Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » VEGÁN életmód. Mi a véleményet...

VEGÁN életmód. Mi a véleményetek? Érvek, ellenérvek érdekelnek. Kinek hogy tolerálja a szervezete. Mert az enyém nehezen. Mit csinálhatok rosszul?

Figyelt kérdés

2016. dec. 1. 21:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
34%
Drága és sznod életmód, amit azzal lehet tetézni, ha még állatvédő is az ember.
2016. dec. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Pedig állatvédő is vagyok, noha nem az elvakult "fajtából".
2016. dec. 1. 21:33
 3/26 anonim ***** válasza:
28%

Nem tudom, hogyan eszel és mióta. Lehet, hogy nem a növényekkel van a gond, hanem valamiért nem megfelelően eszel.

Én se bírom jól a vegán étrendet még napokra sem, ha sok benne a szénhidrát. Máshogy még nem próbáltam, ritkán fogynak el a tojások itthon, de tervben van. Ha beviszek mindent, a számomra megfelelő stílusban, el nem tudom képzelni, mi lehetne a gond.

De van, aki még a vegaságot sem bírja. A veganizmus pedig sokkal nehezebb és megszorítóbb, legalábbis az én szemszögemből.

2016. dec. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%

Érveket és ellenérveket nem írtam. Nos, olyanjaim igazából nincsenek is. Ha valaki kényelmesen megold egy maga számára jó étrendet, nem az számít, hogy vegán vagy sem.

Nagyon rosszul lehet csinálni a vegán, ahogy a többi étrendet is. Nem lehet őket összehasonlítani, annyira roppantul mások.

Azért valamit tudok írni.

A veganizmus kicsit nehéz, ha jól akarja csinálni az ember. Nem olyan vészesen, bele lehet jönni, s nem is olyan nehéz, ha változatosan eszik a vegán, ráadásul még szép nagy kalóriakerete van (akkor sok kicsi sokra megy alapokon minden könnyebben összejön), de azért kell némi odafigyelés, ész nélkül nem érdemes csinálni.

Aztán ott van az, hogy a növényi étrend jóval kevesebb földterületet, energiát, vizet igényel.

Az etikai kérdés is fontos lehet, de az nálam a nagyüzemi állattartásra hegyeződik ki, nem vagyok konkrétan húsellenes, bár a felesleges húsevést (amikor az embernek mindegy, húsosat eszik-e, de húsos van csak. sok hely ilyen) nem támogatom akkor sem, ha jobb forrásból származna a hús (persze az is rabság, de ebbe ne menjünk bele, nekem ég és föld van a kettő között).


Van, akinek jobban esik a vegán étrend, ezért vagy azért... Van, akinek rosszabbul. Ez még nem jelent olyan sokat, főleg, ha az ember hirtelen lesz vegán s tudatlanságból vagy más okból kiegyensúlyozatlanul eszik. De ezzel együtt is nagyok az egyéni különbségek.

2016. dec. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

De mit eszel amit nem bír a szervezeted ,mert az nem derül ki hogy mit nem tolerálsz .


Ugye nem nyers vegánságról van szó?


Alapjában véve a hús tej tojás hiánya nem okozhat intoleranciát . Így meg lehetetlen válaszolni a kérdésre hiszen alulhatározott.


Túlságosan egyoldalúan eszel vagy mi?

2016. dec. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Nos ameddig nem tudjuk, mit és mennyit eszel, nem tudhatjuk, mi bajod és mit csinálsz rosszul...

Én testépítő vagyok így lényegesen több fehérjére van szükségem mint az átlagnak.

Az napi étrendem 1/3-a bab, lencse, szejtán, tofu

1/3-a rizs, köles, quinoa, hajdina, gersli

1/3-a gyümölcs (alacsony fruktóz tartalmúak), zöldség, bogyók,

+ 1-2 marék tökmag, lenmag, mogyoró

2016. dec. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Kodi16 válasza:
17%
Szerintem hülyeség (nem rosszból). De emberek vagyunk és azért találtak ki minket, hogy megehessünk húst, zöldséget meg amit csak lehet és ezek mind kellenek, hogy egészséges legyél..főleg a hús a fehérje tartalom miatt meg stb. Az állatvilágban is a húsevő megeszi a másik állatot mert KELL, kell hogy éljen ez az élet rendje. Mi ezt nagy mennyiségben csináljuk persze mert kb gyártósoron gurul le a hús napiszinten de ezért vannak szerencsétlen haszonállatok. Én is szeretem az állatokat, egyet értek részben az állatvédőkkel is DE sajnos ez így működik és ha normálisan, egészségesen akarunk élni akkor ezt kell t(együk). Én amúgy egy elég durva bélrendellenesség miatt nagyjából a zöldségek,gyümölcsök 90%-át nem ehetem meg szóval egyéb dolgokra vagyok szorulva mint pl a hús..
2016. dec. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
81%

"főleg a hús a fehérje tartalom miatt meg"


Na ebben kapásból nincs igazad...

Minden aminosavat be lehet vinni növényi étrendből...

És nem az, hogy a fogazatunk alapján képesek vagyunk hőkezelt húst fogyasztani, nem jelenti, hogy szükségünk is van rá... pusztán annyi, hogy képesek vagyunk elfogyasztani és megemészteni... egyébként se a fogazatunk se a bélrendszerünk nem hasonlít se a húsevő ragadozóékéra sem pedig a mindenevőkére /dögevőkére, tehát ez a hasonlítgatás sem helytálló...

Javaslom ezt a tök jól összeszedett videót mindenki figyelmébe:

[link]


Ha meg beteg a bélrendszered, akkor meg ne magadból indulj már ki, mint objektív példa, hogy mire van szüksége a többi 7milliárdnak...

2016. dec. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
78%

"DE sajnos ez így működik és ha normálisan, egészségesen akarunk élni akkor ezt kell t(együk)."


Magyarázd már el, hogy lehet, hogy veganok és növényi étrendűek milliói élnek a világban egészségesebben az átlag fogyasztónál?

2016. dec. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok vegán, de nálunk az ortodox egyházban a böjti fegyelem az azonos a vegán étrenddel (nincs se tojás, se tejtermék). Nem tartja be ezt mindenki szigorúan, de én igyekszem. De soha semmiféle problémát nem szokott okozni a nagyböjti átállás.


Nem tudom, neked mi okozhat problémát. Egyáltalán, hogyan jelentkezik ez, hogy a szervezeted "nem tolerálja?"

2016. dec. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!