Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán vagyok, és szeretnék...

Üveg33 kérdése:

Vegán vagyok, és szeretnék átállni a nyers vegán étrendre. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

2016. máj. 29. 23:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
37%

Menj ki a mezőre legelészni :)


Ezt viszont célszerű lenne elolvasnod, mielőtt hülyeséget csinálsz:

[link]

2016. máj. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%
Ne egyél olyat, ami nem nyers...
2016. máj. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%
Egyél nyers zöldségeket, amik nem mozognak. Ennyi.
2016. máj. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
96%

Szia!


Először is próbáld be beépíteni a napjaidba/reggeleidbe a zöld turmix fogyasztását. (egyszerű alma-banán-spenót pl.de bármilyen gyümi/zöld kombó is megteszi. Kivivel, narancsal isteni). Ha undinak érzed, akkor először kevés zöldet tegyél bele.


Nézz ki pár egyszerűbb recptet, amihez nem kell mindenféle különleges drága cucc, és azokkal kísérletezz. Ilyenek pl. a gyümi krémlevesek, vagy pl. Gaspacho. Olyat is csinálhatsz, hogy pl. jó minőségű, finom paradicsomlébe teszel kukoritát (a konzerv azthiszem főtt, ezt még nem néztem), só, bors, esetleg csili.


Nem gáz ha van pár eszközöd, pl. spirálvágó, mert azzal pl. spagettiformát tudsz vágni cukkíniből. Rá csinálhatsz nyers-vegán spagettiszószt is, de ha elsőre nem akarsz szórakozni, akkor veszel nem nyers, vegán tésztaszószt és azt teszed rá. Így a tésztát már kikerülted, de mégsem fordul ki a szádból, mert a nyers szósz borzasztóra sikerült. A szósszal kicsit tovább kell szórakozni, hogy tényleg eltaláld az ízét.


Az elején lehet éhes leszel, én javaslom, hogy napi legalább egy sima vegán kajálást hagyj magadnak, amíg nem tudsz több izgi nyers receptet. A sima vegán kajálást estére javaslom, amikor már mondjuk éhesebb vagy, hogy ne érezd magad rosszul (nem fizikailag, hanem a nem főtt evéstől.)


Még egy recept, isteni. Csinálj lenmag kekszet (jó ha van hozzá aszalód, de a sütő is jó) és rá szendvicskrémnek guacamolét. Isteni, laktató és még zöld is :)


Szóval a lényeg, hogy először is ne az ausztrál nyersevők receptjeit próbáld akiknek az kókusz meg a mangó olyan elterjedt mint nálunk az alma, és mindenféle ismeretlen és drága cucc kell hozzá. Ajánlom Lénárt Gitta receptjeit, csak leegyszerűsítve.


Egyébként lehet, hogy Neked épp az egyik napról a másikra valóátállás jön be, de szerintem az stresszesebb. Néha ha éhes vagy, betolhatsz simán egy banánt, nem muszáj "főzni" valamit, ha csak ennél valamit gyorsan.


Hajrá!!!!!!



Ui.: nem vagyok nyersevő, se vegán, de igyekszem beépíteni az étkezésekbe és talán egyszer ráállni. A leghosszabb ideig 2 hétig voltam 100%os nyers vegán, istenien éreztem magam!

2016. máj. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
96%
Még valami. A recepteket ne akard 100%-osan követni. Akik ezeket közzé teszik, már profik és a konyhájuk már fel van töltve nyers cuccokkal, illetve már olcsóbban be tudnak vásárolni, mert tudják hol vásároljanak. Ne keseredj el, ha pl a sima nyers zöldségleveshez nincs édesburgonyád vagy fehérrépád, vagy himalájai jógi tisztítatlan holdtölte só helyett sima tengeri/asztali van. A recepteket rugalmasan lehet kezelni, nem kell extrán költekezni, ha még nincs valamid.
2016. máj. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Utolsó-utolsó előtti, köszönöm szépen!!:))
2016. máj. 30. 08:33
 7/19 anonim ***** válasza:
93%

Látom, van, aki ért hozzá, csak a kukorica volt rossz elem, az nyersvegán konyhában nincs, érthető módon (legalábbis nem hinném, azt nem szokták csíráztatni, máshogy pedig nem lenne célszerű megenni nyersen).


A nyersvegán gazpachót én is nagyon ajánlom, nagyon finom! Azt hiszem, Gittánál találkoztam vele, de több hasznos magyar nyersvegán blog van :)

A jóllakás miatt nem aggódnék, lehet enni olajos magvakat, gyümölcsöket, kalóriában nincs hiány, ha az ember arra vágyik. Bár van, akinek fenntartásai vannak a "sok" olajos maggal szemben... Inkább annak rossz, aki a sok zöldség és rost miatt koplalás mellett jóllakik, én eleinte számolnék, hogy lássam, mi van, illetve ha az ember gyorsan fogy, akkor lejöhet neki, hogy több kell.


Az egyszerű, hogy nyers ételeket egyél s receptet is találhatsz rengeteget, de nem árt odafigyelni a tápanyagbevitelre, az eleve kissé korlátozó vegán étrendből kiesnek a gabonák, a száraz hüvelyesek (ez nem gond, megmarad a zöldborsó. akár a zöldbab is, de az sokkal kalória- és fehérjeszegényebb s én speciel nem szeretem nyersen. a zöldborsót viszont nagyon)... Én az aminosavak miatt aggódnék, mert olyan vagyok, sokat olvasnék utána. Bár egyes olajos magvak is remekül kiegészítik pl. a zöldborsó eleve nem olyan nagyon vészes aminosavprofilját s amúgyis, ha eléggé változatosan s nagy mennyiségben eszel növényeket, akkor azért eleve jobbak az esélyeid, de én azért utánanéznék a dolgoknak aminosavak terén. A mikrotápanyagok miatt kevésbé aggódnék, én tényleg változatosan ennék, de ha valaki alig eszik olajos magvat és zöldséget se sokat, inkább csak 1-2 kedvenc gyümölcsét, annál azért lehet gond. Bár ez csak az én feltételezésem, de vannak alapok, elvégre a kiegyensúlyozatlan táplálkozás mindenevő étrendben is okozhat gondot a tápanyagellátásban s minél korlátozóbb egy étrend, annál jobban észnél kell lennie (vagy csak változatosan enni, sokat, lehet, hogy sokszor az is elég).

2016. máj. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Kukorica nyersen - pedig de! Ha indul a szezonja, menj ki a piacra vegyél zsenge csöves csemegekukoricát, nyersen is nagyon finom!
2016. máj. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ó, bocs, való igaz, biztos van, aki megeszi nyersen. A zsenge kis kukorica szerintem iszonyatos még főzve is, bizonyára ezért nem gondoltam rá s azért, mert a nyers gabonák alapvetően nem embernek valók, node ez még zsenge, ami más. Gabonával nem élek, de igyekszem megjegyezni, hogy mi mindent meg lehet enni nyersen... Nekem már a nyersvegánok pácolt padlizsánja is sok :)
2016. máj. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Kb 3-4 hónapig hiányozni fognak a régi ízek,de 6 hónap után nem fog jólesni a régi kedvenc főttételed,mert megszokod az élő növény ízét.
2016. jún. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!