Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Sajnálod az állatot amikor a...

Sajnálod az állatot amikor a húsát eszed?

Figyelt kérdés
2010. febr. 7. 05:32
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
87%
Nem.
2010. febr. 7. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim válasza:
87%
Én sem
2010. febr. 7. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
68%
nekem jutott már eszembe, hogy az az állat még életében sem szaladgálhat szabadon, talán napot sem lát soha, ezek után még az életéért is küzd a vágóhídon. hát gondolj bele, amikor ezek az IFÁk viszik az összezsúfolt állatokat, senki nem itatja meg őket. nem tudják, miért zötykölődnek, hajtják fel, hajtják le, utána meg vérszagot éreznek, pedig növényevő élő és érző lények.
2010. febr. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
86%

Nem. Nem azért mert érzéketlen vagyok (imádom az állatokat), hanem ez az élet rendje. Az erősebb a gyengébbet.

Akkor se lenne nekik jó, ha nem tömörítve szállítanák, és rendes sorsuk lenne, ugyanúgy meghalnának a végén.

Plusz egy vadállatnak se lehet megtiltani, hogy ne vadásszon le egy másik védtelen, szerencsétlen állatot, mert ennie kell, és nem fog pl. egy tigris vegetáriánus lenni. Ok, hogy mi emberek vagyunk, de húsra szüksége van a szervezetnek, bárki bármit mond.

2010. febr. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
86%
A kukorica is olyan szépen sárgállik,íze már édes-ropogós zöld a levele- Élete teljében van Mikor leszakítják a csöveket a helyükről elkezd hanyatlani, meghal. Akkor ne együnk kukoricát se? Tévedés ne essék, szeretem az állatokat, kiszabnám még a halálbüntetést is akár arra, aki állatokat kínoz , bánt;de az ember jópár állatot a húsáért tart, szaporít, mert ennie kell állati fehérjét, húsokat-így van megalkotva a szervezete. Érdekes ,az abortuszt még miért nem tartják mindig gyilkosságnak? Pedig ott meg embert ölnek....
2010. febr. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
80%
Nem.
2010. febr. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
84%
Nem soha nem jutott az eszembe:D
2010. febr. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
Igen sajnálom mikor halat tisztítok v. húst darabolok, de mikor már elkészült,inkább arra gondolok,h ízlik, mennyire sikerült jól az étel. (mellesleg a ragadozó állatok + a többi állatok se sajnálják ha leterítenek egy állatot,m nekik is kell enni vmit...)
2010. febr. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
Evés közben szerintem ez az érzés nem jellemző. Elnyomja az érzékelés ha egyátalán van valakiben sajnálat. MIvel ált. nem látjuk hogy milyen volt az állat életében, nem sajnájuk. Viszont én pl nem tudnám megenni a kedvenc húsvéti nyulamat meg stb..
2010. febr. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Én megnéztem a food inc. című filmet. Előtte nem tudtam megérteni a vegákat, hiszen olyan finom a hús. Aztán láttam, hogy bánnak ezekkel az állatokkal, kb a holokauszt szinttel egyenlő ami amerikában folyik pár helyen. Utána több napig nem tudtam húsra nézni és ha megláttam egy gyorskajáldát kb elhánytam magam. Szerencsére most az idő múlásával jóval csökkent ez az érzés, de már nem olyan "élvezettel" eszem a húst mint előtte, csak megeszem aztán ennyi, semleges érzés.
2010. febr. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!