Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusoknak szabad enni...

Veszna kérdése:

Vegetáriánusoknak szabad enni sonkás izesítésű szóját?

Figyelt kérdés
A lányom vegetáriánus, mert sajnálja az állatokat és érte nemkell bántani egy állatot csak, hogy jól lakhasson és a piacon találtam ilyen tasakokba sonkás izesítésű szóját és tudom, hogy mennyire szerette a spagettit és azért kérdezem mert megakarom lepni, így nem eszik húst de ehet spagettit

#vegetarianizmus #meglepetés #spagetti #sonkás izesítésű szója
2015. aug. 3. 11:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
A divatvegák ehetnek, mert azt sem tudják, mi az. Az igaziak nem.
2015. aug. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%
Nem szabad.
2015. aug. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Mivel van ízesítve???

Ha semmi köze a húshoz, akkor ehet.

2015. aug. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Aromásat igen, valódi húsfélét tartalmazót természetesen nem. Vega, NEM ehet húst, zsírt. Nyomokban se, halat se, sonkát se, csirkét se, semmit, ami állat halálával járt. Elég egyszerűnek tűnik nekem...
2015. aug. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A 4. írta le a legjobban.


Rengeteg sonkás dolog - chips, keksz, tofu, stb. általában csak füstöléssel van ízesítve, ilyet nyugodtan ehet. Ha valóban állati származék van a termékben, olyat nem.


Egy tipp: spaghettit egyébként is ehet, főzhetsz hozzá pl. paradicsomos gombás ragut is, de készítheted akár cukkiniből vagy padlizsánból is.

2015. aug. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
24%

Első le lett pontozva, csak azt nem tudom, miért. Talán sértődtek az érintettek.

A vegetáriánus étrendben nem lehet semmi állati eredetű. Ez egy komplex életfilozófia része, mint ahogyan a jóga sem csak a gyakorlatok sora.

Vannak olyanok, akik egy hete vega vagyok, nem eszem húst, de a húsleves jöhet, csak ne legyen benne a hús típusúak. elég sokan. Rájuk írom, hogy divatvegák.

A sonkás íz nem laboratóriumban készül, disznó kihagyásával, így sonkás ízesítésű étel sem fér bele.

2015. aug. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Aromákat többféle módon készíthetnek, nem csak az eredeti ételféleségből kivonva. Leggyakrabban szintetikus úton, vagy baktériumok által, de készül aroma pl. fűrészporból is. Szóval a sonka vagy sajt aroma nem feltétlenül csak állati eredetű lehet, de lehet az is. Erre biztos választ a gyártó tud adni, hacsak nincs rajta a csomagoláson, de legtöbbször nincs.

A vegetáriánus vagy vegán életmód nem zárja ki, hogy valaki sonkás ízű vagy húshoz hasonló állagú ételeket egyen. Az egyetlen ami fontos, hogy ne állatból készüljön.

2015. aug. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22%

sonkás ízűt még nem hallottam, füstölt tofut ismerek, az elvig jó. de egy "igazi" vega nem eszik ilyen mű vagy mű ízű kaját. a divatvega igen (reméljük, a lányod nem ilyen).

egyébként nincs ilyen, hogy SZabad" vagy nem, aki vega, tudja, miért az, és tudja, hogy mi az, amit ő "akar" enni vagy nem.

2015. aug. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Jó lenne, ha azok az emberek, akik itt más vegetáriánusokat ledivatvegáznak, maguk legalább tisztában lennének a vegetarianizmus fogalmával.

A vegetáriánus életmód alapvetően azokat az élelmiszereket zárja ki, amelyekért közvetlenül meg kellett ölni egy állatot.

Más tiltás nincs. Az, hogy sokan a "műkajákat" is elhagyják, és megnézik, hogy mit és hol vesznek, az dícséretes, de ez nem változtat azon, hogy tényleg vegák-e vagy sem. Az egyedüli meghatározó, hogy a táplálkozásáért meg kellett-e halnia egy állatnak, vagy nem. Hogy ezen felül melyik vegetáriánus milyen egészségesen él, az már egyéni opció.

Aki csak a húst nem eszi meg a húslevesből, vagy eszik halat, az szerintem sem vegetáriánus. De konzekvensen vegaként élő embereket ledivatvegázni, mert nem a legújabb egészségtrend szerint élnek, vagy akár mert elkészítenek vegásított változatban régi húsos recepteket is, az enyhén szólva is bunkóság, pláne ismeretlenül.

2015. aug. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2015. aug. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!