Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen gyors, egyszerű, olcsó...

Milyen gyors, egyszerű, olcsó hétköznapi vegetáriánus melegételeket fogyasztotok/ajánlotok?

Figyelt kérdés

November óta vagyok vega, de egy pár hete megint ettem húst, mert kicsit kívántam, de megint elegem lett, a szagát sem bírom, a közérzetem sem jó, puffadok is tőle, plusz állatvédelmi okokból sem szeretnék húst enni már. Viszont sokszor ütközöm abba, hogy nem tudom, mit is egyek... A külön nehézség, hogy inzulinrezisztensként a szénhidrátra is figyelnem kell.

Egy ideig egész kreatív voltam, de aztán valahogy ez kimerült, és így leragadtam a durumtészta+szósz kombinációnál... :D Egyetemistaként nyilván az anyagi lehetőségeim is korlátozottak...


Szóval elő a receptötletekkel, és előre is köszi! :)


2016. márc. 24. 02:42
 1/10 A kérdező kommentje:
U.i.: Természetesen keresgéltem itt is, google-n is, de hátha van még valami újdonság. ;-)
2016. márc. 24. 02:43
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok vega, de tegnap zoldseglevest, paprikas krumplit es uborkasalatat csinaltam, elotte meg kaposztas tesztat es paradicsomos kaposztat. Ezeket mind lehet vegasitani.
2016. márc. 24. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Mikrózott répa.
2016. márc. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Millió van. Fogsz egy vagy több zöldséget s valahogyan elkészíted, már ez túl sok variáció. De ha sajtot, tojást, olajos magvakat, gabonákat kezdesz hozzáadni, akkor főleg.

Nekem mindig furák ezek a kérdések, mert a vasárnapi csirke kivételével csupa vega ételt ettünk otthon s a variációk száma végtelen, annyi hozzávaló van s elkészítési mód is...


Szénhidrát? Mondhatok olyan ételeket, amiből egész rendesen ehetsz még napi 30g ch mellett is :D Mondjuk én ilyen stílusban általában rántottát eszem vagy tükörtojást, nem hinném, hogy valaha is meg tudnám unni, illetve de, na akkor jön a lágy- és főtt tojás és a tojáspörkölt. S a piskóta.

Node rendes zöldségétel is kell. Ma karalábélevest főzök, az durván szénhidrát- és kalóriaszegény, ennek megfelelően nem is ezzel lakom jól, de jólesik. Lecsó, sült, rántott vagy hagymás-paradicsomos padlizsán (ez utóbbi a kedvencem, mediterrán ízesítéssel), de igazából bármilyen sült vagy rakott vagy akármilyen szénhidrátszegény zöldség... Tojást is lehet ütni rájuk.

Komplikáltabb ételeim mostanság nincsenek, egyrészt olykor így is sok idő megy el zöldségpucolással (meg édességkészítéssel :D), másrészt a sült karfiolnál vagy sült káposztánál jobb ételt viszonylag nehezen tudok elképzelni (bár ez a tojásra is igaz. egyszerűen tökéletes). Maximum a tandori masalás, zöldborsós, paradicsomos, tojáspörköltes karfiolos étel (ami távoli rokona a zöldségcurrynek és sajna nincs neve) tud versenyezni velük. A zöldségcurry is jó azért, ha a curryfajták és a zöldségek megfelelőek (nagyon változó ez), szerintem pici krumpli, sok karfiol és a kedvenc curryjeim biztosítják, hogy remek legyen számomra, de rengetegféle zöldséget s pár gyümölcsöt bele lehet dobálni (hagyma, répa alap, a többi opcionális. érdekes módon a körte, a picin lehullott éretlen körte, az alma és az uborka is jó bele kis mennyiségben). Nem tudom, milyen a tipikus zöldségcurry, én csak a sajátunkat ismerem.


Zöldségtócsnik, fasírtok zöldségpüréből, a nyersvegán konyha megannyi remek étele... Nagy a választék.


De van még poénos, nem zöldséges étel: sajtos sült hab :) 140g tojásfehérjehab, 4 dkg reszelt sajt, 1 dkg zsiradék. Muffinsütőben nekem 10 kis pirult valami lesz, igen ízletes, mindenki ehet hozzá olyan köretet, amilyet akar.

2016. márc. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Hát, igen, ezaz, nálunk hús volt hússal mindig... :/ De köszi a hosszú választ! :)

2016. márc. 24. 15:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem a sima szakacskonyvemben rengeteg vega kaja van. Meg kulon fejezet is van nekik. Pl. Levesbetet = zabpehely stb.
2016. márc. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát gyakran semmit, mert marha lusta vagyok főzni (hétköznap időm sincs nagyon), de jókat enni viszont szeretek :)

Az egyik kedvencem a szecsuáni tofu, ez gyors és egyszerű. Hagymát cikkekre vágva megpirítod egy kis olajon, rádobod a karikára/csíkokra vágott répát is, hagyod egy kicsit így is tovább sülni, majd mehet hozzá a kockákra vágott, keményitőben megforgatott tofu. Ezután mehet hozzá ízlés szerint a szójaszósz, én borsot vagy chilit is teszek bele. Megkevered, hagyod így sülni 1-2 percig, és felöntöd egy kis vízzel, fedő alattpárolod. Akkor jó, ha a répa megpuhult. Ha elpárolog a víz, érdemes még aláönteni egy keveset, mielőtt leveszed a tűzről, hogy legyen egy kis szaftja :) ezt vagy főtt gerslivel eszem (alacsony glikémiás indexű, eheted te is), este pedig savanyúsággal.


Anyu szokott csinálni tôk jó rakott kajákat, mindegyiknek szójagranulátumból főzött pörkölt az alapja.

A rakott kelt azt hiszem úgy szokta, hogy főtt rizs megy a tepsi/jénai aljába, erre teszi a szójapörit, majd a tetejére főtt kelkáposzta leveleket, ezután tejfölt és sajtot. Aztán ezt sütőben megsûti 20-30 perc alatt.


Karikáravágott, elősütött és fűszerezett padlizsánszeletekből is megszokta ezt csinálni, ilyenkor egy réteg padlizsán-egy réteg szója kombó megy a tepsibe (azt hiszem, darált diót is szokott rá hinteni rétegenként, ettől van egy nagyon finom, édekes íze)l majd a tetejére ennek is tejföl-sajt kombó megy

Hasonlót szokott csinálni párolt zöldbabbal is.


Szeretem még a túrófasírtot (olajon megpirítod a vöröshagymát, ha nagyjából kihűlt, elkevered a túróval, sózod, borsozod, és a masszából fasírtpogácsákat formázol, egy kis zsemlemorzsában vagy valamiben megforgatod és kevés olajban megsütöd) salátával.


Chilisbab hús nélkül.

Teljes kiőrlésű lisztből és tojásból palacsinta vízzel/növényi tejjel + túrókrém + a tetejére egy vaníliás proteinből kevert öntet.


Ennyi jutott eszembe. Ezek nem olyan drága kaják szerintem, én is egyetemista vagyok és nem költök sokat kajára, szóval szerintem megoldható. Na meg mértékkel eszem, így egy-egy adag étellel napokig elvagyok.

Amióta nem iszom tejet, azóta növényi tejre váltottam, ami bár drága, de inkább kevesebbet iszom, így az is elég egy hétig, szóval még kevesebbet költök, mintja olcsó tehéntejet innék :)

2016. márc. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nálunk nehézség, hogy férjemmel élek együtt, és ő húsevő, bár megeszik mindent, amit elé leraknak. :D Viszont én a szóját, tofut bár nagyon szeretem, de nem ehetem... :/ A hús nélküli chilis babot én is gyakran csinálom. :D Isteni, gyors, nyami. :D
2016. márc. 31. 00:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Szója nélkül azert elég nehéz lehet... Miért nem ehetsz?
2016. ápr. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Allergia. :) De nem vészes amúgy nélküle, csak minél több ötlet kell. :) De már gyűlik a lista.
2016. ápr. 1. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!