Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit egyek, ha vegetáriánus...

Mit egyek, ha vegetáriánus cagyok?

Figyelt kérdés
Tizenhat éves vagyok, és elhatároztam ,hogy vegetáriánus leszek. De olyan aki eszik tejet, tojást meg ilyenek. Az a baj, hogy anya azt mondta, ha így folytatom el fogok hízni, mert csak szénhidrátot eszek. Mi egyek ami nem hízlal, de ehetek?
2015. dec. 24. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
zöldséget, gyümölcsöt
2015. dec. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Olvass szépen utána TÖBB forrásból!!

Esetleg kérj táplálkozási tanácsadást.


A szénhidrátból sem mindegy mit. Ajánlom figyelmedbe a gerslit és a bulgurt. Lassan felszívódó szénhidrás források sok rosttal, és némi fehérjével.

[link]


Biztos találkozni fogsz a tejsavó fehérjével:

[link]


és a szójafehérjével, ami nagyon megoszt mindenkit....

Valaki azt mondja, hagyd ki. [link]

Valaki azt mondja, ez a manna. [link]

Vannak, akik nem radikálisak: [link]


Én személy szerint letojom, mit eszel, de nekem a szója felejtős, mert felfúj és meghajt, ami nekem rosszat tesz.


Aztán ott van a lencse, amiben van sok fehérje, de vannak más fehérje források is.

[link]

2015. dec. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha csak szénhidrátot eszel, akkor inkább elsorvadsz és hamar meghalsz, de nem tudom, miket képzel édesanyád a tejtermék és főleg a tojás összetételéről...


Vegaként durván szénhidrátszegényen is lehet enni életmódszerűen, szerintem nem is nehéz (már ha az adott ember jól bírja az efféle étrendet) s nem tudok arról sem, hogy egészségtelen lenne, ha az ember jól csinálja, sőt.

De az se gond, ha szénhidrátra alapozol, mint majdnem mindenki. A szénhidrát fajtája azért nem mindegy.


A kalóriatöbblet hizlal. Hormonálisan és laktatás szempontjából valamivel rosszabb lehet a szénhidrát, de ha nem eszel többet, mint amire szükséged van, mégis hogyan híznál el?

2015. dec. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#3: ajánlj valami étrendet, ha már ennyire benne vagy :)
2015. dec. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sült és párolt zöldségek minden mennyiségben. Cukkini, brokkoli, karfiol, gomba, karalábé, sütőtök, kelbimbó. Rizs, hajdina, köles. Saláta, paradicsom, teljeskiörlésű lisztből készült tészta, kenyér. Szója, tofu, zabkása, banán, alma.

Szerintem bőven van miből válogatni. :) És ez még csak egy töredéke a lehetséges ételeknek. Sok sikert, és kitartást.

2015. dec. 27. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

olajosmagvak, és abból készült lisztek, magtejek (lehetőleg házilag, nem bolti dobozos, mert az nagyrészt cukrozott). Amíg otthon laksz, elég nehéz lesz, anyukának külön kell főzni, jobb, ha beletanulsz, mielőtt feladnád, vagy ő lebeszélne....

szóval ne add fel!!! jó döntés lesz! csak olvass utána, egyrészt, hogy te tudd, mit miért csinálsz, másrészt azért, hogy me is tudd magyarázni.

2015. dec. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#4: Vega ketogén, nyersvegán és kismillió kevésbé extrém van... A nyersvegánt is lehet szénhidrátszegényen csinálni, bár nem az a tipikus. Ami engem illet, a nekem teljesen megfelelőnek tűnő étrend: tojás, sokféle zöldség, növényi zsír, olajos magvak, némi magliszt s ez-az, ami még változatosabbá teheti az eleve változatos alapot. Persze lehet enni sok mást is, ott az összes növény és sok állati termék, lehet válogatni.
2015. dec. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Találtam egy érdekes cikket:

[link]

2015. dec. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ez butaság. Én már egy éve vegetáriánus vagyok és pont ugyanolyan vagyok, mint előtte. Az meg nem igaz, hogy csak szénhidrátot esznek a vegetáriánusok. Szerintem anyukámd csak nem akarja a vegetarianizmus hátulütőit átélni. Hajra! :)
2016. jan. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!