Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a vegetáriánusoknál/vegánoknál nagyobb eséllyel alakul ki anorexia, bulimia, és egyéb táplálkozási zavarok?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez igaz? Van valami összefüggés a táplálkozási zavarok és a vegetarianizmus/veganizmus között? Van akinél anorexia/bulimia alakult ki miután vegetáriánus/vegán lett?
2016. máj. 3. 09:19
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Nem, nincs semmiféle összefüggés.


Az anorexia, bulímia egy testképzavar, semmi köze az egészséges, etikus táplálkozás alapelvéhez. Aki ebben szenved az súlyos pszichológiai, önértékelési gondokkal küzd; míg a vegánság, vegetarianizmus egy megfontolt erkölcsi-tudatos döntés bizonyos ételcsoportok kizárásáról.


Az anorexia egyébként túlnyomó esetekben olyan környezeben/családban alakul ki, ahol azt éreztetik az egyénnel,hogy túlsúlyos vagy sokat fogyaszt, annak ellenére, hogy a normál keretek között mozog.

2016. máj. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
A kettő között nincs összefüggés.
2016. máj. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem hiszem, hogy valaki azért lenne étkezési zavaros, mert vegán étrendet követ. Én inkább megfordítanám. Előbb van az étkezési zavar, és aki étkezési zavaros hajlamosabb szélsőségesebb diétákat követni, mint akinek semmi gondja az étkezéssel, önmagával.
2016. máj. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Én vegán vagyok és nem fenyeget az anorexia, stb. veszélye, de el tudom képzelni, hogy esetleg hajlamosabb lehet a szélsőségekre az akinek a vegán étkezés tetszik. Bár ellentmond ennek az, hogy a vegán általában egészséges étkezésre törekszik, nem arra, hogy kórosan sovány legyen.
2016. máj. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%
Még soha nem merültem bele annyira a témába, de véleményem szerint de! igen is van összefüggés. Ezek az evés zavarok pont arról szólnak hogy korlátozod miből és mennyit eszel... Na most pl a vegán ugye semmi állati erdetűt nem esznek, tehát folyamatosan kontrolt tartanak a táplálkozásuk, felett azért ebbe egy idő után vannak akik hajlamosak "beleőrülni"... De ez csak egy kis része az emebreknek szerintem... Valószínűleg ők amúgy küzdenének valami evészavarral.
2016. máj. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem fordítva van összefüggés, vagyis aki anorexiában szenved az (akár tudván kívül) vegán lehet, mert kizárja a húst, tojást, tejterméket, mézet. (bár ismertem olyan ex-anorexiást, aki CSAK napi 3-4 falat sovány csirkemellet evett, vagy volt olyan napja, hogy 1 szelet szalámit evett csak)


Úgy, ahogy te érted a kérdést, úgy tuti nincs összefüggés, hisz a vegánság egy hatalmas egészségtudatosság, az anorexia pedig egy testképzavar, pszichés betegség, ami a test lassú elsorvadásával és halálával jár.

2016. máj. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha van is némi korreláció, ott sem a vegákkal, vegánokkal van a baj, hanem ahogy már írták, fordítva, az evészavarra hajlamosak elkezdenek kizárni ételcsoportokat.

Illetve azt tudom még elképzelni, hogy valaki hatalmas egészségtudatosságában átmegy vegába, vegánba, de túlságosan, betegesen rápörög s a végén már kb. semmit nem eszik meg. Itt sem a vega/vegán étrenddel van gond, azok csak állomások a beteg életében (bár ha csak kizár dolgokat, akkor vegán marad még akkor is, amikor már nem eszik semmit).


Pusztán mert valaki vega vagy vegán, nincs efféle veszélyben. Maga az étrend nem sodorja éhezésbe vagy zabálásba vagy testképzavarba az embert, ez számomra eléggé egyértelmű.

S aki immunis az ilyesmikre (mint pl. én), az még egy különösen korlátozott vegán étrenden is biztonságban lenne tőlük.

2016. máj. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább fordítva, hogy sok anorexiás elhagyja a húst hogy még kevesebb kalóriát egyen.
2016. máj. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmilyen összefüggés. A vegetarianizmus nem tartozik a táplálkozási zavarok közé (még ha sokan úgy is gondolják).

Olyat el tudok képzelni, hogy egy anorexiás azzal a kifogással próbálja megúszni az evést, hogy ő vegetáriánus, vagy azért lesz vega, hogy azzal is kevesebb kalóriát vigyen be a szervezetébe.

2016. máj. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem nincs összefüggés. Nővérem pl azért lett vegetáriánus, mert ha húst evett,hányingere lett és rettentően fájt a gyomra. De más vegetáriánusokat is ismerek és elég sokat esznek, szóval nem hiszem hogy összefügg.. :)
2016. jún. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!