Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A Vegánizmus vagy a Lakto-Vege...

A Vegánizmus vagy a Lakto-Vegetarianizmus az egészségesebb? Ti melyiket ajánlanátok jobban? (Kérlek csak vegetáriánusok/vegánok válaszoljanak! )

Figyelt kérdés
A barátnőmmel kezdtük el a Vegetarianizmus gyakorlását. Én még csak vegetáriánus vagyok, apránként szeretnék megvállni a tojástól, méztől és esetleg a tejtől. Ő viszont egyből vegánként kezdte és sokan mondták neki, (vegetáriánusok is) hogy a Vegánizmus nem éppen a legegészségesebb fajtája a Vegetarianizmusnak. Habár őt ez nem annyira érdekli, én szeretnék még több véleményt meghallgatni a témában, mielőtt teljesen áttérek a vegánizmusra vagy a Lakto-Vegetarianizmusra. (Igen, utánna is olvastam a témának, de szeretném az érintetteket is meghallgatni)
2015. júl. 24. 15:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért van több fajtája, mert valaki ezt tartja jobbnak, valaki azt. Én eszem tojást és mézet, a tejtermékeket viszont igyekszem teljesen kizárni, mert valamennyire laktózérzékeny vagyok. Amúgy normális étrend mellett nem gáz a vegánizmus sem, csak oda kell figyelni, hogy mindenféle tápanyagból és vitaminból jusson elég. Ki kell próbálni egy normálisan összeállított diétát, és 1-2 hónap elteltével már lehet véleményt alkotni.
2015. júl. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én húst nem eszem, viszont tejterméket és tojást igen. Volt olyan barátnőm, aki vegán volt, de később ő is visszahozta a tejtermékeket az étrendjébe. Amikor vega lettem, én is szinte mindent elolvastam a témában és arra jutottam, hogy ahány ember annyi vélemény. Szerintem az a lényeg, hogy te jól érezd magad a bőrödben.


És ami a legfontosabb, az az, hogy kerüld a sok méreggel (E412, E951, ...) teletömött műkaját. Ez sokkal többet számít, mint az hogy eszel-e húst vagy nem.

2015. júl. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Egyik sem egészséges. De erre csak idősebb korodban jössz rá, amikor már nem lehet a problémát helyrehozni.
2015. júl. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Az ember mindenevő. Ezt bizonyítja a fogazat is. A mértékletesség elmaradásával van a gond.
2015. júl. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

1. kommentelő: Köszönöm a válaszodat, egyre inkább azt gondolom, hogy tényleg először ki kellenne próbálnom a vegánizmust, hogy aztán saját magam döntsem el, hogy ez most nekem jó vagy nem. Habár most még mindig inkább a Lakto-vegetarianizmushoz hajlok, mivel a tojást mindenképp ki akarom zárni az étkezésemből, de a tejet nem biztos. (Sőt még azon is gondolkozom, hogy a cukrot teljesen elhagyom és csak ézzel ízesítek.)


2. válaszoló: Neked is köszönöm a válaszod, nagyon hasznos volt :) És igen, igazad van, a legfontosabb, hogy a műanyag kajákat teljesen kizárjuk az értendünkből :)


3., 4. válaszoló: A ti véleményeteket inkább figyelmen kívül hagyom, mivel csak vegetáriánusok/vegánok válaszát vártam, de azért köszönöm a válaszokat. De egyébként a táplálkozástudomány már megállapította, hogy a szervezetünk számára nem feltétlenül szükséges a hal és a hús.

2015. júl. 24. 16:44
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha már választanom kéne, én a harmadikat mondanám, ovo-vega :) No igen, én is ahhoz állok közel ;)

De alapvetően az számít, mennyire jól csinálja az ember. Ész nélkül vegánkodni elég egészségtelen lehet, de aki tudja, amit kell s odafigyel, az legjobb tudomásom szerint igen egészségesen élhet, jóval egészségesebben, mint az átlagember, amivel nem mondtam sokat, mert az átlagember táplálkozása távol van az egészségestől.

A sima, csak húst és zsírt nem evő vegáknak sokkal könnyebb, mivel meghagynak a komplett állati fehérjékből (igazán tudom, hogy növényekkel is megoldható a dolog, nem olyan nehezen, de mégiscsak extra odafigyelést igényel a dolog. aki nem figyel oda, az jobban jár a vega étrenddel, persze ha igazán rosszul eszik, akkor az sem segít rajta, természetesen, de ez még a húst is evőkre is igaz).


A tejtermékekbe sok étrend beleköt, nem is ok nélkül. Laktóz, nagy inzulinválasz, a nem házi verziók problémái... A sajtot és a vajat tartom a legjobbnak, amennyiben jó minőségű, sajt esetében lehetőleg hosszan érlelt.

De a tojás igazán topon van tápanyag szempontjából, értékes cucc. Úgyhogy én arra szavazok, de nekem könnyű, mert szeretem a tojást. Pont emiatt nem is tudok húst s minimálisnál több sajtot enni (ami nekem tökéletesen megfelel, nem is bírnám őket gyakran), tojásból sem ehetek annyit, amennyit csak akarok, mert elszállok a fehérjével... Sokat számít az ízlés is, nyilván, nem jó olyan étrenden lenni, amit nem szeretünk, ha egészséges a testünknek, akkor sem.


Az egészségesség megítélése nehéz, hiszen rengetegféle veganizmus van (normál és nyers, s mindkettőben elég változatos lehet a makrotápanyagok aránya. tipikusan szénhidrátra szokás alapozni, sokan zömmel abból merítik az energiát, de van, aki zsírra alapoz. ez vegánoknál inkább az, aki rengeteg kalóriát használ fel, különben nehéz vagy akár lehetetlen lenne bevinni a szükséges tápanyagokat rengeteg kiegészítő nélkül, ami azért nem a legjobb megoldás) s az emberek is igencsak különböznek. Van, aki beteg lesz vegánként, tudatlanságból vagy mert az ő testének az nem jó (lehet, hogy egy speckó verzió az lenne, de arról nem tud, a tipikusat követi).


Én kutakodnék, finoman változtatnék, aztán figyelném a testem jelzéseit. Jó esetben többet ér, mint mások véleménye, akiknek fogalmuk sincs a mi egyedi esetünkről, csak egy étrendről általában.

2015. júl. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én lakto-ovo vagyok, és szerintem is csak választás kérdése.


Én így érzem jól magam a bőrömben. Akinek a vegánság szimpatikusabb, az meg nyugodtan válassza azt. Megmondom őszintén: nekem túl bonyolult lenne, és nagyon lekorlátozná a lehetőségeimet, mert a lakto-ovo ételeket az egész család megeszi, vegán étrenden biztos, hogy többször kellene kétszer főznöm.

2015. júl. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
sima vegán
2015. júl. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

Ha a fő kérdésre kell válaszolni, akkor egyértelműen a veganizmusra szavazok. Olvass bele a Kína-tanulmányba:

www.somapapa.hu/014.pdf

Keress rá a kazein szóra, és megérted majd, miért nem jó a tehéntej. Én pl. a tejről évekkel korábban leszoktam, mint a húsról. Köhögtem tőle.

Itt egy rövidke, egy órás előadás a Kína-tanulmányról:

[link]


Szorgalmi feladat:

https://www.youtube.com/watch?v=N80ocuZe40Y

http://www.youtube.com/watch?v=mLk0hYiX_Ak


Végezetül pedig, kedves kérdező, néhány javítás. A hibás szavak, melyeket használtál, helyesen:

* veganizmus

* lakto-vegetarianizmus

* vegetarianizmus

* megválni

* utána

2015. júl. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Én érzelmi okokból lettem vegetáriánus, és úgy gondolom hogy a tojás egy megtermékenyítetlen petesejt, tehát ha egyedül hagyod nem fog kikelni. Ugyanígy a tejből sem lesz soha tehén.

Ez egy dolog.

Az én véleményem.


Viszont akik diéta miatt vegetáriánusok (ovo,lakto, vagy ovo-lakto formaban)vagy vegánok,azoknál ez más kérdés.


A lényeg hogy egyiket sem lehet felelőtlenül csinálni.


Én úgy gondolom hogy először legyél lakto-vegetáriánus, és csak később vegán, így először a tojás (fehérje) pótlására krll csak figyelned, es csak utana a tejtermekekrr, és a tested is fokozatosan all at az ujfajta taplalekbevitelre


Bújd a szakirodalmat! Fontos hogy mindenrol es mindig tajekozodj es betartsd a szabalyokat.


A 3.válaszolóval nem értek egyet... Nem egy 60-70-80 éves embert ismerek aki sportban es mentalisan is siman felulmulja sokunkat. Amire ő gondolhat, az a nem megfelelő étrend. Például hogy a tejtermekek potlasa nelkul probaljuk az ovo-vega vagy a vegan etrendet es kalcium es magnezium a fogaink szetrohadnakes raadasul fekelyt kapunk mert a csontritkulas miatt a labunkat behajlitani is faj nem hogy meg felallni (bocs a horror sztoriért, de ezek tenyleg valos problemakka valhatnak a nem megfelelo taplalkozasnal)

Szóval azt hiszem ennyi, élj egészségesen és soha ne bántódj meg a kritizálásokon (lásd 4.válaszoló)

2015. júl. 31. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!