Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért nevezik a vegetáriánusok...

Miért nevezik a vegetáriánusok "húsevőknek" azokat az embereket, akik esznek húst is?

Figyelt kérdés

Szerintem ez egy ellenséges megnyilvánulás a vegetáriánusoktól.

Például én sokkal több növényi táplálékot eszem, mint húst, a hús csak egy része a táplálkozásomnak, van olyan nap, amikor nem is eszem húst, akkor miért lennék húsevő?


Az a húsevő, aki semmi mást nem eszik, az oroszlán húsevő, de az az ember, aki mondjuk naponta eszik húst is, az sem húsevő, mert eszik növényi eredetű táplálékot is.


Mind emellett a vegetáriánus sem növényevő ( most másik oldalról megközelítve ), inkább gyümölcsevőnek mondanám, mert nem tudja az ember megemészteni a cellulózt, szóval, ha füvet, meg levelet enne, meghalna, csak növényi részeket tud megemészteni, szóval a másik oldalról is van ellenségeskedés...



2015. máj. 18. 17:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A kutya is húsevő, mégis eszik mást is.
2015. júl. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Egyrészt: Az oroszlán nem teljesen húsevő (bár ez a szakszó rá) de eszik növényi alapú ételeket is tekintve hogy az emésztéséhez szükséges (azt ne mondd hogy nem láttál még macskát amikor füvet rág)


Másrészt: ne általánosíts! Én vega vagyok, de eddig még soha nem használtam ezt a szót, szóval már a kérdés is helytelen (helyette: Mért nevezik egyes vegetáriánusok.... Vagy Mért nevezi néhány vegetáriánus...)


Harmadrészt: szerintem nem feltétlenül bántó a húsevő szó. Ezzel csak egy tényt állapítanak meg bár helytelen kifejezéssel. Az más kérdés hogy egyesek az ovis szintet talán megütve szitokszóként használják a húsevő vagy fordított esetben a növényevő szót. Ez csak az ő szellemi képességeikről mondd el dolgokat.


Szóval aki szitokszoként használja őket azt csak sajnálni tudom, a többiek viszont csak helytelen fogalomként használják.

2015. júl. 31. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Mert néha így fejezzük ki azt hogy ők esznek húst, mi nem. Szerintem ebbe semmi bántó nincs. Ránk meg azt mondják hogy növényevők stb. Akkor mi is egy dinó fajták vagyunk? Butaság, még ennek a gondolata is.
2016. márc. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!