Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen ételek azok amik...

Milyen ételek azok amik energiát adnak?

Figyelt kérdés

Nagyon energiátlan vagyok krónikus fáradságban szenvedek ehhez kérnék segítséget hogy milyen élelmiszerek vagy italok segítenének abban nekem hogy feltöltsem magamat sok energiával.

Köszönöm előre is a válaszokat!



2016. márc. 24. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Cukor. Zsír.
2016. márc. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
"Csak a Puffin adhat erőt és mindent lebíró akaratot."
2016. márc. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
pacal
2016. márc. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, neked mi ad energiát. Nekem a zsír és a kevés szénhidrát (hiába eszem rengeteg zsírt, ha sok szénhidrát is van mellé, enervált vagyok), de mozognom is kell, levegőn is lennem, aludnom is... Van, akinek viszont a sok szénhidrát a jó, s a szénhidrátok sem egyformák...

Az is lehet, hogy valami vitamin vagy más mikrotápanyag hiányzik, a jó, kellően tápanyagdús étrend igen fontos.

2016. márc. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha kaszálsz vagy 100 kilókat emelgetsz akkor vágjál be egy tábla szalonnát + egy kiló kenyeret .


Ha viszont fáradt vagy akkor inkább vitaminra lenne szükséged nem (?) zöldség, sok gyümölcs ...


Menj el egy vérvételre .

2016. márc. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A krónikus fáradtságnak lehet vashiány vagy B vitamin hiány az oka, nem feltétlen az, hogy kevés fehérjét/szénhidrátot/zsírt viszel be. Érdemes lenne elmenned egy vérvételre.


Ha nem akarsz menni, akkor egyrészt javaslom az átállást arra, hogy napi legalább 2x gyümölcsöt vagy zöldséget fogyassz, a pékárúkból teljes kiőrlésűt vegyél, a feldolgozott cukrokat és a gyorstermékeket kerüld. Energiadús ételek pl. a tojás, tofu, hús, hal, hüvelyesek (bab, lencse,csicseriborsó, stb.), olajos magvak, és bizonyos tejtermékek is viszonylag (zsíros sajtok pl.).

2016. márc. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!