Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Nem vagyok vegetáriánus, ha...

Nem vagyok vegetáriánus, ha megeszem a tojást?

Figyelt kérdés

Védem az állatok életét! De a tojásból nem lesz mindig kiscsibe!

A húshoz leöltek egy állatot!


Ez így már nem vegetarianizmus?



2015. febr. 20. 11:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
De, lakto vegetariánus vagy.
2015. febr. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
33%
A boltban kaphato tojasbol szerinted neha azert kiscsibe lesz? Aztaqrva...
2015. febr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Andizsuzsi ***** válasza:
37%
Ha az állatok védelme miatt akarsz vegetáriánus lenni, akkor bizony nem vagy az, ha tojást eszel. Ugyanis a tyúkot kifejezetten azért tartják, hogy tojást tojjon, és amint "kitojta" magát, mit gondolsz mi történik vele? Bizony levágják. Hogy te akkor már nem eszed meg, az egy dolog, de attól még azért élt és halt, hogy te tojást ehess. Vagyis ha szigorúan állatvédelmi szempontból nézzük, akkor bármilyen állati eredetű élelmiszer fogyasztása már nem vega életmód, mert az az állatok kihasználásából, és ha már nem elég hatékonyak, elpusztításukból áll.
2015. febr. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
29%
Kérdező! Kérdező.. Kérdező, Szerinted az a tojás, az az élet, amit az ember a -Homo Sapiens megától hogy kifejlődjön! -Általában azért hogy elfogyassza, szerinted mit jelent? Namármost, ha te megeszed azt amit a nem vegetáriánus emberek akik nem az állatot, hanem a hasuqat szeretik, -elfogyasztod -akkor mi vagy? Amúgy meg nagy bohóc is vagy egyben! A természetet és a vadonélő állatokat védd te tudatlan, és ne azt amit erre a célra neveltek ki! Ha az ember régen úgy gondolkodott volna mint ahogyan most te! Akkor már rég kipusztultunk volna!!! Rég..
2015. febr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%

Már egészen kisgyerek korom óta vegetáriánus vagyok, de csak az utóbbi 4 évben tudatosodott bennem, hogy miért is vagyok képtelen megenni a húst. Én azt vallom, hogyha nem okoztál halált, vagy az attól való fájdalmat, félelmet az állatban, akkor vegetáriánus vagy. Ha belegondolsz a tojás megevése olyan mint az embereknél a fogamzásgátlás vagy az óvszerhasználat, amit nagyon sok ember használ, és jól is teszi, mert mi lenne már, hogyha mindegyik hímivarsejtből kialakulna egy ember? Azok a sejtek is elpusztulnak, ahogy a tojás is, ami csakugyan egy sejt. A legnagyobb sejt fajta.

Szerintem a vegetarianizmus a halott állat húsától való tartózkodást jelenti, főleg érzelmi okokból kifolyóan.

Én például eszek tejtermékeket és tojást is, habár utóbbit ritkábban, mert van, hogy nem bírom a szagát, de alapvetően nincs bennem undor tőle, nem úgy mint a hústól.

Tehát én lakto-ovo vegetáriánus vagyok.

Akik nem esznek tojást, de tejterméket igen, azokat lakto- vegetáriánusoknak nevezzük, és akik tojást esznek, ellenben tejterméket nem, azok az ovo-vegetáriánusok. Akik egyiket sem , vagyis csupán növényi eredetű táplálékokat fogyasztanak, azok a vegánok.

Azokat pedig nem tartom vegetáriánusnak, akik havonta alkalmanként esznek húst és egyébként csak azért nem eszik, mert nem kívánják. Ezt csak azért mondom, mert például én, amikor bárkinek is mondom, hogy én vegetáriánus vagyok, akkor megkérdezik, hogy "Halat sem eszel?". És ilyenkor gondolom azt, hogy "Úristen, mit nem lehet felfogni abból, hogy nem eszek húst?".

Szóval azon az állásponton vagyok, hogy aki nem eszik halott állatot, vagy bármilyen olyan eredetű ételt, aminek az előállításához kellett az, hogy kiontsák a szerencsétlen állat életét (például gumicukor, mivel az állat bőréből kifőzött zselatint rakják bele), az vegetáriánus.

16/L

2015. febr. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Andizsuzsi ***** válasza:
55%

"Én például eszek tejtermékeket"


Azzal pl. tisztában vagy, hogy ahhoz, hogy te tudjál tejterméket enni, hány borjút küldenek a vágóhídra?


Nekem semmi bajom a vegetáriánusokkal, mindenki azt eszik, amit szeretne, de ezzel a szöveggel ne gyertek, hogy nem kell miatta állatokat ölni, mert DE. Minden haszonállatot addig tartanak, amíg a megfelelő hozamot hozza. A tyúkokat 1-2 évig, a marhákat addig, amíg megfelelő mennyiségű tejet tudnak produkálni, a tejelőállományt rendszeresen lecserélik, és bizony, a leselejtezett marhák szintúgy mennek a vágóhídra.

2015. febr. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 lencsefőzelék ***** válasza:
63%

Így igaz, 6-os. Itt van erről egy kétrészes videó:

A hús, amit eszel - 1. rész

http://www.youtube.com/watch?v=DBVUcNsD5Hk

A hús, amit eszel - 2. rész

https://www.youtube.com/watch?v=hCkyoueMG64

2015. febr. 21. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
36%
Az egész vegánhóbort egy divat. Ha háború lenne, a debil divatvegák megennék még a szart is.
2015. febr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
63%
Kedves utolsó! Lehet, hogy úgy van, ahogy mondod, de tudod, nincs háború.
2015. febr. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Többféle vegetáriánus létezik:


Vegan: Nem eszik semmilyen húst, tejet, tojást, méhészeti terméket

Ovo vegetáriánus: húst nem eszik, tojást igen

Lakto-vegetáriánus: tejterméket eszik, de húst, és tojást nem

Ovo-lakto vegetáriánus: eszik tejterméket, tojást, húst nem

Szemivegetáriánus: tejterméket, tojást eszik, és néha halat és csirkét

2015. márc. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!