Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ez étkezési zavar?

Ez étkezési zavar?

Figyelt kérdés

Az étkezési zavarnak számít, ha valakire falásrohamok jönnek rá, mint a bulimiásoknál, majd össze-vissza eszik mindent és ezt követően napokig nem eszik rendesen? Ez az egész nem tudatos, csak később veszi észre az illető.

Amennyiben ez étkezési zavar, hogy hívják?



2015. szept. 8. 17:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez étkezési zavar,angolul a binge eating disorder kifejezést szokták rá használni.
2015. szept. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ :) Amúgy a binge eating disorderről már én is hallottam, de utánanéztem és elvileg ez durva elhízással jár, az illető meg nagyon sovány volt. 160 cm körül lehetett akkor és 40 kiló volt, de volt, hogy lement 37 és félre. Volt, hogy rengeteget evett jóízűen és az ezt követő napokban meg alig valamit. Már mindent mondtak neki, hogy anorexia, bulimia, a kettő keveréke, stb.
2015. szept. 13. 20:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Én velem is pont ez van.
2015. szept. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!