Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogy jut egy vegán komplett...

Hogy jut egy vegán komplett fehérjékhez? Milyen ételeket kell összevállogtni? Hol lehet ennek utánaolvasni?

Figyelt kérdés
2015. szept. 29. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Kombinálja a zöldségeket. Nagyon ismert a hüvelyes gabonával párosítás. A növényekben a legtöbb esszenciális aminosav meg szokott lenni, némelyikben mind, úgyhogy ha a gabona, amiben a lizinnel van gond, egy lizint rendesen tartalmazó hüvelyessel párosul (amiből valami más hiányzik, ami viszont a gabonában van), akkor már egy esszenciális aminosavból sincs extrém kevés. De hogy ez elég-e, illetve melyikből mennyit kell enni, hogy OK legyen, azt már nem tudom, sosem voltam vegán vagy szakértő. De úgy tudom, a lizinre kell nagyon koncentrálni, mert azzal szoktak rosszul állni a növények, s ha a lizin és a fehérje is OK, akkor többnyire a többi esszenciális aminosavval sincs gond. Fontos a változatos táplálkozás.


Nem muszáj egyszerre enni a növényeket komplettáláskor (vagy hogyan nevezik ezt), a test összerakja a dolgokat, amúgysem komplett fehérje kell neki, hanem minden esszenciális aminosav, megfelelő mennyiségben (amit a komplett fehérjékkel könnyebb elérni). Úgyis szétbontja a fehérjéket aminosavakra, majd újra összerakja. Aminosav állapotban már oly mindegy, állati vagy növényi fehérje volt eredetileg, csak legyen megfelelő a bevitel (a növényi fehérje felszívódása is rosszabb kicsit, ez is fontos a tápanyagoknál, hiába van valamiben sok egy fontos anyagból, ha nem hasznosul).

2015. szept. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*kombinálja a növényeket
2015. szept. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta.


Amúgy növényi táplálékokból minden fontos tápanyagoz hozzá lehet jutni. Mondjuk én sajtot és tojást is eszem a B12 Vitamin miatt.

2015. szept. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a b12 külön kérdés, annak is utána lehet olvasni, keress rá.

a fehérjekomplettálásra is, angolul még több van róla.


de a lényeg, hogy nem kell emiatt félni, rengeteg vegán teljesen jól él, nem agyal ezen és semmi baja, a lényeg, hogy változatosan egyen.

2015. szept. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4: Én azért picit paranoid vagyok a fehérjével kapcsolatban, igaz, speciális étrendem van, ha nem is vagyok vegán, sőt vega sem, de mostanában zömmel növényből szerzem a fehérjét, hüvelyest viszont alig eszem. A kender állítólag egész jó, s kicsit kedvelem az ízét, de ez heti 1 dekát jelent kendermaglisztből, ami kb. semmi.

Ha valakinek a vegán étrend mellé még bejön a hüvelyesek kerülése (mert pl. rosszul esik neki), az nem tudom, mit tesz. Egy gluténérzékenység bizonyára nem gond.

A vegán ketogén pedig valószínűleg nem jó hosszútávon.

2015. szept. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha elget eszel es valtozatosan (gabona, huvelyes, zöldseg, gyumölcs, olajos magvak) akkor biztos hogy meg lesz a szukseges feherje mennyiseg. Egyebkent rengeteg tevhit van a fehrjevel kapcsolatban, az embernek közel sincs olyan sok feherjere mint mondjak. Meg a sportoloknak, testepitöknek sem. A WHO ajanlasa szerint testsuly kilogrammonkent 0,8 gramm feherje kellene. Tehat en egy 54 kg-os gyerek vagyok ,nekem 43 g fehrejenek kb. elegnek kell lenni egy nap. :D Tudom sokan nem hiszik el, de akoar ebben a könyvben is utana lehet olvasni, hogy milyen hatasa van az eltulzott fehrjebevitelnek (fökepp allati) [link]
2017. ápr. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Kb a mióta kiírtam a kérdést vegán vagyok, nem nagyon komplettálok, de még nem haltam bele, sőt. Magam is megkepődtem rajta, milyen egyszerű. :)
2017. ápr. 13. 01:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!