Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánok miért nem esznek mézet?

A vegánok miért nem esznek mézet?

Figyelt kérdés
mi a rossz a mézben a vegánok szerint?
2016. máj. 5. 17:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
2016. máj. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Mert a vegánok minden állati eredetű terméket elutasítanak, a méz pedig lényegében méhhányás.
2016. máj. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
9%

Nem minden vegetarianus veti meg a mezet.

Tobb fele vegetarianus eletmod is van. Van aki teljesen megvet minden allat eredetu etelt de van olyan "csoport" akik megeszik oket meg meg halat is fogyasztanak

2016. máj. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Senki nem beszélt a vegetarianusokról, a vegánokról volt szó.
2016. máj. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Oké, értem, hogy nem esznek állati eredetű dolgokat, de a mézzel mi a baj azon kívül, hogy egy állattól származik? Rengeteg jótékony hatása is van.
2016. máj. 5. 19:10
 6/11 Szaniszlo Ferenc ***** válasza:
25%
Talán azért, mert állatkínzással jár? A méhek egy jelentős része pedig beledarálódik a mézbe a gyártási folyamat során.
2016. máj. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Pont AZ a "baj", hogy állattól származik. Tökmindegy, mennyire jó hatású, nem vegán, definíció szerint, ennyi.


Amúgy én is kerülöm a mézet, tömény cukrokat nem jó ennem, fogamnak sem, szervezetem többi részének sem jó. Finom és nyilván akad benne hasznos anyag, ahogy kb. mindenben...

Szerintem nincs étel, amibe ne tudna belekötni valamely csoport. A zöldségekről is tuti van, aki rosszat tud írni, úgy értem, mindről, mert a hüvelyeseket, paradicsomféléket, káposztaféléket azért nem ritka, hogy kerüli valaki. Ha más nem, a bigott zerocarberek biztos fújnak rájuk (nem tudom, vannak-e ilyenek, de mivel eddig minden csoportban láttam negatív elemeket, nyilván köztük is akad). Pl. előadhatják, hogy a zöldségeket nem emészti jól az ember vagy talán sehogy sem. A bélbaktériumaink emésztik őket. Ez engem nem zavar, de ki lehet belőle hozni, hogy akkor nem embernek való a zöldségevés...

2016. máj. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mert nem ízlik a pici ízlelőbimbójuknak. :D
2016. máj. 20. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
6-os ezt mégis hol láttad? Egyébként is a mézen mi a náthát kell darálni? A következő mi lesz? Éheztetik a méheket? Elárulom, tudósok, akik 10-20-30-40 éve dolgoznak ezen pontosan tudják a méhkolóniának mennyi mézre van szüksége és azt meghagyják nekik, sőt ha pl télen baj van még pótolják is ha nincs elég.
2016. máj. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2016. máj. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!