Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok/vegetáriánusok:...

Vegánok/vegetáriánusok: linkelnétek nekem cikkeket, ami tudományosan magyarázza el, hogy miért nem jó az állati eredetű termékek fogyasztása?

Figyelt kérdés

Elsősorban az érdekelne, hogy a hús miért nem jó, a tejtermékekkel tisztában vagyok. Kerestem erről szóló írásokat (Kína tanulmány, dr. Tarányi József írásait olvastam eddig), de ezekben mind vannak egymásból nem közvetlenül levezethető következtetések, sőt, utóbbinál egymásnak ellentmondó dolgok egy cikken belül, illetve felületesség.


Hiányolom például eddig mindenhonnan, hogy mi a helyzet akkor, ha más jellegű táplálékkal együtt fogyasztja valaki a húst, ezáltal megváltoztatva a felszívódásának atékonyságát, illetve az emberi szervezetre gyakorolt hatását.


Az etikai részre itt most nem vonatkozik a kérdés (annak ellenére, hogy nálam ez is benne van a dologban, és elítélem a nagyipari húsfeldolgozást, meg az egészet, amin emiatt az állatok keresztülmennek).


Engem az állati eredetű fehérjék egészségre gyakorolt hatásáról szóló tudományos cikkek érdekelnének, amiben elmagyarázzák, hogy mi történik a szervezetben, ha húst eszünk, különböző egyéb tápanyagokkal párosítva (pl. rizzsel, zöldséggel, stb.). Esetleg konkrét étrendről is szólnak, illetve, hogy akik a kutatásban részt vettek, miket, és milyen százalékban ettek a hús mellett.


Nem akarok agyatlanul követni semmilyen étrendet, sem húsosat, sem húsmenteset. Kérem, aki csak annyit tud hozzáfűzni, hogy ,,dehát kell a hús", vagy ,,dehát a hús nem jó", az nyisson magának külön kérdést. Engem konkrétumok érdekelnének, elsősorban az ezzel kapcsolatos tanulmányok.



#vegetarianizmus #vegán #húsmentes étrend
2015. ápr. 8. 14:04
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Közben pubmeden kutatgattam, ahol a hivatalos, elsimert kutatási eredményeket publikálják, és hát találtam jó párat:)

Durva, hogy még a vegetáriánusokkal szemben is előnyben vannak a vegánok a 2-es típusú diabétesz esetében.


Ha esetleg valakit érdekel, itt vana sok cikk közül 2:

[link]

[link]


Az összes cikkben, amiket itt találtam, sorrndben annál egészségesebb egy adott étrend, minél kevesebb állati eredetű táplálékot tartalmaz (és minél gazdagabb gyümölcsökben-zöldségekben). Úgy tűnik, ilyen szempontból mindegy, hogy mivel kombinálja az ember a húst.

2015. ápr. 25. 21:27
 12/12 anonim ***** válasza:
kiraly cikkek! köszi
2015. ápr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!