Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok! Ti mit szerett...

Vegetáriánusok! Ti mit szerettek enni? Mit készítetek el legtöbbször?

Figyelt kérdés
A rántott sajt, krumplistészta társainál kreatívabb válaszokat várok.

2015. júl. 25. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szeretem az olaszos és az ázsiai ételeket.


Amit sokszor készítek, az a lasagne (cukkini, padlizsán, paprika, paradicsom megy bele) jó sok besamellel :)

De imádok bármilyen tésztafélét is egyszerűen egy kis fokhagymás-olívaolajos öntetben, vagy pestoval, esetleg gombásan, mm

A kedvenc levesem a miso leves, koreai soondubu jjigae is gyakran van (hús nélkül persze), nagyon szeretem a soba tésztákat, a rizses ételeket, sushit, egy thai kókuszos-zöldséges levest is bármikor meg tudok enni, vagy egy kínai algasalátát.


Ami még nagy kedvencem, azok a krémlevesek, most pl. zellerkrémleves van itthon.

2015. júl. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár én nem vagyok vega, de van egy kedvenc húsnélküli kajám:


a sütőben sűlt fűszeres krumpli párolt zöldségekkel


oliva olajba jó sok fokhagymát nyomok bele, grill v. flekken fűszersót és sót teszek hozzá. átkeverem és egy picit hagyom állni.

közben a krumplit megpucolom, vastag hasábokra vágom és megtörölgetem (ne maradjon vizes)

egy tűzálló tálba v. kisebb tepsibe rakom és nyakonöntöm az ízesített olajjal, átkavarom, alufóliával lefedve közepesen meleg sütőben egy jó fél-háromnegyed órát sütöm. majd leveszem a fóliát és úgy sütöm pirulásig. ha jóféle krumplit kapsz, nem szétesőset, akkor még meg is lehet forgatni pirulás közben.

Ehhez zöldségmix-et szoktam párolni mikróban (borsó, brokkoli, bébirépa, karfiol, zöldbab, kukorica) max. egy picit sózom meg előtte.

és jó savanyú káposztával :-)

2015. júl. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én se vagyok vega, de szoktam enni milánói spagettit hús helyett zöldségekkel ( z.borsó, répa, cukkini, petrezselyem, bármi...) Na jó, nem egészen milánói, megszórom petrezselyemzölddel is
2015. júl. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%

A marha novenyevo, tehat vegetarianus ... ugyhogy en sok marhahust eszem, hogy kozvetve vegetarianus legyek :)


A mondas is ugy tartja: "az leszel amit eszel"


De lehet, hogy csak egy nagy marha lettem (?) :D

2015. júl. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hedonista vagyok, nem kreatív, úgyhogy tükörtojáson szeretek élni mostanság :)


De igen jó s nálunk gyakori a zöldségcurry, zöldségpörkölt, paradicsomos káposzta, "rántott" zöldség (idézőjelben, mert igazából csak ráöntöm az összekevert bundát a sült zöldségkockákra, egyszerűbb s nekem ugyanolyan jó), egy nevenincs étel, tandori masalával, borsóval, paradicsommal, egyéb zöldségekkel és főtt tojással (nagy kedvencem)...

De nagy palacsintarajongó is vagyok (az kreatív, ha valaki nemcsak tej- és lisztmentesen, de durván szénhidrátszegényen akarja összehozni)...

A sült zöldség is maga lehet a tökély, főleg ha ráütök egy tojást, az egyszerűséggel nincs semmi baj.

S ott van a lecsó.


Vannak nyersvegán ételeim is, tegnap zöldségtortám is volt a születésnapomon, tetszett. A nyersvegán zöldségfasírtok is kellemesek s a többi is, csak nem laknék jól velük, az olajos magvasakkal sem.

2015. júl. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem a tökfasírt az eddigi leglegleg, ezen kívül rengeteg féle pestos tészta, rántott patiszon, ill a gyerekem kedvence a párolt brokkoli sültkrumpli tejföl trió
2015. júl. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Fuu én imádom a chilis babot hús nélkül, de szeretem a szójás rakott krumplit, párolt zöldségek bármikor jöhetnek... Anyukám csinált mindig jó vega dolgokat:D a tejszines zoldseges trutymojaval toltott karalabejat imadtam, es valami mennyei volt a trjszines brokkolis kukoricas szmotyivel leontott tesztat a tetejere aajtot szort es egy jenaiban bevagta a sutobe 😍 imádom a spenótos tortellinit..az ocsem el sem tudott kepzelni semmilyen etelt hus nelkul es szerinte az mar nem lehet fantaziadus amiben nincs valami halott allat...de azt hiszem en eleg fantaziadus eteleket tustam igy is alkotni :D ha receptek kellenek írj priviben :D
2015. júl. 31. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Humusz

Falafel

Görög saláta (jóó sok fetával és olívabogyóval:)

Vega gyros (jó sok fetával és trappistával)

Túrófasírt salátával

Tésztasaláták

Töltött cukkini (szójagranulátumos töltelékkel)

2015. júl. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!