Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetariánusok! Tudnátok...

Vegetariánusok! Tudnátok nekem vegetariánus étrendet írni/linkelni? Miből mennyit kell enni, kb egy hét alatt.

Figyelt kérdés
Vagy leírhatjátok úgy is hogy mit esztek egy hét alatt. Pl hogy hányszor esztek tojást, vagy ilyesmit. Meg hogy a fehérjén és sok zöldségen, gyümölcsön kívül mit esztek? (NEM RECEPTEKET KÉREK) Milyen ételekben van sok fehérje?

#vegetarianizmus #étrend #vegetariánus étkezés #vegetariánus étrend
2015. febr. 18. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:
tápérték táblázat megoldást nyújt a problémádra
2015. febr. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire helyes ahogyan én étkezem, de leírom, hátha segít.

Reggel felkelés után iszok egy nagy bögre tejet, teát vagy gyümölcslét, esetleg eszek müzlit. Nem mindig tehéntejet, van hogy mandula- vagy kókusztejet.

11 óra körül eszek szendvicset magvas kenyérből és mellé salátát VAGY főtt ételt, pl vega lasagna, héjában sült krumpli salátával, leves, néha megkívánom a zöldséges omlettet vagy rántottát, de kb 2 hétben egyszer mert nekem túl tömény.

2 óra körül megint eszek, az előzőktől függően levest, vagy ilyesmit, limitált a választék mert munkahely biztosít étkezést

Este otthon általában leves van és második, a héten eddig volt kínai miso leves, kuszkusz céklával és cukkinifasírttal, gyümölcsleves és barnarizs szójakockával, párolt vegyes körettel és ecetes ubival. A Szóját kb havonta 1x csinálok csak. Gyakran készítek rakott zöldséget, vagy csőben sült dolgokat, mert az kitart 2-3 napig. Szeretem a főzeléket, az avokádós salátákat vagy guacamolét, humuszt pirítóssal, zöldségekkel vagy zöld levelekkel (rukkola, spenót stb) és magvakkal. Natúr joghurt, esetleg kis házi lekvárral vagy fagyasztott/friss gyümivel felturbózva.

Próbálok kevesebb tésztát enni és több barnarizst, quinoát, hajdinát, babféléket. Az ázsiai/arab boltok kifogyhatatlan forrásai a sokféle lencsének, babnak, különleges zöldségnek és gyümölcsnek ha már uncsi a megszokott.

Emellé szedek multivitamint, télen c vitamint és iszok teákat.

2015. febr. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

Nálam a reggeli és a vacsora a héten padlizsánkrémből és vegán pecsenyezsírból áll, mindez tökmagos rozskenyérrel (kaliforniai paprikával és paradicsommal). Néha eszem barnarizses tönkölyhurkát (bioboltból), ill. hétvégenként szoktam csinálni magamnak valamilyen zöldségből pástétomot. Pl. sütőtökös zellerkrémet, sárgarépás cukkini- vagy karfiolkrémet, ritkában babból, lencséből, csicseriborsóból is csinálok, de mindig mással keverem, hogy ne legyen unalmas. Általában megfőzöm, és utána botmixerrel pürésítem. De nyers hajdinakrémet is csináltam már, ill. gyakrabban csinálok szezámkrémet is.

Ebédre főtt kaját szoktam enni, vagy főzök hétvégén, vagy elmegyek egy helyi menzára, ahol adnak főzeléket magában (kenyérrel), esetleg elhozom, és a kínainál veszek hozzá zöldséges gombócot, vagy néha van rántott karfiol vagy brokkoli.

Édességnek szoktam enni néha kalácsot valamilyen (általában cukormentes) mogyoró- vagy mandulakrémmel, házi, sztíviával édesített lekvárral, és nagy ritkán mézzel (a méz nekem túl édes, ezért tényleg nagyon ritkán eszem).

Ja, ebéd előtt kb. egy órával szoktam enni gyümölcsöt: télen körtét vagy kiwit, nyáron idénygyümölcsöt.


Sok fehérje a tökmagban és a hüvelyesekben van, főleg a csicseriborsóban és a szójában. Töltsd le és hallgasd meg a Tóth Gáborral készült interjút, ő is ad hasznos tanácsokat a fehérjéket illetően:

[link]

2015. febr. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek. :-)
2015. febr. 19. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!