Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ki szeretném próbálni a vegán...

Ki szeretném próbálni a vegán életmódot. Vegánok, tudnátok segíteni, hogy hogy kezdjek hozzá? Mik a veganizmus előnyei és hátrányai? 14L

Figyelt kérdés
Hogy kellene elkezdenem? Milyen ételeket készítsek el legelőször? Kell valamilyen vitamint szednem, ha át szeretnék térni erre az életmódra? Vegánok, nektek mennyire volt nehéz lemondani a húsról, édességekről? Szeretnék vegán lenni, de valószínűleg nekem nagyon nehéz lesz lemondanom a kedvenc ételeimről.
2015. júl. 9. 23:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Akkor miért szeretnél vegán lenni? Divatból? Mert ahogy látom, ideológiai háttér sincs, tudni se tudsz róla túl sokat és saját belátásod szerint jól se fog esni... akkor?

Amúgy a vegán miért ne ehetne édességet?

2015. júl. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Nem jól állsz hozzá. Egyáltalán miért szeretnél vegán lenni, ha a kedvenc ételeid nem ilyen jellegűek (húsok) ?


Húsevésről rögtön vegánná válni iszonyú nehéz, mind a testednek, mind az akaraterődnek.

A vegánok nem esznek semmilyen húst vagy állati eredetű terméket, tejterméket, tojást, de még mézet sem.

Először legyél simán vegetáriánus, ha az "megy" akkor legyél vegán.

A vegán konyha elég bonyolult, persze meg lehet tanulni, meg lehet szokni, de gondolom 14 évesen nem magadra főznél. Anyukád vállalja a feladatot?


Én vegetáriánus vagyok, nem is szeretnék vegán lenni, mert pl a sajtokat, joghurtokat, mézet imádom. Tehéntejet nem nagyon iszom, inkább mandula- vagy kókusztejet, de van amit nem lehet növényekből előállítani. Tojást is használok alapanyagként. Arra viszont figyelek, hogy házi és vegyszer mentes legyen.

Néha kipróbálok vegán fogásokat, de ennyi.

Édességek közül a gumicukorról volt legnehezebb lemondanom. A csoki pedig megengedett :)

A húsokról annyiban volt nehéz lemondanom, hogy eleinte a megszokott ízű ételeket próbáltam csak zöldségből előállítani, ami persze nem sikerült. De aztán gyorsan megszoktam. Nekem annyi könnyebbségem volt, hogy a párom már vega volt énelőttem, ő sokat segített tanácsokkal, receptekkel, és mi magunkra főzünk.

Én azt javaslom neked, előbb próbálkozz vegetarianizmussal, aztán esetleg fokozatosan hagyd el a tojást és a tejtermékeket.


29N

2015. júl. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
19%
14 évesen ne tedd magad vele tönkre. Hidd el a fejlődéshez nem csak zöldség kell.
2015. júl. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%
b12-ot nem árt szedni. pl a béres activalban van. nekem a húsokról egyáltalán nem volt nehéz lemondani, lassan 20 éve nem eszem, nem is hiányzik. meg nem szeretem a szagát se, ha főz valaki. az édességekről nem mondtam le, meg a tejtermékekről, tojásról sem, így nem is vegán a kategóriám, de közelít. szerintem ne egzotikus szakácskönyvekkel próbálkozz, hanem megszokott ételekkel, hús nélkül. most pl lehet jó lecsót csinálni, olcsó a paradicsom paprika, dobhatsz bele cukkínit is, tarhonyával esetleg tejföllel finom lesz. csinálhatsz kovászos uborkát is, krumplisbtésztához jól megy pl., vagy rántott zöldségekhez
2015. júl. 10. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
56%

Szia,


ez egy nagyon jó kis oldal, itt kapsz egy 30 napos programot, amiből tetszés szerint készítheted el a kajákat.

[link]



Nem volt nehéz lemondani a húsról, mert vegánként is lehet enni, gabonakolbászt, virslit, van tofu, szejtán, ez utóbbival egy az egyben olyan ételeket készítenek, mint a húsos verzió, és megtévesztésig hasonlít.

Ha ezeket ki akarod próbálni, ajánlom menj el egy vegán étterembe, és próbáld ki, mert lehet, hogy elsőre nem jól készíted, és azért nem fog ízleni.

A Napfényes Éttermet ajánlom, ott sok hagyományos fogást kipróbálhatsz vegán módra. Van túrógombóc, rántott sajt, rántott hús, steak, somlói meg ilyenek, mind növényi alapú.

[link]

2015. júl. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%

a kérdésedből nem derülki, miért szeretnéd? csak kipróbálni, divatból, egy időre, vagy fogadásból, vagy mert nyár van és nincs jobb dolgot, vagyfőzőcskézni szeretnél, hosszú távon hogy csinálnád,ha a kipróbálás után megtetszene? olvass róla először sokat, gondold végig, neked ez miért jó, hogy tudnád csinálni, és persze it szólnak a szüleid? mert mivel ők keresik a rávalót és ők felelősek a fejlődésedért, van beleszólásuk (egyébként ha jól csinálod, olcsóbb, mintha húst ennél). de ha eleget olvastál már és eltökélt vagy, győzd meg őket érvekkel (mert lehet!!!)

próbálj ki recepteket

2015. júl. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"A vegán konyha elég bonyolult"

Ja, nagyon:D kb ingyen van, és minden kész van 20 perc alatt.

2015. júl. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Szerintem a magyar "még a süteményt is zsírral készítjük" konyhához nem áll túl közel a vegán.

Sok étel más módszerrel, más alapanyagokból készül, mint a közéletben megszokott, aki nem ismeri ezek beszerzési helyét és elkészítési módját, annak szerintem nehézséget jelent.

Nem beszélve arról, hogy olyan dolgokban is van állati eredetű alkotóelem, amiben nem is gondolnád.

2015. júl. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem baromi egyszerű volt.:) Ami szerintem bonyolult, az a nyers vegán. https://www.youtube.com/watch?v=mI_qLEjwzQE

Mármint ez a nő..elképesztő:D Fantasztikus dolgokat csinál, nekem ehhez nem lenne türelmem.

De tényleg halálegyszerű vegánnak lenni:) Mindent zsírral főztél? Vegyél kókuszzsírt. Kedvenced a töltött paprika, fasírt és a rakott kel? Vedd ki a húst, tegyél helyette szóját/gabonát/zöldséget, millió recept van:)

2015. júl. 17. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Nem beszélve arról, hogy olyan dolgokban is van állati eredetű alkotóelem, amiben nem is gondolnád."


Innen ered a veganizmus első szabálya: soha ne egyél olyat, amit nem te főztél.:D

2015. júl. 17. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!