Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok miért nem...

A vegetáriánusok miért nem szeretik a húst?

Figyelt kérdés
Én megértem hogy nem szép dolog állatokat ölni és utána megenni őket de akkor is: a vegák miért tartják ezt olyan nagy bűnnek?
2015. okt. 4. 13:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert egy ártatlan lényt azért öltek meg, hogy a saját vágyaikat kielégítsék.

Szóval nem tudják elviselni, hogy egy állat miattuk halt meg. Miközben nem létszükséget ez a vágy.

Nem tudják elviselni ezt az érzést, és inkább kihagyják.

2015. okt. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Nem mindenki tartja bűnnek, van aki szimplán undorodik magától a hústól. A szagától, a látványától stb vagy egyszerűen nem szereti az ízét. Persze van aki elvből nem eszik, arra válaszolni, hogy miért gondolják nagy bűnnek én nem tudok. Főleg, hogy nem minden vegának ugyanazok az érvei. Van aki csak a nagyon tömeg termelésre hajtó, cellákban, brutális körülmények közt tartás ellen lázadnak, vannak akik az állatokat egyenlőnek tartják ilyen téren is az emberekkel és amolyan kannibalizmusként tekintenek a dologra ezért nem eszik. Vannak akik szimplán sajnálják az állatokat, nem tudnak elvonatkoztatni onnan ahonnan jött. Pl van olyan ismerősöm aki csak nyúl húst nem eszik, minden mást igen.
2015. okt. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
En nem vagyok vegetarianus viszont ritkan eszem hust, az ok pedig, hogy nem kivanom. El tudom kepzelni, hogy sokan emiatt lesznek vegak, de benne van az erkolcsi resze is.
2015. okt. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más oka van rá, hogy vegetáriánus legyen.
2015. okt. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

1-es "Azért mert egy ártatlan lényt azért öltek meg, hogy a saját vágyaikat kielégítsék. "

A vegák meg éheztetik szegény állatokat, mert megeszik előlük a növényeket.:D

2015. okt. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

"A vegetáriánusok miért nem szeretik a húst?"


Erre sok, eltérő válasz van, embere válogatja. Én nem szeretem, mert gyerekként mindig tömték belém, amikor nem akartam megenni. Ismered azt az érzést, amikor nyomják le a torkodon az ételt, amit utálsz, mert kell - legyen az tökfőzelék, káposztás tészta vagy kelbimbó, nekem mindegy - és egy idő után rá sem bírsz nézni, már a szagától is a hángyinger kerülget? Na így vagyok a hússal, 15 éve.


"Én megértem hogy nem szép dolog állatokat ölni és utána megenni őket de akkor is: a vegák miért tartják ezt olyan nagy bűnnek?"


Ez egy oximoron. Ha megérted, hogy a gyilkosság bűn, akkor ezzel megérted azt is, hogy miért elítélendő bizonyos emberek szemében, és nem kell megkérdezned, hogy miért. Te nem értetted meg, csak elfogadod, hogy mások bűnnek látják. Ez nem baj, de legyél tisztában a fogalmakkal.

Ha engem kérdezel: egy élet kioltása bűn, akár állati, akár emberi életről van szó. Szomorúnak tartom, hogy bizonyos állatok védelmére országonként eltérő törvények vannak (pl.: Magyarországon a házi kedvencek életének kioltása bűntény, és börtön-vagy pénzbüntetést von maga után!), míg más, hasonló értelmi szintű és érzelmi fejlettségű állatok meggyilkolása, testüknek felhasználása és elfogyasztása legális, sőt, népszerűsített, elfogadott cselekmény.


Értsd: ha a kutyát lelövöd és megeszed, büntetést kapsz.

Ha a kutyánál értelmesebb disznót megölöd és megeszed, senki nem szól semmit.


Nem ellentmondásos ez? Hogy tudja ezt bárki is elfogadni? Hogyan feldolgozható lelkiismeretileg az, hogy minden nap gyilkolsz, gyilkoltok?


Ez szerintem fontosabb kérdés annál, minthogy "hogy-hogy bűn a gyilkosság".

2015. okt. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Több oka van a vegaságnak ám.

Én sok évig voltam vega és végig nagyon szerettem a házi disznótorost :) Mindössze nem ettem meg, nem volt rá szükségem, s jobban szerettem a disznót élve (vagy akkor még nem? ma már egyik kedvenc állatom, persze attól még meg lehet enni, de annyi minden mást ehetek. azt pedig semmiképp nem akarom, hogy kifejezetten rossz körülmények közt tartsák miattam, a kis csülkei nem bezártságra valók. okos, játékos, tiszta állatok, sokkal szimpatikusabb faj, mint a homo sapiens, ha az átlagot nézzük, mert azért remek emberek is vannak, akiket szeretek és tisztelek).


Nálam sok ok volt, lelkiismereti is. Az ölés vagy gyilkosság (nekem tökmindegy, ki hogyan nevezi) még elmegy, az élet kegyetlen (persze jobb kihagyni, ha nem muszáj. s nekem, valljuk be, nem muszáj húst ennem, remekül megvagyok nélküle), de az állatok roppant inhumánus tartása zavar, akár a tejet, akár a húst használja az ember.

Úgyhogy nálam annak az állatnak a húsa, aki valamelyest élt, sokkal rendben levőbb, mint annak a teje vagy tojása, aki természetellenes, szenvedést jelentő körülmények között él. De ezzel együtt igyekszem minimalizálni a húsfogyasztásomat (a rebellis s néha a hedonista lényem ellenében), míg az ízes jóféle házi tojásból annyit eszem, amennyit csak tudok és egészségesnek tartok.


Az élet tehát kegyetlen, az ember már eléggé elszakadt a régi rendtől, de a vadvilágban azért ez a helyzet. Teljesen természetes és igen gyakori az ilyen-olyan okból ölés. Az embereknek viszont erről igencsak különbözni tud a véleménye, mindenkinek más az, amit durvának tart, ahogy a hús vonzereje is különbözik, az empátia is... Van, akit kicsit sem érdekel az állati szenvedés, van, akit zavarna, de homokba dugja a fejét, mert nem akarja feladni a szerintem totál ízetlen nagyüzemi húsok fogyasztását, van, aki kényelmes vagy csak eszi azt, amit a többi családtagja... De állítólag van oléyan is, aki hetek alatt beteg lesz hús nélkül (bizonyára rosszul csinál valamit, mert az emberi testnek nincs pont húsra szüksége)...

Nem vagyok az a típus, aki könnyen elítél embereket. Túl bonyolultnak látom az egészet. Az élelmiszeriparról megvan a véleményem, az emberek maguk azért mások. Most nem érek rá regényeket írni, amúgy sem lenne sok értelme, így most abbahagyom.

2015. okt. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Nem igaz, hogy nem szeretem a húst, mai napig összefut a nyál a számban egy jó kis kolbász vagy sült szalonna illatától. De nem eszem meg, mert nincs rá szükségem. Tökéletesen elvagyok növényi étrenden.

Én magam nem ölném meg azt az állatot, nem volna szívem. Más se tegye hát helyettem. Emiatt nem eszem háztájiból való húst sem, max tojást és tejterméket. Egyáltalán nem tetszik a nagyüzemi állattartás, a koszos büdös körülmények, a zsúfoltság és a táp amivel szó szerint természetellenes ütemben növesztik őket. Ezek az állatok boldogtalanok, betegek (emiatt sok gyógyszerrel nyomják őket tele) és ismerjük a mondást, az vagy, amit megeszel.

Nem tartom bűnnek az állatok megevését, mindenki azt eszik amit akar. Azt tartom bűnnek, amilyen tiszteletlenül, sokszor kegyetlenül bánnak az élelemnek szánt állatokkal. Szerintem bárkit megbotránkoztatnak azok a videók amiket sokan ismerünk, de nem tartja őket vissza attól, hogy a hentesnél megvegye vacsorára a kiló combot (mert az biztos nem olyan helyről való).

2015. okt. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Amikor azt hallom/olvasom, hogy "azért nem eszek húst, mert szegény állatok, vagy ugyanolyan joguk van az élethez", olyankor legszívesebben megkérdezném az illetőtől, hogy az nem baj, hogy az általa annyira védett állatok elől az élelmet, és a saját embertársai elől, pedig az oxigént adó növényeket fogyasztja el?

Ezzel mivel árt kevesebbet vagy hasznosít többet, mint vegaként?


Egy tény: Az embernek gumós zápfoga van, ergó mindenevő!

Ennyi erővel a természetfotósok is beleavatkozhatnának abba, hogy egy oroszlán ne egyen meg egy gazellát, felborítva ezzel a természet rendjét!

Ha megmentik a gazellát, akkor vegazelláriusok lesznek a fotósokból (húú de jó) , de egyben megölik az oroszlánt.

Ezzel az apró (talán nem is ideillő) sztorival csak azt akartam sugallni, hogy miután az ember mindenevő, az a természet rendje, hogy mindent megegyen. Növényt és húst is egyaránt.

2015. okt. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Ja és tenném hozzá:

Az előző irományom alól kivételt képeznek azok a vegák, akik valami stressz miatt, vagy egyéb okokból nem esznek húst!

2015. okt. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!