Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Lehetséges az OLCSÓ, tápláló,...

Lehetséges az OLCSÓ, tápláló, laktató vega étrend?

Figyelt kérdés

Szeretném legalább kipróbálni a vegetáriánus étrendet.

Az egyetlen dolog amiért eszek még húst, az az, hogy valahogy nem tudok elképzelni olcsó, laktató vega kaját.. Mégse ehetek minden nap rántott karfiolt meg padlizsánt (még ezek azok amikkel jól tudok lakni)

A főzelékeket szeretem, de hús nélkül üresnek érzem.

Utánaolvastam minta-menüknek, de a napok felére valami szendvicset ajánl ebédre, nekem mindenképp hiányozna a főtt kaja.


Mi van, ami nem drága, és estig jóllakok vele?

(Nem drága = 1 adag főétel 1000 forint alatt jöjjön ki)


2015. szept. 16. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
minden hüvelyes laktato és ezer féle kép elkészithető
2015. szept. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehetséges. Sőt, a vega ketogén paleo is lehet roppant olcsó (egy szolid napom 500 ft-ból kijön), ízletes, tápláló és szerintem kifejezetten egészséges is, változatosságra sincs panaszom (bár az ételcsoportokból nem sok marad, de azok sokoldalúak), de az már érdekesebb.

Viszont normál vegánál ott van az összes gabona, hüvelyes, krumpli, ami elég olcsó.



A párom étrendje a vega paleóhoz áll közel, leszámítva étrendje felét, ami a rizs :D (Bár van paleo irány, amiben a rizs OK) Illetve olykor krumplit és zabot is eszik. Nagyon olcsó és sokoldalú a rizs, mindenhez azt használja köretnek és szinte minden édessége (napi többször) is főleg rizsből áll. Őt nem könnyű jóllakatni, viszonylag sokat kell ennie, de rizsből, zsírból, zöldségből, gyümölcsből, olajos magvakból és tojásból összejön.

2015. szept. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi, én is a krumplira, tökfélékre meg a hüvelyesekre tudtam igazából gondolni. Meg persze tésztára millióféle feltéttel.

Szerintem fokozatosan hagyom el a húst, úgy nem lesz olyan ijesztő :D

2015. szept. 16. 22:58
 4/12 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



+ pitát megtöltöd zöldségekkel és sajttal, tojást/zöldborsót elkészítheted pörköltnek, vegaburger rántott sajttal, vagy zöldségtócsnival... igazán csak a fantázia szab határt, én nem vagyok vega, de hetekig elvagyok ilyen és ehhez hasonló finomságokon, miközben nem hiányolom belőlük a húst.

2015. szept. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Vegát írtál, tehát ha nincs félreértés akkor a tojást és a tejtermékeket megtartanád az étrendedben.

A tojás minden formában laktató, a tejtermékek közül pedig a túrónak vannak a legkedvezőbb tulajdonságai (de a rántott sajt is gyakori feltét).

Tarts otthon többféle olajos magvat, szintén meglepően laktatóak.

A gabonával viszont legyél óvatos, azzal nem árt mértéket tartani.

2015. szept. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen, húst nem akarok enni. Tojást, tejet igen. Esetleg néha még halat is, de abból tudom milyen fajtát hogy elkészítve szeretek, azt nem kell kérdeznem :D

2015. szept. 17. 14:44
 7/12 anonim ***** válasza:
Hal? Nem vagy vega.
2015. szept. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja, egy vega nem eszik állat halálát jelentő ételt, vagyis húst, állati zsírt. A hal állat.
2015. szept. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Főzelékre pedig tök jó zöldségfasirtokat lehet lenni vagy különféle tócsnikat céklából, répából vagy tökből, ezek nem annyira drágák de laktatóak. :)
2015. szept. 25. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, de mint írtam, ha tekintetében nem kellenek tanácsok, csak a vega részéhez.

Amúgy peszketáriánus tervezek lenni, de egyszerűbb volt így leírni.

2015. szept. 25. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!