Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Kedves vegetáriánusok, ti...

Kedves vegetáriánusok, ti hogy a fenébe bírjátok ki hús nélkül?

Figyelt kérdés
Igazából az érdekelne, hogy mit éreztek ha elétek tesznek egy húsételt vagy valamit aminek köze van a hushoz. Sajnáljátok az állatot vagy mi motivált titeket erre hogy lemondjatok róla.

2015. jan. 9. 14:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
92%

Nem teszik elé, hisz magának olyat nem főz étteremben meg nem rendel olyat.

Figyelj neked is biztos vannak olyan ételek, amit sose fogyasztasz, hogy bírod ki? Na a vegetáriánusok pont úgy.

A motivációjuk elég vegyes, én ismerek olyat aki elvakult állatvédő és azért, meg olyat is, aki nem szereti a hús ízét és azért. De vannak akik vallási okokból, vagy mondjuk világgazdasági szempontok miatt nem esznek húst.

2015. jan. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki egyszerüen nem szereti a húst, de a többség nem akarja, hogy állatokat elpusztítsanak azért, hoyg az emberek megegyék.


Ha eléjük tesznek húsételt, akkor a legtöbben undort éreznek.


Ez kb olyan, mintha eléd tennének egy gyerekböl készült ételt, neked sem jutna eszedbe, hogy az "ennivaló", hanem elborzadnál töle. (elnézést a hasonlatért, csak ez egyértelmüen mindenkinek negatív lenne)

2015. jan. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon egyszerűen kibírom hús nélkül. Rá sem bírok nézni, igaz korábban én sem tudtam elképzelni hús nélkül az igazi kaját, de változik az ember és én elkezdtem nem kívánni a húst, most meg már rosszul is vagyok tőle. Egyébként nálam az állatok szeretetéhez nincs ennek semmi köze. Szeretem az állatokat, de nem miattuk nem eszek húst.
2015. jan. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
77%
Ja és egyébként előfordul, hogy készítek húst a férjemnek. Legfőképpen az motivált, hogy nem vagyok egészséges és a húsfogyasztást egészségtelennek tartom. Illetve magától is beindult nálam ez a folyamat, hogy nem kívántam már többet.
2015. jan. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
12%

Én nem mondanám magam vegának, de van, mikor undorodom a hústól.

Ez általában akkor van, ha csontosan teszik elém, vagy ha véresen látom, olyankor nem bírom megenni. Egyszerűen nincs hozzá undorom, hogy egy döglött állatot kapargassak le a csontjáról, utána pedig megegyem.

Viszont ha a salátában van pár falat husi, azt megeszem. A rántott húst is megeszem.

Viszont a csirkét jobban preferálom mindenek előtt, mert a disznóról mindig az jut eszembe, hogy milyen egy igénytelen, mocskos állat! :D


Szóval nálam csak a tudat játszik szerepet abban, hogy néha undorodom a hústól, mert eszembe jut, hogy ez az állatka élt és mozgott, most pedig ott van előttem döglötten.

2015. jan. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
42%

5:)

Vegetáriánus nem vagy, vega pláne nem :)

A csirke sem tisztább a malacnál, egész nap a szaros udvarok kapirgál.

2015. jan. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
24%
6 Amire te gondoltál az a vegán mellesleg, annyira szeretem ezeket a kis okoska vegetáriánusokat. A vegetáriánus és a vega ugyanaz.
2015. jan. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
100%

Én régen elég sok húst ettem. aztán láttam az Earthlings - Földlakók című filmet, és azonnal vegetáriánus lettem. Most már vegán vagyok, tehát tejet és tojást stb. sem fogyasztok.

Eleinte még a megszokás miatt kívántam a megszokott ízeket, de ez normális, hiszen évtizedekig azt ettem. De etikai okok miatt már nem tudtam volna elképzelni, hogy megegem az állatokat, miután már tudom,. hogy miken mennek keresztül a tenyésztés, tartás és vágás során.

Szóval eleinte még nem undorodik az ember, de aztán szép lassan, ha tényleg tartod magad az elveidhez, és nem eszel semennyit, akkor már elmúlik, hogy kívánd. Az egyedüli, ami még hiányzik, az a füstölt íz, de valójában az egy eljárás, és nem a hús saját íze.

2015. jan. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
73%

honnan tudod, hogy a disznó egy igénytelen mocskos állat?

van neki lehetősége az igényei szerint élni?

ha téged sem kérdeznének az igényeidről, hanem betennének egy ólba, hízlalnának, és jó esetben naponta egyszer kipucolnák a trágyát alólad, te is igénytelen lennél?

2015. jan. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
81%

Én úgy, hogy mindig is utáltam. 13 évesen lettem vegetáriáuns, elegem volt. Addig is gyakorlatilag fenyegetni kellett ebédnél, hogy beletúrjak a húsba...


Ha szándékosan tesznek elém húsételt, rosszindulattal, akkor nyilván sértve érzem magam. Ha nem tud róla az illető, hogy nem fogyasztok húst, az teljesen más, akkor udvariasan elmondom.


Engem a saját undoromon kívül más nem motivált.

2015. jan. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!