Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Nektek hogy fogadta a családot...

Nektek hogy fogadta a családotok, hogy a vegetarianizmus mellett döntöttetek?

Figyelt kérdés

2016. júl. 22. 20:52
 1/8 anonim válasza:
100%
Elég nehezen.Főleg hogy az én családom tipikus húst hússal evő magyar család.Eleinte direkt kiszúrtak velem,családi ebédeken,összejöveteleken direkt csak húsos kajákat csináltak,de amikor látták hogy nem törhetnek meg,mert akkor csak köretet eszem,elkezdték elfogadni.Ez 2 éve volt,mára már csak ritkán hozzák fel,teljesen elfogadták.
2016. júl. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

17 éves voltam, még javában otthon laktam. Anyám onnantól nem főzött húsosat, csak ünnepekkor (addig is csak vasárnap volt hús, de ez nekem iszonyatosan gyakori volt). A távolabbi rokonok évekig kérdezgették, hogy még mindig nem eszem húst? Láthatóan úgy gondolták, ezt nem lehet tartósan csinálni.


A párom húst hússal családból jött, de neki is normális családja van, így nem problémáztak. Azóta mindig vega étel vár ránk ott (pedig már rég nem vagyunk vegák, illetve én megint, de nem vega időszakomban sem szerettem húst enni, maximum nagyon jófélét, természetesen nem nagyüzemit és nagyon-nagyon ritkán).


Úgyhogy semmi gond nem volt.

2016. júl. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól, soha nem volt belőle gond. Onnét kezdve az egész család egészségesebben étkezett, mert édesanyám több húsmentes ételt főzött. Mivel gyerekként lettem még vegetáriánus, és nem sokszor volt kedve 2x főzni. Sok új ételt is kipróbáltak, amire korábban rá sem néztek volna, és sokkal több zöldséget ettek. Szóval csupa pozitív hatása volt :)
2016. júl. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Féltettek. Egyet tüsszentettem, azonnal ment a duma, hogy "mert nem eszik húst". :) Sokáig tartott ez, de már évekkel ezelőtt abbahagyták, látván, hogy teljesen egészséges vagyok. (Azóta vegán vagyok.)
2016. júl. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
50 felé jártam, amikor kipróbáltam. S mivel asszonykám is velem tartott, semmiféle fennakadást nem eredményezett.
2016. júl. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én kedvtelésből és nem elvi okokból lettem vega pár évre. Aztán nagyon átalakult a táplálkozásom és valamennyire visszaszoktam a húsra, de most is csak ritkán esik jól. Nálunk az volt, hogy csak köretet ettem, aztán főétkezéseken kívül ettem minden mást. Nem szentségeltek sokat miatta, de nem is főztek a kedvemért máshogy.
2016. júl. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kifejezetten ellenezték a vegán életmódomat, de nem tudtak velem mit kezdeni, volt amikor le sem ültem velük ebédelni (amikor mindenben volt valami állati cucc) Van elég pénzem, hogy megvegyem a szója virsllit, szejtánt stb, rizs, krumpli meg van otthon mindig. Mióta én főzök magamnak, nem kötekednek.
2016. júl. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 "Kovács" Ernő ***** válasza:
0%
nincs családom. és meleg vagyok
2016. júl. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!