Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan tértetek vissza a...

Hogyan tértetek vissza a húsevésre? (Azokhoz szól a kérdésem, akik megtették) Mit éreztetek utána? Jobb most?

Figyelt kérdés
5 éve vagyok vega. Eléggé meginogtam, elgondolkodtam, hogy szeretnék visszatérni a húsevésre. Az egészségi állapotom nem túl jó, sajnos bármennyire is próbáltam figyelni a tápanyagpótlásra kiürült a szervezetem. Eddig undorodtam a gondolattól, hogy újra húst egyek, de mostanában már könnyen rá tudok gondolni, és úgy érzem meg tudnám tenni, de azért még nem született meg végleg a döntés. Ti hogy voltatok?

2015. márc. 24. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Áruld már el mégis milyen tápanyagokat akartál pótolni? Mi az, ami szerinted nincs meg a jelenlegi étrendedben? :O
2015. márc. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy ideig vega voltam, mert egyszerűen nem kívántam a húst, azután egyszercsak órási vágyat éreztem, hogy húst egyek, megsütöttem, megettem, jól esett, azóta újra eszem, igaz leginkább csak baromfit, halat, mert pl a disznóhúsnak még a szagát sem bírom, a jobbfajta marhahús meg nagyon drága.
2015. márc. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én nem voltam igazi vega. Egyszerűen nem ízlett a hús, nem kívántam, ezért nem is ettem, viszont alkalmanként halat, tenger gyümölcseit azt igen.


Mikor elkezdtem újra kívánni a húst, ettem belőle.


Most sem eszem sok húst, főleg halat, tengeri herkenytűket hetente többször is. Viszont ha kívánom a husit szívesen megeszem.

2015. márc. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy felszívódási zavar, tehát hogy hiába táplálkozol változatosan, mégsem jutsz hozzá minden tápanyaghoz, vitaminhoz. Egy teljes vérkép jól jönne, hogy kiderüljön, van-e valami hiánybetegséged. Az egészségi állapot romlását sok minden okozhatja, én nem fognám a hús hiányára, hiszen más állati eredetű ételekből is hozzájut a szervezeted mindenhez, ami a húsban is van.
2015. márc. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Melyik tápanyagból ürült ki a szervezeted?
2015. márc. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Bemásolom ide, egy másik kérdéshez írt válaszomat, amely egyben a saját történetem is. Ugyanis lehet, nekem is vissza kell térnem legalább a részleges húsevésre (hal, tojás).


Én kb. 6. éve vagyok vegetáriánus (tejet és tejterméket fogyasztok), tojást csak nagyon minimálisat (pl. süteményben), húst egyáltalán nem fogyasztok.


Sajnos egy-két hónapja azt vettem észre, hogy nagyon elkezdett hullani a hajam. Semmilyen gyulladásom nincs, tehát ez az ok kizárt.


A hajhullás miatt nagyon erősen gondolkozom azon, hogy elkezdek rendszeresen fogyasztani tojást, különböző formában (tükörtojás, hagymás tojás, tojásleves, stb.) valamint a hal fogyasztásán is.

Ha ezeket fogyasztva elmúlik a hajhullásom, akkor maradok az ún. szemi-vegán étkezésnél (tehát hal kivételével csak húst nem fogok fogyasztani).


Ha gondolod, írj privátot és beszélhetünk a témában.

Ugyanis hasonló a helyzetünk.

2015. ápr. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy megjegyzés. Szemi-vegán elnevezés nincs. A vegánok semmilyen állati eredetűt nem fogyasztanak, viselnek vagy használnak. A szemi-vegetáriánus táplálkozásban a hal és csirke is benne van, tulajdonképpen nem is számít vegetáriánusnak, mert az kizárja a hús evését. Amiről te beszélsz, az a peszkateriánus.
2015. ápr. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Én azért nem ettem húst ezelőtt mert nem tudtam biztos forrásból beserezni a húst, mivel nagyvárosban éltem. Tehát nem tudtam hogy mit evett az állat stb...

most viszont kisvárosban vagyok, és olyan helyről eszem ami tudom hogy biztos forrás. se így is kb egy hónapban egyszer, vagy kétszer eszek.

Amit ajánlok hogy ne ess át a tulsú oldalra, hogy minden nap húst zabálj, mert le fogja terhelni az emésztésedet.

ha úgy gondolod hogy kevés tápanyagot juttattál be eddig, heti egy alkalom fehér hús evése szerintem pótol mindent.

2015. ápr. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, végül visszatértél a húsevésre? Jobban érzed már magad?
2016. máj. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Koszonom a választ mindenkinek!

Igen visszatértem. Nem eszem sok húst, abból is főleg halat és csirkét. Kezdtem egy kis leves levével, majd szép fokozatosan magára a húsra. Eleinte borzasztó nehez volt, de nem bántam meg egyaltalan. Hihetetlen, hogy mekkora változáson ment keresztul a testem. Tónusosabb lett az izomzatom, rugalmasabb a borom, mar nem ropogok mindenhol, egészségi állapotom teljesen jó. :) biztos leszek majd vegetáriánus ujra, idősebb koromban valószínű, de ugy latszik az en szervezetem fiatalon nem tolerálja jol. Es szeretnek még gyereket, meg egeszseges lenni!

2016. jún. 23. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!