Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nálatok a meggyes pite,...

Nálatok a meggyes pite, piskóta vagy linzer tésztával készül? Melyik az igazi?

Figyelt kérdés

Felénk a meggyes pite linzer tésztával készül ,2 lap között vastag meggy réteg ,és a tetején tojáshab .

A kolléga nőm pedig azt mondta ,hogy náluk a meggyes pite : piskóta tészta alapú és ebbe keverik bele a meggyet : szerintem ez inkább kevert meggyes ...


2013. jún. 12. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Linzertésztából csinálom, kis tört dióval a meggy alá,tetejére is tésztát teszek, csak tojással kenem le, éppen a napokban csináltam meggyes-cseresznyéset, imádom.
2013. jún. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Is-is. Nálunk a piskótásat meggyes piskótának hívják, a linzerest lepénynek. Ez tájegységenként változik.
2013. jún. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Piskótából. A nagymamám még kelt tésztából készítette :)
2013. jún. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
egy folyós, élesztős (tehát kelt) tésztából
2013. jún. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is a meggyespite két lap linzerszerű alaptészta között van. a meggy alá szórok egy kis morzsát, hogy a nedvet felszívja.

A kolléganőd kevert tésztáról beszél, de az szerintem nem pite, bár finom. én is szoktam készíteni, de egyszerűen kevert meggyes sütinek hívom.

2013. jún. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mifelénk a kelt tésztást lepénynek hívják. meggyeslepény, túróslepény... stb.:)
2013. jún. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Anyám kelt tésztából készítette :)

Találkoztam piskótás verzióval is, de az meggyes piskóta, nem pite :P

2013. jún. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A kelt tészta az lepény! A pite két linzer között gyümölcs.A piskóta meg piskóta!!!
2013. jún. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A pite nálam az amerikai pitékre hasonlít, ropogós tésztával és rácsos borítással, szinte lekvárszerű meggy töltelékkel. A piskóta egy sima 8 tojásos piskóta, aminek a tetejét tele szórom meggyel.
2013. jún. 13. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!