Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Nem égő vegetáriánusnak...

Nem égő vegetáriánusnak lenni? Hogy lehet így élni?

Figyelt kérdés
Pl. nem nagyon kellemetlen amikor bármilyen céges, üzleti, baráti vacsora, összejövetel van, és nem eszed meg amit adnak mert ugye ilyen helyeken szinte mindig húst adnak. Mert az se igazán jó ha mindenkivel rögtön tudatod hogy vega vagyok hogy tudja hogy olyan kaját adjanak. sőt, sokszor meg sem kérdezik...
2016. jan. 24. 17:16
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem égő. "céges vacsora" nagyon kevés van,legtöbb embert nem érint, és ott is lehet kérni többfélét. Ilyen eszed nem eszed nem kapsz mást az nem céges vacsora, hanem menzakaja.


De ha iyen cikinek érzed akkor ne legyél vega ,nem neked való.Értetlenkedés, buta kérdések mindig lesznek,le kell rázni őket.

2016. jan. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem égő. Miért lenne? Ha összejövetelen húsételt akarnak adni akkor mondom hogy csak a köretet kérem, nem kell sehol senkinek külön kaját rendelnie/csinálnia nekem. Ismerek olyan nem vegákat is akik nem is esznek idegen helyen semmit. Az inkább fura, de az sem tartozik másokra igazából.
2016. jan. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
84%
Vegaság nem betegség ! Vagy megeszed vagy nem ! A hús mellett van köret amit megehetsz ! Ha szégyenled akkor minek vagy az !
2016. jan. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem égő.

Normális helyeken készülnek a speciális étrenddel élőknek is.

Én sok rendezvényt szervezek és mindig megkérdezzük, hogy van-e aki pl. gluténérzékeny vagy vegetáriánus vagy bármi. És úgy adjuk le a megrendelést, hogy ezt jelezzük a cateringes cégnek. Nincs ebből semmi gond, nem nagy dolog elintézni.

2016. jan. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem kérdező, te nem az "égő" szót kerested. Inkább arra gondoltál, hogy nem-e macerás/kompliált/nehéz vegának lenni, ugye?


Nos hát nem vagyok vega, de annyi biztos, hogy több vele a macera mint "sima" étkezési szokásokkal.

2016. jan. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Igazánból nem problémásabb (mert szerintem erre gondoltál, amikor az égö szót használtad), mint akinket többféle allergiája van.
2016. jan. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem égő s nem kellemetlen. Amúgy a céges mókánál lazán adtak vega ételt, sajna nekem nemigen maradt, mert a húst is evők felették rögtön... Baráti bográcsozás? A társaság megvan, enni nem muszáj :D Sör csak van :D Bár az az én étrendembe nem nagyon fér, túl szénhidrátos. Jobb a tömény.


Szinte sosem vettem észre, hogy bárhol elvárnák, hogy egyek. S ha azt teszik, az nem az én bajom. Éhezni nem fogok, mert ha sokáig nem vagyok itthon, viszek ételt, utazáskor egy étteremben akadnak lehetőségek (nekem nem olyan sok, ha nem lazítok valamin, egy vegának sokkal inkább) s bolt is van elég.

Nyáron a kórussal cukrászdázás volt. Ittam ásványvizet, nem volt semmi gond. No, egy vegának ott sem lenne problémája, feltéve, hogy szereti a sütit.


Sokkal megszorítóbb életmóddal elvannak emberek, s élnek, dolgoznak, van, aki napi 15 gramm szénhidráton van és egy édességboltot vezet, saját termékekkel s az új fejlesztések kóstolásakor bizony kicsit rezeg a léc... De megoldja, ahogy a gasztronómiai szempontból is élvezetes nyaralást, éttermezést, ivást is.

Pedig nem minimális szénhidrát azért több dologban van, mint hús és állati zsír.


Jó hát előfordulhatnak fura helyzetek, kiderülhet, hogy az ember vega. Ez lehet, hogy van, akinek zavaró. Ehhez nem értek, sok év ovo-lakto vegaság és még több év nagyon korlátozott húsevés (évi pár alkalom, bolti húsból max. lazac) alatt sosem szégyelltem vagy titkoltam, hogy nem akarok húst enni. Ez akár ízlés is lehet, nekem részben az. Minden embernek van valamilyen ízlése s olyan étel, amit nem szeret vagy nem mindig kíván. Az őszintébbbjük, gondolom, nem is eszi, ha nincs hozzá kedve. Ez simán lehet a hús is. De igazából mindegy, milyen és hány oka van az embernek nem enni valamit, ez az ő személyes döntése.

2016. jan. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem égőnek nevezném, inkább különlegesnek. Tudod, azt, hogy te felismeri az ember azt a kegyetlenséget, amit az állattartás magával von, és elutasítja. Mert gondolkodó, érző lények vagyunk, így akár cselekedhetünk lelkiismeretesen is. A legtöbb ember azért agresszív, irigy a vegetáriánusokkal szemben, mert kisebbségi érzetük van, mert ők maguk nem tudnak elszámolni a lelkiismeretükkel.


Mellesleg 2016-ot írunk, minden étteremben van 4-5 féle vegetáriánus választék is, sokszor már vegán is, a céges összejöveteleken is alapvető az ilyesmi.


És persze, hogy tudatni kell az összejöveteleken, meghívásokkor, így helyes. Mint házigazda, nem tudhatod kinek milyenek az étkezési szokásai, a világ legalapvetőbb dolga közölni, ha valaki csak kósert eszik, vagy vegán vagy gluténallergiás... aki emiatt rosszat gondol rólad, az nem normális :)

2016. jan. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, én eddig két féle céges vacsin voltam, vagy étlapról rendeltünk vagy előre választhattunk egy listáról...


Normális minkáltató ugyanis gondol arra, hogy vega, laktózérzékeny, gluténérzékeny, cukorbeteg dolgozói is vannak.

2016. jan. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
77%
Égő lett az állatvédelem?
2016. jan. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!