fogyasztom, szóval nem vagyok az a szigorúan vega.)

2014. nov. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
#5: Nem egészen, egyes húsok jók nyersen :) Annak idején a nyers lazac hatására szűntem meg vegának lenni. Jó cucc, sokkal jobban szeretem nyersen, mint sütve. Pedig én még nem is ettem frissen fogottat.
2014. nov. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%
az lehet, hogy halottat eszel, de ez nem jelenti azt, hogy az az állat szenvedett a vágásakor. (már olyan szabályozások vannak erre hogy az biztos hogy nem szenvednek)
2014. nov. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

"nem jelenti azt, hogy az az állat szenvedett a vágásakor"

Az állat nem a vágáskor szenved, hanem születésétől a vágásig tartó életében, amennyiben életnek nevezhető a nagyüzemi/háztáji felnevelés és körülményei...

2014. nov. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még hogy nem szenved. Meg hogy milyen szabályozások vannak.... Hol éltek ti? Ahogy előttem is írták, egész életük csak vegetálás, hiszen egyáltalán nem tudják kiélni természetes igényeiket. A vágóhídon pedig sokszor nem sikerül a kábítás, és felébrednek miközben kivéreznek, vagy már javában vágják le a végtagjaikat. Az is előfordul, hogy disznókat elkábítják, de szúrni elfelejtik, mert olyan gyors iramban kell dolgozni, futószalag szállítja őket felfüggesztve. Ilyenkor ők élve kerülnek a forrázóba. Ne álmodozzatok. A szabályozás nem jelent semmit. És még a haszonállatok vágási előírásában is kijelentik, hogy nincs 100%-ban stressz és fájdalommentes vágás.
2014. nov. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
68%

#9

Borzasztó amiket írsz, sajnos valószínűleg igaz, csak az emberek nyugtatják a lelkiismeretüket a fájdalommentes vágóhíd képzetével. Nemrég láttam is egy filmet ennek a pszichológiájáról, egy marketinges tart előadást és a vége az, hogy könnyű dolga van, az embereket ezzel kapcsolatban annyira könnyű megvezetni mert ők maguk szeretnék, hogy valakinek elhihessék, hogy a tányérjukra kerülő hús "kegyetlenség mentes" és persze egészséges.

2014. nov. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!