Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit tesz a vegetáriánus egy...

Mit tesz a vegetáriánus egy olyan vendégségben, ahol csak húsos ételeket kínálnak?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy kísérőként megy el, es a házigazda nem tudja előre hogy o vegetáriánus, es a menü csupa húsos étel. Pl húsleves, fasirt, rántott hus, rakott hús, melle desszert tejből, tojásból. Ilyenkor mit fog enni? Inkabb éhezik, vagy megkéri a házigazdát hogy csináljon neki vmi szendvicset, vagy külön ételt? De mi van ha a házigazda abszolút nem ért ehhez es kínálja öt levessel hús nélkül, mert ugy biztos megeszi. Külön ételt nem hajlandó magátol felajánlani. A házigazdának ilyenkor kötelessége még pluszba készítenie valamit annak az egy embernek, pedig az egész napot sütéssel fozessel töltötte a vendégsereg kedvéért? Bunkosag ha nem készít a kedvéért?
2016. jún. 27. 09:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
48%

Ha nem tudta volna a házigazda előre nem problémáznék, ennék köretet (saláta, krumpli biztos van nem?).


A vegetáriánusok fogyasztanak tejet, tojást, a vegánok nem. Így egy vegetáriánusnak a desszert nem okozna problémát.


A leveses témán nem sértődnék be ismeretlenekkel szemben, hiszen nem feltétlenül érzik át, hogy számunkra ez is húsos, hússal főtt ételnek minősül, ami tiltólistás.


Illő lenne azért a házigazdának valamit felajánlania, de természetesen nem kötelező. Csak őt minősíti, mint ember, hogy nem akar a vendégei kedvében járni.


Ha tudta volna előre ill. családtagról lenne szó, aki gorombán/ignoránsan viselkedik, más lenne a kérdés.

2016. jún. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
62%

1. Elöre illik a házigazdát tájékoztatni, szóval ha nem tudta, akkor nem hibáztatható.


2. Bármilyen húsétel van, amellé szoktak mindenhol adni körítést, és a krumpli, rizs, tészta ehetö vegetáriánusoknak is. A legtöbb saláta is húsmentes, az is ehetö.


3. Ha netán semmi étel sincs a menüben, ami megfelel, akkor feltünés nélkül kér a vendég egy-két szelet kenyeret és azt megeszi.


4. Amennyiben a házigazda mégis szeretne valami fött ételt tálalni, akkor rántotta (olaj-tojás-füszerek) vagy tükörtojás, vagy párolt zöldség jó megoldás, mindkettö csak pár percig tart, és ha a kétfélét együtt adja fel, akkor az már komplett fogás. Emellett sajtot is lehet mellé adni, a kenyér meg szintén húsmentes.

2016. jún. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
96%

Ha meghívott lennék és valamit nem ennék/ehetnék, arról kötelességemnek érezném előre tájékoztatni a házigazdát, ha ő nem kérdez rá. Persze megmondanám, hogy miattam ne vesződjön, de tudjon róla, miért eszek csak köretet/semmit.


Ha házigazda lennék, rákérdeznék olyannál, akit nem ismerek elég jól, hogy tudjam. Ha meg ezt elmulasztanám/az illető időközben áttért más életmódra, megpróbálnék a legtöbbet kihozni a helyzetből, de nem állnék neki főzőcskézni, hiszen attól a vendég is kínosan érezné magát szerintem. Felajánlanék neki egy finom melegszendvicset vagy rántottát és kész. :)

2016. jún. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ezért szoktam mindig előre tájékoztatni azokat, akik vendégül látnak. Nekem is kellemetlen, ha nem ehetek semmit, és neki is kellemetlen az, hogy nála éhezek, úgyhogy gyakorlatilag senkinek nem tesz jót, ha hallgatok.


Meg mondom, hogy persze ilyenkor nem kell nagy dolgokra gondolni, elég pár darab rántott zöldség, vagy sült krumpli, esetleg rizs, vagy saláta (amiket azért a többi vendég is szerethet). Mondjuk néha én is szoktam vinni magammal kaját, hogy legalább ennyi terhet levegyek a házigazda válláról. :D

2016. júl. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ez elég kínos helyzet, nekem is és a vendéglátónak is. Ezért jó, ha a házigazda már tudja, hogy vegetáriánus vagyok, mert akkor úgy tud készülni. De tegyük fel, hogy nem tudta előre. Akkor megmondom, hogy sajnálom, de én nem eszem húst. Megköszönöm, hogy annyit fáradozott a sütéssel-főzéssel, de nem eszem meg a kedvéért a húst "csak most az egyszer". Az is biztos, hogy nem kérném meg, hogy ugyan csináljon már nekem valami más kaját (ez szerintem bunkóság lenne), ha magától felajánlja, hogy gyorsan csinál nekem valami más kaját, azt is inkább visszautasítom udvariasságból. Csak akad ott valami köret is, vagy saláta, esetleg süti, ami megment az éhen halástól.


Egyébként voltam már olyan vendégségben, ahol CSAK sült húst adtak, még köret SEM volt, ráadásul tudták, hogy vegetáriánus vagyok - közölték velem, hogy sajnálják, de csak hús van. Nem esett valami jól. Mivel akkor még kezdő vega voltam és nagy ritkán még ettem húst, ezért ettem belőle, de ma már nem ennék.

2016. júl. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!