Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Aki azért lett vega, mert...

Aki azért lett vega, mert sajnálja az állatot miért nem sajnálja a növényt?

Figyelt kérdés
Miből gondolja, hogy a növénynek nem fáj? Ha én kaja lennék, szívesebben lennék csirke amit egy mozdulattal megölnek mint paradicsom, akinek naponta vágnak le a végtagjaiból. Tényleg érdekel, hogy aki állatot vég azzal, hogy nem eszi meg, miért tulajdonít kevesebb jogot egy növénynek, ami ugye szintén élőlény?! Szintén kizsákmányolt stb. Én megeszem az állatot is, a növényt is. Tényleg nem bántok senkit, csak kérdezem: ebbe nem gondolnak bele? :)
2011. máj. 10. 09:15
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem úgy gondolják, hogy a növényeknek nincs szívük.
2011. máj. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
69%

Vagy esetleg abba nem gondolnak bele, hogy a ruhájuk előállítása is kerülhet, sőt kerül állatok életébe.


Volt egy divatvega-mert tényleg vannak olyanok, akik komolyan veszik ezt, de nagyrészt csak divathóbort-lakótársam, aki ordítva támadt nekem, pl. ha halat sütöttem, mert szörnyeteg vagyok, stb. Közben meg égette a villanyt, szgépet éjjel-nappal, bőrcuccokat hordott, stb.

2011. máj. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
100%

Hallottam olyan vegákról, akik csak zöldséget és gyümölcsöt esznek, és azokból is csak azt ami már lesett a fáról/bokorról... és túlérett.

Én is megmosolygom azokat a vegákat, akik pl. a zselatinos kajákat falják.

Mielőtt leszolna itt valaki: Tudom, hogy létezik az agaragar. A baj az, hogy a divatvegák nem tudják.

2011. máj. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
72%
Végtelenül egyszerű a magyarázat: mindig próbáljunk meg a lehető legkisebb szenvedést, és kárt okozni a létezésünkkel!A növények sokkal kisebb szenvedésre képesek, mint az állatok sőt, az állat és állat szenvedése között is óriási különbségek lehetnek attól függően, hogy milyen fejlettségi szinten lévő fajról beszélünk.Még két ember szenvedése sem ugyanolyan, és a különböző testrészek, szervek sérülése is más-más kínnal jár, hiszen nem pont ugyanúgy és ugyanannyira kapcsolódik az agyhoz, ahol a érzet létrejön. Az állat nem csak egy sejtközösség, mint a növény, hanem a központi idegrendszerének köszönhetően egyénnek tekinthető, ami a maga kis állati módján már aggódik a maga kis egyéni sorsa miatt.
2011. máj. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:

kedves utolsó! Mondd belegondoltál hogy mit írtál? Egy kicsit sem értek vele egyet. Miért lenne egy növény szenvedése más mint egy állaté? Mert nem vonaglik kínjában? Mert nem kiabál? Ezek szerint a hal is sokkal kevésbé szenved ha elevenen nyúzzák mint mondjuk egy nyúl? Olvastam tanulmányokat a növények érzelmi életéről, ajánlom neked is. Ha egy állattal kedvesen bánsz, jobban fejlődik, szebb lesz a bundája például. Ez a növényeknél is pont ugyanígy van.

Egyedül abban van igazad, hogy minél kevesebb szenvedést okozzunk, de valamennyit kell, mert még nem vagyunk fényevők. Nem győztél meg kicsit sem.

2011. máj. 10. 17:28
 6/47 anonim ***** válasza:
49%
Egyébként ráhibáztál kedves kérdező, ugyanis a halnak igen kezdetleges agya van.Tulajdonképpen még agykérge sincs, márpedig egy valamirevaló idegtevékenységnél az alapvető.Ennek tudatában kénytelenek vagyunk azt feltételezni, hogy a nyúl a halnál sokkal jobban megszenvedi, ha elevenen megnyúzzák.
2011. máj. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
Nos kedves utolsó, utánaolvastam az írásodnak, így megint csak nem értek egyet veled. Kutatások bizonyítják, hogy a hal is érez fájdalmat. Plusz javíts ki ha tévedek, de nem kevésbé tiltakozna az élve-nyúzás ellen mint egy nyúl. Vagy azt mondod nem fájdalmában? Csak mert bőr nélkül fázna?
2011. máj. 11. 07:36
 8/47 anonim ***** válasza:
80%

1. Aki halat eszik az nem vegetáriánus.

2. A legtöbb esetben nem jár a növény halálával a gyümölcs, gabona, magvak elfogyasztása.

3. Tudom, hogy most már kutatások is bizonyítják, hogy a növények is éreznek, de mégis

hogy lehet egy vágóhidat a szüreteléshez hasonlítani?????

2011. máj. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:

A halat az előzmények miatt írtam.

2: pl a gabona pont nem igazán éli túl az aratást

3: miért ne lehetne a szüretet vágóhídhoz hasonlítani? Mert nem büdös?

2011. máj. 11. 09:34
 10/47 anonim ***** válasza:
77%

A növényekben a legalacsonyabb szintű a tudatosság és a legkevesebbet szenvednek, míg az állatok alig különböznek az embertől.

Az embergyilkosságot és a paradicsom evést talán könnyebb összehasonlítanod.

2011. máj. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!