Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért hiszik azt a vegetáriánu...

Miért hiszik azt a vegetáriánusok, hogy ők felsőbbrendűek más embereknél és az ő életmódjuk a tökéletes?

Figyelt kérdés
A másik amitől kiráz a hideg az a divatvega. Aki azt mondja magáról, hogy vega de csirkét és halat eszik. Azaz a vegetarizmus alapjaival teljesen ellentées életmódot folytat. De ő is papol arról, hogy én milyen szemét és egészségtelen vagyok.

2014. jún. 8. 19:17
1 2
 1/17 anonim válasza:
85%
Én vega vagyok, szeretnék vegán lenni a saját egészségem miatt, DE engem még senki nem hallhatott papolni. Ne általánosíts :) férjem húsevő, de ez sem gond... Élni és élni hagyni :) ha vki papol ne törődj vele vagy mond meg neki hogy törődjön a saját dolgaival.
2014. jún. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%

Talán mert megtanultak másoknak való ártás, gyilkolás nélkül, körültekintően étkezni?


A divatvegák és az egyáltalán nem is vegetáriánusok (csirkét, halat fogyasztók) fogalmam sincs hogy kerülnek a kérdéshez.

2014. jún. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
41%

Nagyon ritka az ilyen, a legtöbben moderáljuk magunkat:) A vegetáriánusnak semmi joga papolni, mert a tej és tojásipar ugyanolyan gusztustalan és romlott mint a húsipar. Főleg, hogy a tej undorító, és végképp semmi szüksége nincs rá az embernek:)

Szóval ha látsz egy vegetáriánust, aki azt állítja, hogy az ő életmódja a tökéletes, akkor nyugodtan mond meg neki, hogy semmiben nem különbözik egy húsevőtől, mert még mindig ott a tej és a tojás, ami valljuk be, sokkal rosszabb táplálkozásilag, mint egy bomló, halott szerves anyag, ami tele van hormonokkal és antibiotikumokkal:)

2014. jún. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
35%

Ó, egyébként nézd már meg a kérdésed: ki a nagyképű és öntelt?:)

(Annyira szánalmasak egyes emberek, hogy az hihetetlen. Kérdező, nem csak te, nyugi.)

2014. jún. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%
Már régen kimutatták, hogy a nők fogamzásgátló szedésétől, a természetbe sok hormon kerül ki, ami évtizedek óta halmozódik és hat vissza ránk negatívan, pl. a fiúgyermekekre. A növényeket műtrágyázzák, vegyszerezik, az is egészségtelen. Az állati trágya természetes, abban viszont ott az antibiotikum és a hormon. A tej ősi táplálék, nomád népeknél ma is elengedhetetlen táplálék, szabadban legelésző juhaik vannak és nem zabtej, rizstej, szójatej üzemeik... Ez is ipar, nem csak a tej és a tojás ipar. A tej egy sokoldalú ételalapanyag, de a civilizált finnyás gyomrunknak már ez sem jó, vagy legalábbis ezt is el akarják velünk hitetni. Génkezelés, műtrágyázás, permetezés = növénytermesztés. A vegetáriánus is gyilkol: általában, ha gyógyszert vesz, ha bőrcipőt húz, ha sminkeli magát, amikor hajat mos, zuhanyozik, amikor pálmaolajat vesz, vagy olyan ételt eszik (állatokat gyilkolnak meg a termőterületért). Még a gyermektápszerekben is van és millió élelmiszerben, éttermekben használják, stb... Képmutatás, ha valaki azt mondja, ő nem öl állatot.
2014. jún. 9. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
Én vegetáriánus vagyok, de nem érzem magam felsőbbrendűnek. Éppen ugyanolyan majom vagyok, mint te.
2014. jún. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
77%
Nem hiszem magam felsőbbrendűnek, de azt nagyon unom, hogy a sok hülyeséget kell hallgatnom, pl hús nélkül nem lehet élni, legyengülsz, beteg leszel stb... Fogalmuk sincs róla és úgy akarnak kioktatni, ez bosszantóbb szerintem.
2014. jún. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
46%

Az 5/7-el teljesen egyet értek. Azzal, hogy a Földön vagyunk, olyan eredendő "bűnöket" vettünk magunkra, ami ellen nem tudunk tenni, mert ennek a versengő létezésnek elválaszthatatlan eleme, mintva fénynek az árnyék. Naponta millószámra székeljük a baktériumokat a pusztulásba, vagy a minket megtámadó mikroorganizmusokat irtja az immunrendszerünk. Az ökológiai lábnyomunk a megmondhatója, mennyi élőlényt küldünk a halálba létünkkel. Lehet vegetáriánus módon élni, van akinek ez a belső pszichiátriai kezelés, hogy egyensúlyban maradjon a lelke.Ettől azonban nem különb senki.

És egy fincem-fáncom keleti stb. ételalapanyag idekerülése, többet árt, mintha a csirkét fölneveled az udvarban.

2014. jún. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
34%

"És egy fincem-fáncom keleti stb. ételalapanyag idekerülése, többet árt, mintha a csirkét fölneveled az udvarban."


A vegetáriánus vagy vegán életmódhoz nem kellenek feltétlenül ilyen alapanyagok. Vannak akik használnak, ahogy húsevők között is, de nem elengedhetetlen. Szóval ne általánosíts.

2014. jún. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
8-as lehetsz költő, de attól még hülye vagy:D
2014. jún. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!