Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Egy vegetáriánus mit dolgozik?

Egy vegetáriánus mit dolgozik?

Figyelt kérdés

Arra értem, mert ha valaki nem eszik húst, az nem is bírja a kemény fizikai munkát. Pl.: Kőműves, állattartó stb.

Ha ott lenne vega össze esne a terhelés alatt.


2015. okt. 31. 22:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
15%
vegeta gyárban vegetál.
2015. okt. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
85%

De birja!

En vega vagyok 2 eve. Most 16 eves vagyok. Aktivan sportolok illetve szabadidomben egy menhelyen onketeskedek ahol a 15-20 kilos tap nem viszi magat fel a padlasra a 70 kilos kutya nem setaltatja magat illetve a kitakaritas se varhat.. :) ;) a vegak is ugyanolyan jol birjak a terhelest mint a husevo tarsaink :)

2015. okt. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%
Pénzért ilyen hülye kérdéseket ír ide.
2015. okt. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%

Miért ne bírna dolgozni akármilyen fizikai munkát?!?!?!?!


Az csak Magyarországon divat, hogy csak a hús ad energiát.

Rengeteg országban (Nyugar-Európa!) az a normális, hogy hétközben nem vagy alig esznek húst az emberek, és kömüvesek, favágók, stb is föként zöldségeket és kenyérfélét eszik - és VAN energiájuk dolgozni.

2015. okt. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%
Egyébként tisztában vagy azzal, hogy mekkora hülyeséget írtál? Persze, tudom, ebben a tévhitben nőttél fel, születésed óta sulykolják beléd, hogy hús nélkül nem lehet élni. Ezzel szemben az igazság az, hogy tökéletesen lehet, a fehérjebevitelt ezer növényi forrásból meg tudjuk oldani. Nem csupán fizikai munkát végzők, de még versenysportolók is kerülnek ki a vegetáriánusok/vegánok közül, nekik aztán mesélhetsz a terhelésről, ami alatt állítólag összeesnek. Okosan kell csinálni ezt is, mint minden mást.
2015. okt. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%

Miért ne bírná?


Nő vagyok, 13 éve vegetáriánus. Mikor külföldre dolgoztam, bizony az elején egy évet gyárban húztam le, semmi gondom nem volt... szerencsére van végzettségem, így a nyelv megtanulása után találtam is irodai munkát azért.


A kérdéshez még általánosságban annyit, hogy nem csak vegetáriánus, hanem vegán testépítők is vannak pl.


A fizikai munka elvégzésének képessége pedig nem a húsevéssel függ össze, hanem a megfelelő táplálkozással. Mivel egy vegetáriánus pont ugyanúgy bevisz a szervezetébe minden szükséges aminosavat (amiből komplett fehérjeprofilt állít fel a szervezet), vitamint, ásványi anyagot, így pont ugyanannyira képes erőnlétileg, mint bárki más. Sokszor inkább arról van szó, hogy a vitamin-és ásványianyag bevitel még magasabb az átlagosénál.

2015. okt. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
12%

Vega és vega közt is van különbség.

Vannak a divatvegák, ők valóban nem bírnák, az elégtelen fehérjebevitel miatt. Bár vannak, akik tejtermékeket vagy tojást esznek, csak húst nem, ott persze ez nem játszik.

Na meg vannak, akik odafigyelnek a táplálkozásra, így arra is, hogy elegendő növényi fehérjét vigyenek be. Ők bírják. Náluk sok esetben évek múlva jönnek elő az állati fehérje hiányából eredő egészségügyi problémák.

2015. okt. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
77%

Miért ne bírnák? Ha egyes országok legerősebb embere lehet vegán, akkor igazán nem értem a dolgot. Meg különben se. Miért kellene hús az erőhöz? :D Ebben nincs semmi logika.

Izmot nyilván tud építeni, hisz ahhoz fehérje, energia, edzés kell, nem hús... Nem értem, mire gondolhatsz, valami tévhitre, gondolom.

2015. nov. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
91%

Évszázadokon keresztül a szegény emberek húsmentesen étkeztek, mert NEM VOLT lehetöségük húst enni, örültek, ha kenyérrel jóllakhattak.

Ennek "ellenére" a földeken dolgoztak, erdöket írtottak, fát vágtak, utakat építettek, söt már a mindennapi otthoni/ház körüli munkák is kinmondotan nehéz fiziaki munkának számítanának ma.


Olvass egy kicsit régebbi köynveket, ahol az egyszerü emberek életéröl írnak és rájössz hogy mekkora hülyeség, amit kérdeztél.

2015. nov. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Indiában a lakosság kb 95 %-a vega ill vegán és ott is vannak kőművesek :D
2015. nov. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!