Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Megengednétek, hogy 18 éves...

Megengednétek, hogy 18 éves fiatok vegetáriánus legyen?

Figyelt kérdés
Anya azt mondta, hogy csak lefogyok, nem érek el vele semmit. Plus nem jutok elég tápanyaghoz a fejlődés során.
2015. nov. 1. 18:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen miért anyádtól kell engedélyt kérni?!


A nem jutsz tápanyaghoz egy akkora agymosott baromság, hogy már sírni tudnék a röhögéstől. Egy lakto-ovo vegetáriánusnak még csak oda sem kell figyelnie mit eszik, úgyis bevisz a szervezetébe minden szükséges tápanyagot. Még ha vegán akarnál lenni megérteném, hogy megkérne hogy nézz utána, de így... te jó ég.


Főzz magadra és kész.

2015. nov. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Persze, én 17 éves koromban lettem vega sok évre. Dehogyis fogytam le, pedig lett volna miből (nem is értem, a vegák inkább szénhidrátosan szoktak enni, ami nem a legjobb fogyás szempontjából, hússal jóval egyszerűbb lehet fogyni, persze ez nem ilyen egyszerű).


Miért ne juthatnál elég tápanyaghoz? Semmi nincs a húsban, amit ne tudnál könnyen bevinni másból. Sima ovo-lakto vega akarsz lenni? Ott még különösebb odafigyelés se kell vagy csak kb. annyi, amennyi hús evése mellett is. Kivéve, ha mostantól szójás tésztán és édességen akarsz élni, de remélem, nem :)


Most már nem vagyok vega, de szinte sosem eszem húst. Ez már így fog maradni, a durván szénhidrátszegény életmóddal együtt ;) Értelmetlen máshogyan élni, mint ami jólesik és működik számunkra s tudományos alapokon sincs vele gond, csak valakinek a környezetünkben előítéletei vannak.

2015. nov. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

#10: A kinek a pap, kinek a papné teljesen igaz, de előtte nem ezt jelenítetted meg, hanem elítélted azt, aki mást szeret vagy gondol... Pedig ezzel nem árt neked, sőt, magának sem...

Nem, nem kenyeret eszik hagymával (el is bomlanának az izmai szerencsétlennek), van, aki nyersvegán, az szerinted hagymát eszik magában (most hagyjuk, hogy nekik is van kenyerük, mert az nem gabonakenyér)? :D Kevés növényt ismersz, ez kicsit szomorú.

Viszont itt nem veganizmusról volt szó, bár ott sem gond a megfelelő energia-, tápanyag-, fehérjebevitel, ha odafigyel az ember.

2015. nov. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyél, amit szeretsz, a saját szervezeted felett te döntesz. Olvass utána, válogasd össze tudatosan az ételeidet, sportolj, és nem lesz semmilyen hiánybetegséged. Anyukád is olvashatna róla, mert momentán szemmel láthatóan fogalma nincs a vegetarianizmusról.
2015. nov. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

megengedném.

de mégis mit tud tenni, megtöm hússal vagy mi? állj már ki magadért, nem 8 éves vagy.

2015. nov. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
0%
szerintem nem lehet tudni hogy hogyan fog rá reagálni a szervezeted. Egyébkéntis ki az aki megfosztaná magát a húslevestől ami másnaposságra kifejezetten jó?
2015. nov. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Megengedném. Mivel én is vegetáriánus vagyok, nincs rá alapom, hogy ne engedjem :-) 18 évesen már amúgy is el tudja dönteni, hogy mit akar.
2015. nov. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
O dolga, de en nem foznek neki kulon. akkor sajat magat kell ellatnia etel szempontjabol.
2015. nov. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
HOgyha valtozatosan eszel gabonafeleket, huvelyeseket, gyumölcsöket, zöldsegeket es mertekkel olajos magvakat es eleget eszel (nem tudom, hany kilo vagy, de egy 2500 kcal körul erdemes lenne megcelozni, de ha sportolsz ehetsz többet meg) akkor biztos, hogy semmiben nem fogsz hianyt szenvedni :D Ha nagyon aggodsz, akkor ajanlom, hogy ismerkedj a cronometer.com nevu oldallal. Itt napra voatkozoan be tudod irni, hogy miket es mennyit ettel es kidobja, hogy mennyi kcal-t, szenhidratot, zsirt, feherjet, mikro es makro tapanyagokat vittel be (tehat vitaminok es asvanyi anyagokat is) Valamint feltetlen olvasd el ezt a könyvet es anyudnak is mutasd meg: [link]
2017. ápr. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!