Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » VEGANIZMUS - Mit tartalmaz...

VEGANIZMUS - Mit tartalmaz pontosan ez az étrend?

Figyelt kérdés

gyümölcsök, zöldségek ezt tudom de például a gabonafélék? Kérlek valaki írja le

Tudom tudom google a barátom és próbálkoztam is de pontos választ nem ott kaptam. Oldalak/receptek/blogok is jöhetnek és szívesen beszélgetnék vegánokkal :) köszi drágák



2015. jún. 24. 21:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

"..Az ember, a mindenevo kategoriaba tartozik es ezen az iranyon fejlodott ki a szervezetunk, az emesztesi rendszerunk...."


A mindenevésre való adottság azonban nem azt jelenti, hogy mindent kell ennünk, legalábbis a hús esetében nem. Inkább a túlélésünket biztosítja. Ha valamelyik táplálékból kevés állna rendelkezésre, nem kipusztulunk, mert nem tudunk mást enni, hanem vannak opcióink is. Mivel aminosavak a növényekben is megtalálhatók, és minden más tápanyag is, ami a húsban van, ezért nem létfontosságú húst ennünk.


...Tehat a vegetarianusok, veganok es hasonlo novenyevok szelsoseges rasszistak (csak az allatokat szereit es vedik). Irtjak es pusztitjak a novenyeket ... tomeg-, nep- es fajirtast hajtanak vegre. :)..."


Az ember növényi táplálék nélkül nem tud élni, állati nélkül igen. A veganizmus nem öngyilkosságra való felhívás, hanem annyit jelent, hogy azt a szenvedésokozást csökkentse az ember, ami felesleges, elhagyható, nem életfontosságú.

2015. jún. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
32%

Az ember tud növényi táplálék nélkül élni, kérdezd meg a zerocarbereket :) Ahogy állati nélkül is el tud lenni.

Mindenevő, mert alapvetően eszik ezt is, azt is - de azért nem KELL ennie növényt és állatot is. Neccesebb lesz a tápanyagbevitel, ha egy az egyben kihagyja az egyik oldalt, de megoldható.


#9: Az igazi, meggyőződéses vegánok nem is használnak bőrt s efféléket...

S nem, a tejtermékek és társaik sem jók, ha állatkínzással járnak. Nekem a nagyüzemi termelés ilyen (elég biztonságos feltételeznem, hogy azoknak az állatoknak nem jó, de ha valahol számomra elég rendesen is tartják őket, én azt nem tudom meg. a házira ugyanaz vonatkozik, csak átlagban azért jobb a helyzet), egy szigorúbbnak már az állat rabságban, saját hasznunkra tartása is gond lehet, vagy csak biztosra akar menni. S mindig behozzák a növényeket. Valamit enni kell és igenis engem jóval kevésbé érdekelnek a répa érzései, mint egy disznóéi. Bár én nem vagyok vega és semmi bajom néha némi gyilkossággal :) Az állatkínzással annál inkább. Az ölés egész normális eme bolygón, ha én nem is lennék jó benne s nincs is szükségem húsra, csak néha színesíti az életet. számomra a lazac a tuti, mert az mindig finom, az olcsó, ki tudja, hogyan tenyésztett is, a halak pedig nem érdekelnek (bár a halkínzást is utálom), nem fűz hozzájuk érzelmi kapocs. A pókokhoz sokkal inkább. A növényeket sem egyformán szeretem, ez ilyen. Nem tudom, miért várják el egyesek, hogy akkor már semmilyen élőlényt ne együnk meg... Mindenki meghúzza valahol a határt. Van, aki csak embert nem eszik, van, aki majmot és kutyát sem, ha egy vegánál az állat és a növény között van a határvonal, azzal mi a baj? Nem értem. Szíve joga eldönteni, mit egyen. Simán lehet növényi halál nélkül is enni, csak kissé korlátozottan. Ha szedek a kertben paradicsomot, barackot vagy diót, a növény él tovább... De én káposztát is akarok enni, sőt csírát, élő növénycsecsemőket is. De tudom kezelni az ezzel járó lelki terhet :D Igazából a csírát jobban sajnálom, mint a lazacot, egyéni jellemzőm, de hát mit lehet tenni?

2015. jún. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Csak mert nem eszik az ember húst, miért szeretné az állatokat? Az embereket sem szeretem (nagy általánosságban, egyedileg más), mégsem eszem meg őket (még jó, elég egészségtelen húsa lehet a legtöbbnek).

Csak mert valaki nem érti meg valakinek a lelkiismereti okait, azok még lehetnek teljesen értelmesek, főleg az adott ember számára.

S igazából tökmindegy, valaki miért eszik vagy nem eszik valamit, egy idegen szempontjából, akit ez valamiért zavar. Sosem értm, miért kell belekötni, ha ezzel senkinek nem árt az adott ember. Olyan furcsák az emberek, megpróbálják másokra erőszakolni saját elképzeléseiket, akkor is, ha az a másikra kicsit sem illik.

2015. jún. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Az ember tud növényi táplálék nélkül élni, kérdezd meg a zerocarbereket.."


Ők is esznek zöldségféléket, csak a magas szénhidráttartalmúakat kerülik. A név egyébként megtévesztő, mert abszolút minden szénhidrátot képtelenség kiiktatni.

2015. jún. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

A vegánok igyekeznek kerülni minden állati eredetűt, mindenhol és mindenben, ha az az állat szenvedésével, megölésével, kihasználásával jár. Nem esznek tejet, tojást, húst, mézet és kerülik az állati eredetű összetevőket, hozzáadott anyagokat minden élelmiszerben. Nem hordanak szőrmét, bőrt, tollal bélelt dolgokat, selmyet stb. Nem járnak cirszba, állatkertbe, delfináriumba, versenyekre, viadalokra mert az az állatok használatával, szenvedésével, bezárásával, korai halálával jár.

Gyógyszerekből amíg lehet olyat választanak, amiben nincs állati eredetű és nem állatkísérletes. Ez sokszor nem lehetséges.

Kozmetikumokból, tisztítószerekből és minden más termékből olyat keresnek, ami szintén nem állati eredetű.

Tehát a veganizmus nem csak egy étrend.

De ha csak a kaját nézzük, akkor a szabály az, hogy mindent ehetsz, amiben nincs állati eredetű pl. zöldségek, gomba, alga, gyümölcsök, gabonák, olajos magvak stb. Ugyanazokat az ételeket is el lehet készíteni akár, mint korábban, cs kis változtatással. De ha hiányzik, már vannak növényi tejek, tejszínek, tejfölök, sajtok, növényi pástétomok és kolbászok is. Ezeket kis gyakorlás után nagyon könnyű és sokkal olcsóbb is otthon előállítani.

2015. jún. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #10:) Aki nem fogyaszt állati eredetű dolgokat, az felmérhetetlenül kevesebb növényt "öl meg" (hamár hülyéskedsz, énis), ugyanis 1 kg marhahús előállításához 16 kg gabonára van szükség. Szóval légy vegán, és védd a növényeket, le a rasszizmussal.


(remélem, ha úgy beszélek, ahogy te, akkor megérted:D)

2015. júl. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 3 éve vagyok vegán, csupán a húst, tejtermékeket és tojást kell elhagynod. Még van 1000 féle zöldség és gyümölcs, amiböl válogathatsz! :)


Létezik a veganizmusnak egy olyan ága, ahol a népszerü ételek vegán verzióját eszik, szóval nem csak gyümölcsöt, zöldséget, rizst, krumplit, hanem pl vegán hambucit. Én azt ettem ebédre. ^.^

2015. júl. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

#14: Dehogyis, az nem fér bele a közel nulla kalóriakeretbe. Én tudom, jobbára szénhidrátszegény zöldségeket eszem s örülök, ha a ketogénbe beleférek... A zerocarb sokkal erősebb, maximum zöldfűszert és chilit használhatnak, egy uborka már túl sok ch. Amennyire tudom, kihagyják a növényeket, bár a lenben szinte semmi nettó ch nincs... Természetesen esznek szénhidrátot, hiszen a húsban is van és kb. mindenben, a tiszta zsíron kívül, nekik pedig szükségük van belsőségekre és mindenfélére a megfelelő tápanyagbevitelhez, azokban pedig egész sok a ch. Nem lehet nulla, de törekednek rá, amennyire lehet, a zöldségek nem férnek bele.

Aztán lehet, hogy van magát zerocarbernek nevező, aki néha megeszik egy levél salátát vagy fél uborkát vagy valami, de igazából ilyenkor direkt keresztbetesz a saját elveinek...

2015. júl. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!