Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánnak melyik (multi)...

Vegánnak melyik (multi) vitamint ajánljátok?

Figyelt kérdés
Vegán vagyok, de a körülmények miatt nem tudok választékosan enni egy ideig. A vitaminok mellett a fehérje, vas és kalcium hiányától is félek.

2016. okt. 16. 12:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

jókat írtak de az egyik legfontosabb az omega 3 kimaradt.

meg télen nem árt külön pótolni a magnéziumot és a d3at.

2016. okt. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem vegánként is baj, ha keveset eszik valaki.

De nem írta, mennyit eszik konkrétan... Olajos magból nagyon könnyű megenni negyed kilót, bár a kérdező bizonyára nem ilyen, de hogy konktéran mennyit eszik belőle, nem tudhatjuk.

A vacsora hervasztó, a többi OK, ha bevisz mindent megfelelő mennyiségben, amit nem lehet tudni a leírtakból.


Kálciumként én a szezámra és a mákra támaszkodom, eleve szeretem őket s az olajos magvak egyébként is elég tápanyagdúsak.


Ha nem vagy éhes reggel, kérdező, ne egyél, de amúgy csatlakozom a zabot ajánlóhoz, igen olcsó, egyszerű, gyors és egész jó összetételű étel, sokaknak bejön.

Bár szerintem reggel a legjobb, ha valamirevaló fehérje is kerül be, nemcsak cukor, de mindenki tapasztalja ki, hogy ő hogyan érzi jól magát. A napi összbevitel a döntő s hogy ne éhezzünk ki, legyen energiánk, jó közérzetünk...


Ha nem jól eszel, akkor persze szedj vitamint mindenképp, én nem tudok ajánlani, de oda kell figyelni, mert sok vitaminkészítmény nem vegán.

2016. okt. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Utolsó: írta hogy negyedennyit se eszik, ami igenis nagy baj. Azok a mennyiségek amiket a 69%os írt kellenek vegánként ahhoz hogy elegendő tápanyaghoz jusson a szervezet
2016. okt. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
72%

Kevdes előző!

1 szelet húsban kevesebb tápanyag van, mint egy ugyan akkora zöldség pogácsában...

2016. okt. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Fehérjéből nem, és ezt vegetáriánusként is be kell lássam.

De nem ez a baj, hanem az,hogy a kérdező 2 almát meg egy marék magot fogyaszt el naponta 15:00 óráig... ilyen ételmennyiséggel mindegy miből is áll az, senki szervezete nem lakna jól.

2016. okt. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Lehet én vagyok a hülye, de hol írtam, hogy egy maréknyi mogyorót eszem? Azért annál több maréknyi fogy el. Majdnem minden szünetben, abból meg van vagy hat. És szünetenként akár több marék mogyorót is megeszem. Vacsorára szendvicset, abból is kettőt. Az ebéd pedig nem éppen normális mennyiség, legalábbis ahogy érzékelem másoktól. Anyám néha mondja is, hogy túl sokat szedek. (A kajákat amúgy magam készítem. Ez annak szól, aki tudja miről beszélek.)
2016. okt. 18. 22:08
 17/19 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm szépen a válaszokat!
2016. okt. 18. 22:09
 18/19 p64 ***** válasza:
A napi több maréknyi mogyoró nem biztos, hogy jó...
2017. nov. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#2


Kalciumból a mákban és a szezámmagban van a legtöbb. Nem csak a növények között, hanem általánosan is.

2017. nov. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!