Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok miért nem...

A vegetáriánusok miért nem szeretik a húst?

Figyelt kérdés
Én megértem hogy nem szép dolog állatokat ölni és utána megenni őket de akkor is: a vegák miért tartják ezt olyan nagy bűnnek?
2015. okt. 4. 13:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

#9: Ne csúsztass, ez olyan fárasztó.

A vegák nem eszik el az állatok elől a növényeket. A hús evésével sokkal több "növényt eszel el más elől", mégis mit gondolsz, hány kiló növényt eszik meg a marha vagy a disznó, egy kiló húsért? Nem hallottad, hogy sokkal nagyobb földterület kell növénytermesztéshez, ha húst eszik az ember, mint ha növényt? A Föld kevesebb embert tud eltartani, ha azok több húst esznek...

S az állattenyésztésben résztvevő állatok sem a vegánok miatt vannak, de a vegák miatt is csak kis részükre lenne szükség. A maradék nem is lenne, nem kellene neki növény...

Eleszi az állat elől a növényt, jaj, gondolkozzatok már.


Igen, az ember mindenevő. Remekül elvan hús nélkül is. Válaszhatunk. Ez néha elég extrém választást eredményez, de még mindig fenntarthatóan. Van, aki évtizedekig nem eszik állati termékek s van, aki évtizedekig nem eszik növényt. A legtöbben persze mindenevők vagyunk, a nem vegán vegák is.

Az oroszlán ragadozó, nem tud növényeken élni. Bár azt nem tudom, hogy a macska hogyan van meg a húst csak nyomokban tartalmazó macskaeledelen... Plusz odavan mindenféle zöldség- és gabonaételért... Ez kicsit abnormális nekem, a gabona az egérnek való.

2015. okt. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Szóval ha valami trauma miatt nem eszem húst az oké, de ha mondjuk környezettudatosság vagy állatbarátság az oka, az hülyeség? Akkor mondjuk hogy egy húsüzemben és egy csirkeneveldében átélt trauma miatt nem eszem húst.
2015. okt. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

# 11/12: Szerintem Te nem érted a lényegét annak, amiről írtam.

Amikor azt írom, hogy "eleszik az állatok elől a növényeket", olyankor csak arról van szó, hogy ez a kijelentés kb. ugyanannyira botorság, mint az, hogy "nem eszek állatot, mert sajnálom őket"!

Az utóbbi kijelentésnek nincs semmi súlya, nincs értelme, hiszen, ha ő nem eszik húst, akkor eszik helyette 1000 másik ember.

A "sajnálom őket" érvet nem tudom elfogadni, hiszen ennyi erővel vigyázzon hova lép az utcán, mert csomó bogarat eltaposhat, ne hordjon gyapjút, ne vezessen autót (szélvédő -> rovarok), ne kapáljon kertet, ne horgásszon stb...

Buta érvre, buta ellenérv, ennyiről szólt az a mondat!

Te pedig totál konkrétumnak vetted.


Az, hogy ha valaki nyomós ok miatt nem eszik húst, az pedig természetes.

2015. okt. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Az, hogy Te nem tudod elfogadni, még nem jelenti azt, hogy nem érv. Igenis vannak emberek, akik nem úgy mennek mint egy vak úthenger, hanem a lábuk elé néznek és nem taposnak állatokon keresztül a járdán pl. ha csigát látok, "átsegítem" a túloldalra, mielőtt valaki más rálép. A gyapjú nem fáj a birkának, tudtommal a nyírást akkor is el kell végezni, ha nem használják a gyapjút. Ergó ez a vegaságba belefér. Valószínűleg nem sok vega horgászik, ha mégis, akkor bizonyára visszadobják a halat. A szélvédős példa, meg a kapálás hülyeség, már elnézést.
2015. okt. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!