Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ki szeretném próbálni a vegán...

Ki szeretném próbálni a vegán életmódot. Vegánok, tudnátok segíteni, hogy hogy kezdjek hozzá? Mik a veganizmus előnyei és hátrányai? 14L

Figyelt kérdés
Hogy kellene elkezdenem? Milyen ételeket készítsek el legelőször? Kell valamilyen vitamint szednem, ha át szeretnék térni erre az életmódra? Vegánok, nektek mennyire volt nehéz lemondani a húsról, édességekről? Szeretnék vegán lenni, de valószínűleg nekem nagyon nehéz lesz lemondanom a kedvenc ételeimről.
2015. júl. 9. 23:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Lehet le sem kell mondanod a kedvenc ételeidről, kis utánajárással bármi elkészíthető vegán alapanyagokból. Az a legfontosabb kezdőként hogy sose legyél éhes, ergo ne éheztesd magad. Egyél 2-3x gyakrabban mint szoktál. Reggeli, uzsonna, ebéd, tízórai, vacsora. Egyiket se hagyd ki. A krumpli és barnarizs nagyon laktatóak, érdemes minden nap egy jóadagot elfogyasztani belőlük salátával, zöldségfőzelékkel, húspótlókkal (szejtán, tofu). Nassolj gyümölcsöket, aszalványokat, magvakat. Váltsd le a tejtermékeket növényire.
2016. febr. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
3.-nak gyűlölöm ezt a hozzá állást hogy fejlődésben lévő testnek hús is kell! Basszus én rohadt jól élek hús nélkül, pedig én se vagyok felnőtt. Sőtt azt kell hogy mondjam egézségesebb is vagyok.
2019. szept. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Te bajod, majd később rájössz.
2019. szept. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!