Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Azok akik esznek húst, miért...

Azok akik esznek húst, miért találnak ki érveket a húsevés mellett?

Figyelt kérdés
Sokan akik esznek húst azt mondják ha nem eszel húst, ilyen meg olyan hiánybetegségeid lesznek, mert van ami csak a húsban található meg, de miért hazudják ezt? A fehérje például megtalálható a babban a szójában, a tofuban, és ha olyan kategóriába tartozik az ember a tejben a tejtermékekben és a tojásban is. Igaz, hogyha ez nem igazi érv, akkor nincs is érv a húsevés mellett, de mindenevőként mondom, hogy ez nem is baj, mert mindenki maga dönti el, hogy mit eszik.

2015. dec. 8. 16:44
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
27%
Az ember húsevő (is).
2015. dec. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Kiegészíteném azzal, hogy amilyen ételeket írtam, azoknak a nagy részében nem csak fehérje, hanem vas, B12 vitamin, és az összes esszenciális aminosav megtalálható.
2015. dec. 8. 16:51
 3/43 gnoomage ***** válasza:
50%

Nekem pl orvos mondta hogy iszonyatosan jól felépített étrend kéne ahhoz hogy ha vega akar lenni valaki simán megkapjon minden tápanyagot. Én húsevő vagyok, a legtöbb salátát nem nagyon csípem, vagyis pontosabban csak azon nem tudnék/szeretnék élni.


Amúgy amit te írtál az egy jobbfajta szerintem, mert utána jártál mibe mi van, így tudsz mindent pótolni. De azok a lányok akik "divatvegák" azt sem tudják mit kell enni ahhoz hogy túléljen valaki egy napot... Aztán, persze jön a csodálkozás, mivel szédülnek és fáradtak.


Nekem nincs bajom a vegákkal, ha nekik sincs bajuk velem és nem próbálják rám erőszakolni az étrendjüket.

2015. dec. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem mielott jobban belehergeled magadat a tortenetbe, nezz utana hogy mikent szivodnak fel illetve hasznosulnak az allati, valamint a novenyi eredetu feherjek. A kerdesed egyik felere innen valaszt fogsz kapni. Azt meg, hogy ki mit miert hazudik meg mond, talan attol kellene megkerdezi aki hazudja meg mondja.
2015. dec. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
68%

Nem feltétlenül hazudnak, lehet, hogy csak tévednek s tényleg azt hiszik, hogy kell a hús.


Azt nem értem, a mindenevőséget miért hozzák fel. Igen, az ember mindenevő, ami remek, választhat, mit eszik. Egy vega tipikusan továbbra is mindenevő, egy vegán vagy zerocarber már nem, de ha valakinek az is működik, nincs vele baj. Csak mert meg tudjuk emészteni a húst, nem kötelező húst ennünk :)


Érv pedig hogyne lenne. Pl. sok embernek az az érv a húsevés mellett, hogy szeretik. Vagy kényelmes az elkészítése s könnyen visznek be vele sok fehérjét és kevés zsírt.

Nekem ez nem érv, mivel szeretem a tojást, ami értékesebb fehérje a húsnál valami szerint, nem értek hozzá, de gondolom, a tápanyagokat nézik, a tojásban pedig kb. mindenféle van, a C-vitamint kivéve. Ráadásul jóféle házi tojást eszem, ami simán veri a bolti húst...

De van, aki nem szereti a tojást, nem akar hüvelyeseket enni, zsíros dolgokat sem s nehéz lenne megoldania máshogy, mint hússal, főleg, hogy nem is akarja.

Csak éppen semmi oka beszólni az én étrendemre...

2015. dec. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
62%

Azért, mert azok is kitalálnak érveket a húsevés ellen akik nem esznek.

Emellett az emberek nem szeretik csak úgy elismerni, hogy amit Ők csinálnak az teljes mértékben felesleges. Ha beismernék, hogy a növényekből is megkapható a kellő tápanyag olyan mértékben és módban ahogyan arra szükségünk van akkor az effektíve egyenlő azzal, hogy csak a saját hiúságuk miatt kell állatokat gyilkolni.


Az én érvem ami megcáfolhatatlan rám vetítve: FINOM

Egy életem van, és hadd engedjem már meg magamnak, hogy azt eszek amit ízletesnek tartok. Nem arról van szó, hogy nem szeretem a zöldségeket, gyümölcsöket, de ugyanúgy imádom a húsokat is.

A tofut próbáltam, nekem nem igazán tetszik. A tojást se szeretem közvetlenül sütve/főve.

2015. dec. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
56%

Mindenre vannak érvek és ellenérvek, a húsevésnek is vannak előnyei meg hátrányai is. Én lassan 10 éve vagyok vegetáriánus, és bár tény, hogy így is hozzá lehet jutni minden tápanyaghoz, de ez odafigyelést igényel. A fehérje pótlás viszonylag egyszerű, csak az aminosavakkal és a Biológiai értékkel kell matekozni. A B12 és a vas kicsit nehézkesebb. Én személyszerint szedek vas tablettát, különösen a téli hónapokban és menstruáció idején, és ezt javasolom a kezdő vegetáriánusoknak is.

Húsevőknek nem igényel Ennyi odafigyelést, ami nyilván előny, de a zsíros húsok növelik a szív és érrendszeri betegségek kockázatát. Szerintem mindenkinek magának kell eldönteni, hogy mitől érzi jól magát. De ha ész nélkül állítjuk össze az étrendünket, akkor teljesen mindegy hogy eszünk e húst vagy nem, káros követezményei mindenképpen lesznek.

2015. dec. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
25%
A legföbb érv a biológia: az ember - mint emberszabású majom - mindenevö, és ebbe a hús is beletartozik, erre lett "kitalálva", ez a természetes tápláléka.
2015. dec. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
42%

A vegánoknak oda kell figyelni, igen, ez ezzel jár, egy sima vegának azért elég könnyű, én anno igazán nem foglalkoztam semmivel, csak ettem, ahogy jött. Nagy különbség nem volt a húsos étkezésemhez képest, nagyon kevés hús esett ki, ami helyett más állati fehérjéket ettem.

Arról speciel nem tudok, hogy a zsíros hús ártana, persze azt igen, hogy sokan ezt hiszik róluk. De nagyon mélyre sosem mentem a témában, annyira nem érint. De igen sok tényező van, s persze sok tapasztalat is, rengetegen remekül elélnek rengeteg állati zsír mellett is, ami ha mást nem is jelent, azt azért valószínűsíti, hogy nem az ördögtől való a dolog (kénytelen vagyok tapasztalatokra hagyatkozni, mert a tudományos cikkekben mindent és minden ellenkezőjét is leírják. bár még inkább kitapasztalom, hogy nekem mi a jó, csak itt a hosszútávú hatásokkal nehéz).

2015. dec. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
51%

#8: Ez nem érv, csak lehetőség a húsevésre. Nem muszáj, mivel mindenevők vagyunk s a tapasztalatok alapján is remekül elműködünk hús nélkül ;)

Aki mindenevő, annak muszáj enni húst ÉS zöldséget ÉS gyümölcsöt ÉS gabonát ÉS tejet? Vagy az utóbbi kettőt nem, mert az ugye nem természetes táplálékunk?

Ez nem így működik. Gyümölcs pl. szintén nem kell, megtehetjük, hogy hanyagoljuk, akár a hússal együtt :)

2015. dec. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!