Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit tesz a vegetáriánus egy...

Mit tesz a vegetáriánus egy olyan vendégségben, ahol csak húsos ételeket kínálnak?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy kísérőként megy el, es a házigazda nem tudja előre hogy o vegetáriánus, es a menü csupa húsos étel. Pl húsleves, fasirt, rántott hus, rakott hús, melle desszert tejből, tojásból. Ilyenkor mit fog enni? Inkabb éhezik, vagy megkéri a házigazdát hogy csináljon neki vmi szendvicset, vagy külön ételt? De mi van ha a házigazda abszolút nem ért ehhez es kínálja öt levessel hús nélkül, mert ugy biztos megeszi. Külön ételt nem hajlandó magátol felajánlani. A házigazdának ilyenkor kötelessége még pluszba készítenie valamit annak az egy embernek, pedig az egész napot sütéssel fozessel töltötte a vendégsereg kedvéért? Bunkosag ha nem készít a kedvéért?
2016. jún. 27. 09:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
A házigazda nem köteles külön főzni neki. Vagy nem eszik, vagy visz magával kaját.
2016. jún. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom. De manapság annyiféle ételallergia és étkezési szokás van. Én ha várok vendégeket az első ,hogy megkérdezem ,hogy van e valakinek valami olyan amit nem eszik vagy nem ehet. És úgy készülök ,hogy tudjon enni az illető. Ebben az esetben amit írtál megnézem mi van a kamrámban és megkérdezem ,hogy mit dobjak össze neki. Egy alap rizotott bármikor össze lehet 20perec alatt dobni zöldségekel.

Ha nem jó akkor rendelek neki valamit.

2016. jún. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%
aki válogat éhen marad...
2016. jún. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Ha engem hívnának ilyen helyre, ahol csak húsos kaja van, akkor nem vennék semmiből. Ha ismerős a vendéglátó, megkérdezném hogy nincs-e esetleg egy "felesleges almájuk" (vagy más gyümölcs) amit elrágcsálhatnék. :)
2016. jún. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Vendégségben a házigazda a vendégekkel foglalkozik, illik elkészülnie az ételekkel, mire megérkeznek. Nem várható el, hogy hagyja ott a többi vendéget egyvalaki kedvéért, (aki ráadásul nem is meghívott, hanem kísérő), akiről nem jelezték, hogy vega. Ilyen esetben én is rendelnék neki valamit gyorsan, mert nyilván azt sem nézem el, hogy mindenki eszik, ő meg üldögél a sarokban.
2016. jún. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%

Tesóm vegetáriánus.

AMikor családi összejövetelre hívjuk, gondolunk rá is.

Ez nem erőfeszítés, meg külön főzés, hanem úgy állítom össze a menüt, hogy legyen húsmentes kaja is. MAgam húsevő vagyok, de csak heti 3-4 alkalommal esik jól. Én is szívesen eszem a grillezett sajtot, zöldséges canellonit, francia salátát... stb. SZóval mindig úgy készítjük az ételt, mennyiségben is, hogy mindenki ehessen amiből szeretne. Szóval nem csapok a "húsevő" kezére, ha vega kaját mer enni...


Szerintem ha a házigazda tudja, hogy meghívott egy vegát, akkor bunkóság kizárólag húsos kaját főzni. Ha annyira hülye, hogy nem tudja, mi az a vegetáriánus, akkor a vega felvilágosíthatná, hogy ő nem eszik húst...

Ja, és az sem mindegy, hogy vegetáriánus, vagy vegán. Tesóm pl csak a húst nem eszi, szóval neki jöhet tej+tojás.

2016. jún. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem az a bunkóság, ha valaki ilyen kínos helyzetbe hozza a házigazdát. Ha viszek valahova kísérőt, az a minimum, hogy közlöm előre, hogy speciális étkezési szokásai vannak.
2016. jún. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%

6-os vagyok. Afölött teljesen elsiklottam, hogy a házigazda nem tudta előre.

Ilyen esetben szólni kellett volna a vendégnek előre, de ha már így alakult, akkor a köretből biztos tud enni...

2016. jún. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Elméleti kérdés volt amúgy, en nem vagyok egyik sem. Csak eszembe jutott ez, mert en ugy gondolom, hogy fura egyetlen ember kedvéért hirtelen haptakba állni főzni, ha utólag derül ki hogy vegetáriánus. Ez olyan dolog mint egy válogatós vendég, az sem várhatja el, hogy a kedvéért majd neki állnak mást fozni. Viszont ha előre tudja a vendéglátó, hogy vegetáriánus jön, az más dolog.

2016. jún. 27. 12:14
 10/15 anonim ***** válasza:
41%

Én sosem várom el, hogy húsmentes étel legyen valahol, ha több, mint pár órára elhagyom a házat, viszek magammal ételt. De nem halnék éhen akkor sem, ha egy napig nem ennék :)


Ha olyan viszonyban vagyok a házigazdával, akkor feltalálom magam a konyhában, de tényleg mindig van saját ételem, akkor is, ha rokonhoz megyünk látogatóba, ahol simán süthetek egy tojást (nem vagy vegán és lakto-vega sem).

Azon azért csodálkoznék, ha egy darab zöldség se lenne a nagy vendégségben... A húsimádók bálján is elvárnék rendes köretet és salátát... Bár én salátát nem eszem, ha lehet. A desszertet sem enném, mert ha a tojás nem házi, akkor nem, a tej nem, a cukor nem, s ha van benne liszt, az se. Nehéz velem, na épp ezért viszek saját ételt mindenhova :) Soha nincs semmi gond.


Ha a házigazda egy vegának tukmálja a húst, az baj. Amúgy nem kötelessége még főzni valamit, ha egyszer nem is tudta előre, hogy vega jön. Egy jóindulatú háziasszony azért szerintem igyekszik, megmutatja a zöldséget, ami köretként van, keres a hűtőben egy banánt vagy uborkát vagy valamit (én igenis boldog lennék egy kovászolni való uborkával, irreális mértékben. fanatikus rajongója vagyok, a miniétkezéseim abból állnak, éhes pedig nem szoktam lenni). Ha én lennék a vega, határozottan ellenezném, hogy nekikezdjen még főzni, ha hajlandó is lenne rá. Foglalkozzon a vendégekkel, én elvagyok.


Úgyhogy nem éheznék, de nem is ugráltatnám szegény mit sem sejtő házigazdát, az biztos.

2016. jún. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!