Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánus életmód hatásár...

A vegetáriánus életmód hatására előfordulhat a testzsírmennyiség csökkenése?

Figyelt kérdés
2016. máj. 28. 09:58
1 2
 1/12 Alain Delon ***** válasza:
Ha utána ugyanúgy enni fogod a lekváros buktát, akkor nem.
2016. máj. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Én amióta vegetáriánus vagyok, híztam. Sokkal több tésztafélét, péksüteményt eszek, meg alapból többször is eszek egy nap, hogy jól lakjak. Nekem ez mondjuk nem probléma, mert vékony vagyok, de ha te fogyni akarsz, ez önmagában nem fog beválni szerintem.
2016. máj. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogyan csinálod. SOkan ezzel egyidejűleg nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészséges étkezésre is - teljes kiőrlésű termékek inkább,cukor csökkentése, jobban összeállított étrend, nassolás elhagyása vagy áttérés egészséges alternatívákra (magvak, gyümölcsök), gyorsételek elhagyása, stb.


Megint mások ugyanúgy eszik tovább a fehér lisztes, cukros szarokat,sőt a hús elhagyása után többet is fogyasztanak - na náluk a hízás a jellemző.

2016. máj. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
Ha azt jelenti nálad a vegetáriánus, hogy hús helyett sok kenyeret és tésztát fogsz enni, akkor nem, sőt. Bocsi, hogy ez jutott eszembe, csak a környezetemben két fajta vegetáriánus van. 1. aki túlsúlyos, mert kenyeret, péksütit, tésztát eszik állandóan. 2. aki csontsovány, mert nem tudja, hogy mit egyen és inkább koplal.
2016. máj. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Én alapból régen sem ettem sok szénhidrátot (kenyér, tésztafélék).. Ez most sem változott, sőt én abba a kategóriába tartozom, aki inkább sok zöldséget és gyümölcsöt igyekszik fogyasztani és ha teheti, mellőzi a "lekváros bukta" jellegű dolgokat :D Tejet azt egyáltalán nem iszom, viszont a tejtermékeket azt megeszem, mint pl. a sajtokat is.. Ez érdekes :D Halat is szoktam enni néha, mert ugye abban is van fehérje és egészséges is, már ahogy én tudom :)
2016. máj. 28. 12:08
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha halat eszel, nem vagy vegetáriánus............. akkor minek kérdezed??
2016. máj. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Valamint azt elfelejtettem megemlíteni, hogy nem hanyagolom el a testmozgást sem, ezért hetente 3-4 alkalommal itthon szoktam edzeni, főként saját testsúlyos gyakorlatokkal.
2016. máj. 28. 12:13
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok teljesen vegán, és a vegetarianizmusnak is több alcsoportja van, olvass utána.. Én inkább a lakto-vegetáriánusok és a szemivegetáriánusok közé tartozom.
2016. máj. 28. 12:16
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nem vagyok teljesen vegán, és a vegetarianizmusnak is több alcsoportja van, olvass utána.. Én inkább a lakto-vegetáriánusok és a szemivegetáriánusok közé tartozom."


Te a hülyék közé tartozol.


Olyan, hogy szemivegetáriánus nem létezik. A "semi" jelentése az, hogy félig. Szerinted hogy ehet valaki félig semmilyen hústerméket? SEHOGY.


A vegetarianizmus csoportjai:

- vegán

- nyersvegán

- ovo

- lakto

- lakto-ovo vegetáriánus


A peszketráiánus,és a "szemivegetáriánus" bár létező diéták, étkezési csoportok, NEM TARTOZNAK A VEGETARIANIZMUS ágazatai közé, mivel ennek alapfeltétele az, hogy NEM fogyasztunk húst. Aki húst fogyaszt, nem vegetáriánus.


14 éve vagyok vegetáriánus, nekem ne magyarázz a hülyeségeidről amit most olvastál a blikk magazinban. Te EGYÁLTALÁN nem vagy vegetáriánus, mivel HÚST azaz HALAT fogyasztasz.

2016. máj. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem megegyezik az előzőével, a vegaság alapja, hogy nem ölünk állatot, hogy megegyük, ez van. Bár van, aki azt állítja, hogy ez nem így van és jönnek a halevő vegánok, de ezt hagyjuk, igazából engem már nem érdekel, ki mit mond magára. De szerintem nagyon összekuszálja a normál embert, ha jönnek a húsevő "vegák", még ha igazuk lenne is, hogy az eredeti vegaságba ez belefér s akkor minden más vega vendégnek is húst adnának, hisz a másik megette. Nem jó irány ez. S nem is látom az értelmét. Annak, hogy nem eszünk állati tetemből, igen. Az korrekt, konzisztens valami. Az, hogy válogatunk, milyen állat tetemének milyen részéből eszünk, túl faramuci, főleg, hogy szembemegy a döntő többség vega fogalmával.

(Nincs bajom a húsevéssel, de a tetem az tetem, nem tudok mit mondani :) A hipkrita széplelkekkel már van bajom.)


Nos, nem, a vegaságtól még nem fogy az ember, akkor se, ha kövér. Akkor én már rég karcsú lennék :D Simán híztam vegaként, pont olyan ütemben, mint nem vegaként, igaz, sosem ettem sok húst.

Az étrend is számít, de inkább a laktató hatás, térfogat miatt, amitől kevesebb kalóriában jóllakik az ember, s lelkileg, hormonálisan is kevésbé eszi túl magát, mint sokan sütik mellett. Az alapvető a kalóriadeficit. Lehet az ember vega ketogén diétán, akkor sem fogy automatikusan. Ha sokat eszik, nem fogy, akkor sem, ha csupa tojás, szénhidrátszegény zöldség és efféle az étele. Sőt, hízhat is.

2016. máj. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!