Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A magas szénhidrátbevitel...

A magas szénhidrátbevitel állítólag hízlal. Akkor hogyan lehet az, hogy a vegetáriánusok (főként a vegánok) magas CH fogyasztás mellett sem híznak el?

Figyelt kérdés

Nekem sok vega ismerősöm van, elmondásuk szerint sok szénhidrátot (akár 200 gr / nap) esznek (meg hát logikusan végiggondolva tényleg sokat esznek.. :)) és mégis vékonyak, tök jó az alkjuk, nem puhányok, nem elhízottak.

Vagy ha megnézzük a vega sztárokat, köztük sincs elhízott.. Ez hogyan lehet?

Vagy ott van pl a 80/10/10 étkezési irányzat, melynek alapja, hogy csak nyers dolgokat fogyasztanak (max párolás, de sosem főznek) és a napi összétkezésük aránya úgy néz ki, hogy 80% szénhidrát, 10% fehérje és 10% zsír. És mégis full vékonyak (mondjuk ilyen ismerősöm nincs, csak a képek alapján ítélek), de van olyan is, akin szemmel látható izomtömeg is van, pedig a napi 10% szénhidráttal ez majdhogynem lehetetlen, nem?


Ez hogy lehet??? Valaki okosabb felvilágosíthatna. :-)

Ugyanis én alacsony CH tartalmú diétát tartok (max 70 gr / nap), és mégis tök döcögve fogyok, kissé idegesít, hogy az ismerősömről meg csak úgy olvadnak le a kilók, csak azért, mert átállt a növényi alapú táplálkozásra.



2014. máj. 7. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Lassan felszívódó szénhidrátok vannak a zöldségekben, s azt jórészt el is égetik. Nem raktározódik el zsírrá alakulva.

De nem csak a vegánok. Olaszok pl. jellemzően sok tésztát esznek, de az keménybúzából és vízből áll csak. Minimális zsiradékkal sütnek-főznek.

2014. máj. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan mi az a vegetáriánus, a vegánt meg még úgyse. De az biztos, hogy bár én is kevés húst eszem, a zöldségeket imádom, ettől függetlenül baromi egészségtelenül táplálkozom... A tésztát falom, sok kenyeret is eszek sajna, és az édesség... Ugye ez utóbbiak bővelkednek szénhidrátokban, nem?


Nos...

Hát full vékony nem vagyok, de kövér se, szóval a testsúlyom normális, a fenekemen+lábamon levő kis felesleges zsír hamar ledolgozható lenne, de jó ez így most.

Tovább nem nagyon hízom. Miért is nem? Mert általában érzem, hogy mikor elég a kaja, és igyekszem nem többet enni a kelleténél, azon kívül pedig nem tespedek, hanem mozgok eleget.

Pl. ammikor munkám volt, sokat szaladgáltam, rohanós volt az élet, ezen kívül bringával jártam, nem volt idő elhíznom, pedig nem fogtam magam vissza a kajálásban.

Most, hogy nincs munkám, így se hízok el, mert elég sokat tevékenykedek itthon pl. a kertben, midnig van teendő.


Úgy persze hogy elhízik az ember, ha lusta, és semmit nem tesz keresztbe se otthon se, ha ül egész nap a kocsijában, és még egy emeletet sem képes lépcsőzni... Főleg ha még zabál is mellette...


Egyszer régen voltam egy tornán, mert valaki nekem adta a bérlete utolsó alkalmát... Panaszkodtak a túlsúlyos lányok, hogy már hónapok óta tornázni járnak, de semmi fogyás. Aztán az egyik megszólalt az öltözőben, hogy a kocsijában felejtette a sportzokniját, de lusta kimenni érte. Kb. 20 méterre volt a kocsija az öltözőtől, és csak egy emelet lépcsőt kellett volna megmásznia hozzá. Lusta volt kimenni, inkább mezítláb tornázott. Hát ennyi. Erről van szó, a lustaságról, a csoda és a sült galamb várásáról...


Kivéve azokat az eseteket, ha valaki betegség miatt szedi fel a kilókat, az más eset.

2014. máj. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én vegán vagyok, de egyáltalán nem eszem sok szénhidrátot. Szerintem egyébként általában azért nem kövérek a vegák/vegánok, mert a legtöbben azért odafigyelnek és igyekeznek egészségesen táplálkozni. Pl. sokan nem esznek fehér cukrot, finomlisztet, vagy nagyon feldolgozott ételeket, chipset, üdítőket ilyesmit. Igazából akár vega az ember, akár "mindenevő", ha ezeket a dolgokat elhagyja, már akkor is fogyhat. Főleg, ha korábban sokat evett belőlük.
2014. máj. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Matekozzunk!

Ha a 80/10/10 arányt nézzük, akkor az étkezés 80%-a szénhidrát, ami mondjuk legyen 200 gramm. Ez 800 kcal-nak felel meg. 25 g fehérje 100 kcal, 25 g zsír pedig 225 kcal. Ez összesen 1125 kcal. Ez tényleg sok?


Nagy valószínűséggel nem visznek be elegendő mennyiségű kalóriát (a zsírok pl. rendesen kalória gazdagok, de abból sem esznek sokat), ezért nem híznak meg.


A 80/10/10 aránnyal kb. 500 g szénhidrátot kellene bevinni ahhoz, hogy kalóriadeficit legyen. Ha sok zöldséget és lassú felszívódású szénhidrátot eszel, akkor is nehéz ennyit összeszedni.

2014. máj. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"A 80/10/10 aránnyal kb. 500 g szénhidrátot kellene bevinni ahhoz, hogy kalóriadeficit legyen."


Bocsánat, ez kalória szufficit akart lenni, tehát túl sok, ami már hízáshoz vezet.

2014. máj. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló gondolatom támadt, mint az előttem válaszolónak... 200g CH soknak tűnhet, ha az ember szénhidrátszegényebben él, de ha valaki szénhidrátra alapoz, annak ez igencsak kevés...

130g fölé még nekem se nehéz mennem, pedig én alapvetően zsírra alapozok... No, nekem már megvan a 2000 kalória, de azzal sem hízom, mert ahhoz azért több kell.

A párom kakaós-mézes-mazsolás rizseket eszik napi szinten, nem keveset, ő se hízik el. Sose számoltam ki a szénhidrátbevitelét, de nem lehet gyönge. A rizs az alapétele, naponta 1-2-3 alkalommal édesség, gyümölcs, sok zöldség s persze azért sok más is (tojás, olajos magvak). Márpedig nem genetika, korábban kövér volt és kicsit se mindegy, mennyit eszik. De bizonyos szint alatt nem hízik, ha durván szénhidrátosan eszik, akkor sem. Ez logikus is. Van, aki 4-5 ezer kalóriát visz be szénhidrátból, de elégeti, miből hízna? Az ilyen fura elméletek arról, hogy mi megy zsírba, nem veszik figyelembe azt, hogy ha a testnek üzemanyag kell és eszünk, akkor elhasználja, nem pedig eltárolja, az igényeit pedig a semmiből elégíti ki...

2014. máj. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4%

A vegák is ugyan úgy betegek mint a nyugati étrendet követők.


Köztük is van többféle táplálkozást követő, és különböző alkatú ember.


Vannak cukorbeteg és elhízott vegák is, akik gabonákat esznek mégis miért ne lennének hájasok? Pont annyira van karcsú vega gabonaevő mint karcsú nem-vega gabonaevő.


8:1:1 zöldségekkel és gyümölcsökkel tartható. De ha azt a 8 tized részt mondjuk növényi feltétes pizza teszi ki, akkor lesz ott hízás is pont annyira mint a sima pizzaevők esetében.


Nyers táplálkozóknál van viszont egy előny. Nem csak az hogy nyersen mindent nehezebb emészteni, természetesebb.. hát gondolkodjunk, nyersen fogyaszthatók a krónikus betegségeket okozó mérgező modern élelmiszerek?


Mekis hamburger nyers? Nyersen eszik akárki is búzát vagy rizst? Még a kristálycukor sem nyers!

A feldolgozott élelmiszerek: nem nyersek!


Egyedül a tej fér bele a nyerstáplálkozásba ami káros, de az meg nem vegán.


Szóval sok potenciális előnye van a NYERS veganizmusnak. A kenyérevő veganizmusnak már nem igazán :)

2014. máj. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!