Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha étteremben rántott vagy...

Ha étteremben rántott vagy grillezett sajtot, zöldségeket rendelek azt lehet, hogy abban a panírban forgatják, olyan olajon sütik, ami érintkezett hússal, zsírral? Hogyan készítik étteremben ezeket?

Figyelt kérdés

Sajnos csak ezek a vega fogások lesznek abban az étteremben, ahová megyünk, de félek, hogy érintkezhetnek hússal, zsírral.


Ugyan azon a serpenyőn sütik ki szerintetek, amin korábban hús is lehetett (netán egymás mellett?) vagy ugyan abban panírozzák, amiben előtte húst is?


Sajnálom, tudom, kényesnek tűnhetek, talán az is vagyok, de nem tehetek róla, nem szeretem a szagát.



2014. dec. 5. 09:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
10-es: a karalábénak természetesen karalábéíze van!! De a karalábé IS KÁPOSZTAFÉLE!!!!
2014. dec. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
20%
Életképtelen vagy :'D Egy napig nem húznád ki, ha meg kéne élned a vadonban.
2014. dec. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 bumbi02 ***** válasza:
63%

Más az, ha belefőzöm a karalábét a levesbe, és más az, ha ugyanabban a fritőzben készítek valamit. Természetesen a levesben sokkal jobban érvényesül az íz.

A halaknál jobban semmi se hagyja ott az ízét, és volt hogy már lustaságból, ugyanabban a fritőzben sütöttem meg magamnak a rántott csirkémet, mint amiben előzőleg a vendégeknek halat sütöttem. Nem éreztem rajta a hal ízét. Egy 10 literes fritőzben nem fogja érezni senki se, hogy én ott rántott csirkét is csináltam, a rántott camambert mellett. Sajnos a konyháknak nincs rá kapacitása, hogy külön süssék a sajtot, és zöldségeket. Akinek ennyire fontos az, hogy tényleg külön süssék, annak tényleg a vega éttermeket ajánlom, és nem gonoszkodásból. Egyszerűen egy normál étteremben, ahol van 2 vega fogás jóesetben is, ott nem fognak külön zsírt pazarolni a sajtra, és zöldségekre.


Bár valahol azért mégiscsak úgy érzem, hogy ez már a túlzásoknak egy része. Egyszer egy szobát akartam kibérelni egy lakásban, ahol egy pár élt már. Az egyikőjük vegán, a másik vega volt. Amivel nincs semmi baj. De az volt a feltételük, hogy húst nem tarthatnék a közös hűtőben. Nálam ez már a feltűnősködés, és különcködés tetőfoka. Az, hogy nyitott húst nem tarthatnék ott, az oké lenne, de egy vákuumfóliázott baconszalonnának nincs szaga, nem veszi át azt semmi.

2014. dec. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Én magam is tudom, hogy túlzás(nak tűnhet) ez a húsevők szemében, de védelmemre legyen szólva, hogy van ez a "vega tapasztalat", hogy a vegetáriánussá válást követően valahogy felerősödik a szaglás főleg a húsra (addig nem is értettem, hogy milyen intenzív) és kellemetlennek érezzük.


A vegánok pedig extrémebbek, sokan állatvédelmi okokból azok, szimpatizálnak és együtt éreznek velük így eléggé rosszul esik a tetemük, húsuk látványa. (bocsánat a kifejezésért, tudom, hogy az sokaknak étel, senkit nem akartam megsérteni, de egy vegánnak az csak tetem)

2014. dec. 14. 09:28
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Én a múltkor csak sültkrumplit ettem egy kebabosban, ahol egyébként volt falafel és halumi sajt is, szóval vega kaja.

De a sültkrumpli mellett így is találtam darabkákat a tintahalkarikák panírjából, amit szintén árultak. Azokat nem ettem meg, de a sültkrumplimat igen. És zavart a tudat, hogy ugyanabban az olajban sütötték, mint a krumplit, de én úgy vagyok vele, hogy a krumplimmal nem támogattam egy állat leölését sem, és nekem az a fontos. Megértem, ha valakit ez undorít, én sem tudnám már elképzelni soha, hogy húst egyek, de nekem az a lényeg, hogy miattam ne tartsanak vagy vágjanak állatokat, azzal meg, hogy érintkezik-e a konyhában véletlenül vagy szándékosan más kajával, nem nehezítem meg a saját életemet. Ha ez valakit undorít, akkor a legjobb, ha tiszta vegetáriánus vagy vegán étterembe megy, ahol egyáltalán nem kínálnak húsos kajákat, csak akkor veheti biztosra, hogy nem érintkezett az étele ilyesmivel.

2014. dec. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
48%

a zöldségek érzései senkinek nem számítanak?

hát nekem igen. mindig sírok is mikor hagymát szeletelek.

2014. dec. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!