Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vashiányosan lehet vegának lenni?

Vashiányosan lehet vegának lenni?

Figyelt kérdés
Évek óta vashiányos vagyok, de annyira nem durva a dolog, csak tablettát szedek. Ha abbahagyom a húsevést, vagy legalábbis minimálisra csökkentem, az gondot jelent a szervezetemnek? Kihat a közérzetemre, fizikai és szellemi teljesítményemre, stb?

2016. jan. 16. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Én vega vagyok jutavit vas komplex 18mg ot szoktam szedni naponta de már elfogyott.


Miért ne lehetnél ha aggódsz majd később nézesd meg a vérképedet és kiderül van e vashiányod.

2016. jan. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
lehetni lehet, csak nagyon oda kell figyelni az étkezésedre, szerintem kérd ki egy , táplálkozási tanácsadó véleményét
2016. jan. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehetsz, nálunk a családban mindenki vashiányos, pedig sok húst fogyasztanak. Én vegeátránius vagyok 15 éve, már nem szedem a tablettákat de helyette fokozottan ügyelek a vasbevitelre az étkezésemnél.
2016. jan. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Persze! Ebben a videóban van egy csomó vega kaja, ami tele van vassal: https://www.youtube.com/watch?v=R9t4rQTAJzo
2016. jan. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. A videót külön!
2016. jan. 16. 18:18
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyébként a legtöbb gyógyszer tartalmaz magnézium-sztearátot, amik nem tartalmazzák ezt az összetevőt, abban pedig zselatin van, amit ugye tudunk, hogy mi. A sztearátot pedig sztearinsavból állítják elő, ami egy zsírsav, természetesen állatok zsírjában is megtalálható, és sajnos az a gyakoribb, amikor ilyen forrásból nyerik ki ezt az anyagot.

[link]

2016. jan. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az életbe nem voltam vashiányos,pedig vega vagyok.Még terhesen sem.És csak annyira figyelek az étkezésemre,hogy nem eszek húst.Szerintem a vashiány nem ezen múlik.
2016. jan. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én évekig vészes vashiányos vérszegény voltam, minimális vasszinttel. Kétpofára tömtem a vörös húsokat, vadhúsokat, elvégre sok bennük a vas. Alig növekedett, és még gyógyszert is szedtem.


Vegetáriánusként ugyebár rengeteg zöldséget eszem, és FÉL ÉV ALATT a normális tartományba emelkedett a vasam. Előtte kb 6-8 évig szenvedtem miatta!

(húsevő időszakomban is fogyasztottam természetesen zöldségeket, de a hús volt az étrendem alapja)

2016. jan. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Rengeteg olyan vegán ismerősöm van (nem csak húst, de semmilyen állati eredetű dolgot nem esznek) és jobb lett a vasa, mióta áttért vegánra. Nyugodtan hagyd abba a húsevést, semmi gond nem lesz nyugi, pláne hogy tablettát is szedsz ;)
2016. febr. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!