Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánoknak kell szedniük...

A vegánoknak kell szedniük valami étrendkiegészítőt vagy vitamint az életmódjuk miatt?

Figyelt kérdés

2015. aug. 6. 10:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Hú, öcsém bammeg, jobb is hogy abba hagytad! Ennek az agynak nincs sok hátra, minek a vitamin?... :D


Lehet, hogy itt eddig soha senki nem hallotta, de a B12 egyfajta baktérium. A húsban azért található, mert az állatok a koszos földböl legelnek, bejut a bélrendszerükbe, vérükbe-húsukba, amit aztán megesznek bizonyos emberek. Így csak átvitt formában kapják meg.

De ha kiveszel egy répát/krumplit a földböl és egy kis törölgetés után megfözöd/sütöd és elfogyasztod, megvan több havi B12 szükségleted.


Apropó... A B12-t raktározza a szervezetünk akár 6 évig is, nevetek, hogy ha valaki vegetáriánus vagy vegán lesz, ez az elsö és legfontosabb dolga. :D

Egy szoptatós anyuka napi szükséglete a legmagasabb- 6,0 µg, amit 2/3 tojás, egy kistányérnyi savanyú káposzta, kovi ubi vagy csíráztatott mag fedezni tud.


Több mint 10 éve vagyok vegán és meg kell mondjam, itt haldoklom a laptop elött vérszegénységben. :D

Nevetséges vagy hármaska. Én jól szórakoztam, de legalább mást ne zavarj össze.

2015. aug. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
31%

Én, mint egyetemen Biológia szakon végzett hallgató fogok válaszolni Neked, kedves utolsó, miután enyhén szólva lehülyéztél!

A B12 Vitamin nem egy baktérium, hanem baktériumok által termelt Vitamin, más néven kobalamin. Valóban a földben a baktériumok termelik, sőt még az emberi bélrendszer baktériumai is előállítják, nagyon kis mennyiségben!

De NEM vagyunk egyformák, sokan akkor is B12 Vitamin hiányban, vagy legalábbis hiány közeli állapotban szenvednek, amikor esznek húst, nem hogy vegánok/vegetáriánusok lennének.

Van, akinek nincs 6 évnyi raktár a májában, talán még egy évnyi sem.

És azért hagytam abba a vegán életmódot, mert problémáim voltak, vészesen csökkent a vörösvértestszámom, pedig átgondolva és odafigyelve étkeztem, mivel szakmámból kiindulva értek az emberi test szükségleteihez!

És mielőtt mégegyszer lehülyéznél, nem elleneztem, hogy más vegán legyen, egyszerűen ajánlottam az étrendkiegészítőket, mert B12 Vitamin KELL, vagy KELLHET idővel, talán egyszer Neked is.

2015. aug. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

11 Akkor neked biztos saját biokertészeted van amiből télen nyáron terem a zöldség gyümölcs. Am nem tudom hogy lehet kizárólag zöldség gyümölcsön élni magyarországon áruld már el?


A mai környezetben az ipari zöldségekben ,fagyaszottakban szerintem nincs egy mikrogramm b12 sem , a napi 2 tojást pedig senki nem eszi meg főleg egy vegán.


Előző jól írja ,és időseknek vagy betegeknek szintén b12 hiányuk van pedig mindenevők . Az egészséges ember mája tud a napi b12 1000x ét tárolni ,erre mondják hogy kb 6 év de ez az ember nem csinál semmit és feltételezve van hogy jó a gyomorsavtermelése és egészségesen él.


Ha már sprotolsz vagy valami bajod van ez az 1000x puffer már nem igaz . Egy koszos répa és pár havi b12? na ezt én nem hiszem meg azt sem hogy te télen répákat húzol ki a kertből. Még b12 őn belül is van ami kamu ilyen a centrumos meg pezsgőtablettás és olcsó ciano kobalamin amit nem is tudunk igazán hasznosítani. Én a koszos répák helyett dr fully methil cobalaminjából szedek egy tablettát havonta amiben 1500µg van és fillérekbe kerül így.

2015. aug. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!