Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánoknak kell szedniük...

A vegánoknak kell szedniük valami étrendkiegészítőt vagy vitamint az életmódjuk miatt?

Figyelt kérdés

2015. aug. 6. 10:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem. A hús hiánya miatt az alacsony fehérjebevitel következik, de fehérje nem csak a húsban van. Aki meg fehérjekészítményt szed, azt úgy mondjuk, hogy kokszol, szóval az már a másik véglet.
2015. aug. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
B12 vitaminon kívül más nem jut eszembe (állítólag a jó bélflóra tudja termelni, de olyan keveseknek van), igaz, sose voltam vegán, csak érdekelnek a korlátozó étrendek és a táplálkozás s szeretek róluk olvasni.
2015. aug. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%

B12 Vitamin! Mivel NEM lelhető fel semmilyen növényben!


És a B12 egyik legfontosabb feladata az RNS, DNS szintézisen kívül a VÉRKÉPZÉS. Akinek nincs megfelelő B12 Vitamin a szervezetében az úgynevezett Vészes Vérszegénységtől fog szenvedni, rá lehet keresni a neten, nem egy szép betegség.


Szóval vegánként B12 Vitamin pótlás ajánlott!!!

2015. aug. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3.: butaságot írsz, mert az algákban, moszatokban igenis fellelhető, bizonyos fajtáiban elég jelentős mennyiségben. És az is növény.
2015. aug. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor egy vegán pontosan milyen ételekkel tudja pótolni a B12-t, hogy ne kelljen semmit beszednie?
2015. aug. 6. 13:55
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Aki meg fehérjekészítményt szed, azt úgy mondjuk, hogy kokszol, szóval az már a másik véglet."


Ne haragudj de ez baromság...Az "kokszol" aki egészséges ember létére injekcióval vagy tabletta formájában kívülről juttat be a szervezetébe hormonokat(tesztoszteront,növekedési hormonokat stb.).

A fehérjekészítmény csak élelmiszer.

2015. aug. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

Speciel komoly vegán oldalon olvastam, hogy az alga és a többi növényi B12 forrásnak hitt étel sem jó. Nem a megfelelő fajta B12 van benne (ha ilyen van, ehhez nem értek, de ez rémlik) vagy nem bizonyított, hogy elég és felszívódik... De aki bátor, az próbálkozhat, csak nézesse meg a B12 szintjét időben, mielőtt úgy dönt, sosem szed B12-t...


Pár más tápanyaggal se könnyű néha, főleg ha az ember keveset eszik, vegánnak se kell lenni hozzá. A megszorító étrendeknél kellhet egy kis odafigyelés, bár máskor se árt.

2015. aug. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
4-gyes: A harmadik válaszoló voltam és gondolkodtam, hogy az algákat leírjam-e, de úgy döntöttem, hogy úgy sem fog ilyet enni a kérdező, ezért kihagytam, de az igazat írtam, jó darabig vegán étrendet folytattam!
2015. aug. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8. - de miért ne enne? Én nem vagyok vegán, de nagyon szeretem az ázsiai ételeket, és ott nagyon sokfélében van alga. A kínai algasalátától kezdve a sushián át a miso levesig. De sok mediterrán, tengeri ételbe is kerülhet. Nagyon finom, különleges íze van szerintem, de ízlés kérdése :)
2015. aug. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9-es: Feltételeztem... lehet rosszul, DE mindenféleképpen érdemes B12 Vitamin pótlás, mert ezekben az ételekben sincs elegendő mennyiség. A vegánságot épp ezért hagytam abba...
2015. aug. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!