Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Szeretnék áttérni vegán...

Szeretnék áttérni vegán étrendre. Tippek?

Figyelt kérdés
Láttam sok jó receptet, de olyan hozzávalókkal amiket nem lehet megkapni a legtöbb boltban. esetleg ajánlanátok egyszerűbb recepteket kezdetnek?

2016. szept. 27. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen hozzávalókra gondolsz? Egy hipermarketben mindent megkapni, de sok dolog online is rendelhető.
2016. szept. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy az első írja, nem ügy rendelni webről, de persze teljesen normális vega ételek is vannak... Kismillió. Főzz normál hozzávalókból, így is lehet változatosság, nem kell feltétlenül vegán műsajt meg agar-agar meg tudom is én, mi.

Amikor növényi napokat tartottam, akkor is zöldséget, gyümölcsöt, némi gabonát, olajos magvat ettem s amennyire tudom, elég tápanyagdúsan oldottam meg, flancos izékkel se lett volna jobb. Illetve volt flancos izém, tökmagliszt formájában, besegített a fehérjebevitelbe és amúgyis poénos és hasznos tud lenni. De anélkül is megoldható lett volna, csak szálkásításkor nekem jól jön kiegészítésnek.


Receptek? De hát egy csomó vegán ételt ismer mindenki, nem?

Paprikás krumpli (szerintem a húsféle csak elrontja, mindenesetre nem kell bele), lecsó, sült zöldségek, zöldséges rizs, zöldséges tészta, olívás és fokhagymás tészta, zöldséges vegán palacsinta (a hajdinaliszt csodákra képes, összeáll tőle az egész. másmilyen is létezik, de az nekem sosem sikerült, hajdinával pedig igen. én ugyan nem nevezem palacsintának, de megtölthető és összecsavarható és finom)... Ma már tele van vegán blogokkal a Net, akár habcsókot is lehet kreálni csicseriborsó levéből... :D

A nyersvegán konyhában is remek ételek vannak. A zöldségkeverékekre szeretek szójaszószt önteni és lenet, diót szórni, szerintem remek étel, amiven a zsenge zöldborsó viszi a prímet.

Zöldségcurry, zöldségfasírtok, főzelékek, krumplis ételek... Számtalan lehetőség van.

Az egyik kedves édességem mazsola és olajos mag kb. fele-fele arányban (de ahogy összeáll), mindkét cucc darálva, amit bizonyára nem akármelyik daráló old meg, az enyém igen.

Gofrit is lehet tojásmentesen, bár azt nem szeretem.

Zabkása (pl. kókusszal és gyümölcsökkel), olajos mag kása, kókusztejberizs...


Túl nagy a választék :D Amikor olyan növényi napot terveztem, amiben több a fehérje, mint a szénhidrát, persze tápanyagdús, mindezt olcsón és nem túl kalóriadúsan, akkor már volt valami minimális kihívás, de csak hogy vegán ételek... A bőség zavarával állok szembe.

2016. szept. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
29%

- Főtt krumpli párolt répával

- Párolt tök rizzsel

- Alma kenyérrel, zöldhagymával

- Aprított paradicsom és uborka citromlével, kaporral, fokhagymával, kevés sóval.


Szerintem lényeges az, hogy tisztázd magadban a miértjét, a váltás okát. Ugyanis épp az a lényeg, hogy lényegében egy fényűző, luxus életmódról (a pazarló, szemetelő mindenevésről) térsz át egy sokkal szolidabb életmódra, amivel elvileg az ökológiai lábnyomod csökkentése lenne az egyik cél, meg persze a hosszan tartó egészség. De a lényeg, hogy a csilivili receptek, amik esetlegesen utánozni akarják az előző életmódot, pont nem jók, mert zsírosak is lehetnek, sósak, és túl fűszeresek (és drágák). Azzal meg nem jutsz előrébb szerintem. Inkább az egyszerűségen kéne hogy legyen a hangsúly. Ahhoz, hogy megpárolj pár zöldséget, vagy hogy elfogyassz pár gyümölcsöt, semmilyen recept nem kell. Ha átmenetben vagy, akkor is csak só meg pár fűszer kellhet.


Végül a különböző vegán termékekről annyit, hogy egyszer vásároltam egy fél literes szójajoghurtot 600 Ft-ért, mert kiváncsi voltam rá. Nem is nagyon nézegettem a boltban, hogy mi is van benne, csak otthon néztem meg a címkéjét, mely szerint 100 gramm termékben mindössze 9 gramm tápanyag van. Vagyis kb. 540 Ft-ért vettem vizet, 60 Ft-ért meg kaját.

2016. szept. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

én nem vagyok vega, de a kedvenc vega receptem, vagy legalábbis egy vegától tanultam, ami isteni finom, és a párom is nagyon szereti pedig ő nagyon hús párti: lencsepörkölttel töltött sült paradicsom.


a lencsét ugyanúgy kell megfőzni, mintha húst főznél pörköltnek. (hagymát megdinsztelsz, arra jön a lencse, megfűszerezed, mellé egy kis paradicsom, paprika, felöntöd vízzel, és amikor megpuhul (nem baj ha szétfő) leveszed a tűzről. Veszel 4-6 szép nagy paradicsomot. Levágod a tetejét a belsejét kikanalazod (és használhatod a pöribe egy részét), majd a belsejébe kanalazod a lencsét. visszarakod a kalapját, bedobod 20 percre a sütőbe és kész!

2016. szept. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
Szia,én is nemrég tértem át vegán étrendre, eleinte egészségügyi okokból. Nekem a zöldséglevesek amik nagyon jók, kicsit paprikával és akkor olyan magyaros az íze, a sok zöldség meg eltelít és nem leszel éhes. de pl. szeretem a gombapörköltet rizzsel, vagy gluténmentes tésztával. tényleg sok a lehetőség, de kreatívnak kell legyél. én gluténmentesen eszek még pluszba, de nem okoz gondot, csak utána kell olvasni dolgoknak. lehet pizzát is csinálni vegánként, rakott zöldségeket, töltött káposztát. én rizs és kukorica lisztet használok legtöbbször azok a legolcsóbbak. magokat is eszek, de a bab, borsó dolgok is hasznosak fehérje forrásként. vettem még vegán fehérje port is, de az elég drága, helyette vettem szója alapú fehérje port a tescoból, ezt lehet rakni turmixba, palacsintába stb. legyél fokozatos szerintem az új étrenddel, én is előtte már csak csirkehúst ettem, meg tojást és azt is hetekig és utána elhagytam, nem rögtön marhapörkölt és másnap vegán kaják,nekem így fokozatosan könnyebb volt elengedni a régi étkezési szokásaimat. kitartás :) megéri, én már fogytam és szebb a bőröm is.
2016. szept. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én tesco extra-ba szoktam járni tofuért (bár ha jól tudom a lidl-ben olcsóbb), növényi tejért, joghurtért stb. A legtöbb vegán recept egyszerű, könnyen beszerezhető alapanyagokból áll. Ha valami különlegeset szeretnél készíteni, akkor bioboltban, tescoban tuti megtalálod, amit keresel. Próbáld értékelni az ételek természetes ízét is (fűszerek nélkül, nyersen, vagy párolva). Ha egy ideig nem eszel fűszeres ételeket, elkezded érezni pl a zeller sós ízét, a répa édességét stb.
2016. szept. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!